Silne burze w piątek mogą przynieść niszczycielskie wiatry i grad na południowym wschodzie

Prawie 45 milionów ludzi jest zagrożonych niesprzyjającą pogodą, gdy burze przemieszczają się na wschód. Niebezpieczeństwo rozciąga się od środkowego wybrzeża Zatoki Perskiej do doliny Ohio na północy i wybrzeża Karoliny na wschodzie.

Silne burze szaleją w południowym Mississippi w Alabamie w piątek rano, a nadzór huraganów obowiązuje do 10 rano czasu lokalnego. Głównymi zagrożeniami na zegarze są dwa silne huragany i rozproszone wiatry niszczące z prędkością 70 mil na godzinę.

Spółka zależna CNN WEAR Sześć osób zostało hospitalizowanych w Admore w stanie Alabama w piątek rano, a kilka przyczep stacjonarnych zostało uszkodzonych.

Hurricane Forecast Center (SPC) ogłosiło zwiększone ryzyko silnych burz (poziom 3 z 5) w większości części południowo-wschodniej Missisipi i południowej Alabamy, gdzie występują silne huragany (EF-2 lub wyższe), niszczące wiatry i grad. Popołudnie.

Prognoza SPC była „optymalna dla huraganu”, a jeśli burza była odpowiednio ustawiona, „możliwy jest długi, silny huragan”.

Możliwe „ciężki grad”

Oczekuje się, że huragany będą kontynuować w piątek na wschód, dotykając Columbus w stanie Ohio, Wilmington, Karolinę Północną oraz południowe stany Funhund i Gulf Coast na Florydzie.

Możliwość silnych burz może również dotknąć części Cincinnati w stanie Ohio i Louisville w stanie Kentucky, gdzie możliwe są szkodliwe wiatry i silny grad.

„Duże szkody spowodowane przez grad i wiatr mogą wystąpić dalej na północ i przez dolinę Ohio i Tennessee, a niektóre z nich mogą spowodować bardzo duży grad” – powiedział SPC. Obszar od południowo-wschodniego Missouri do północno-zachodniego Kentucky i daleko na południu Indiany ma największy potencjał dla gradu o średnicy 2 cali.

Agencja Meteorologiczna (WPC) powiedziała: „Niektóre burze mogą powodować obfite opady deszczu, które mogą wywołać małą powódź (poziom 4 z 4) w Alabamie i zachodniej Gruzji”.

W piątek wieczorem na większości wschodniego wybrzeża zacznie padać do soboty WPC Powiedział.

Epicentrum zostało zgłoszone poniżej dna Oceanu Spokojnego, nie ogłoszono jednak żadnego ostrzeżenia o tsunami.

READ  Związek zawodowy Starbucks strajkuje w ponad 100 lokalizacjach w Dzień Czerwonego Pucharu

W sobotę na większości wybrzeża Atlantyku spodziewane są silne sztormy.

Petrum Zawahiri i Mike Sans z CNN przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *