Siostra Andre: najstarsza osoba na świecie umiera w wieku 118 latCNN

francuska zakonnica Siostra AndrzejaNajstarsza osoba na świecie zmarła we wtorek w wieku 118 lat w południowym mieście Tulon.

Burmistrz miasta, Hubert Falco, ogłosił wiadomość o jej śmierci na Twitterze, pisząc: „Z wielkim smutkiem i wzruszeniem dowiedziałem się dziś wieczorem o odejściu #SisterAndré, najstarszej osoby na świecie”.

David Davella, rzecznik zakonnicy, powiedział, że zmarła ona około 2 w nocy czasu lokalnego we wtorek i mieszkała niedaleko Tulonu. „Jest wielki smutek, ale chciała, żeby tak się stało, jej pragnieniem było dołączyć do ukochanego brata. Dla niej to wolność” – powiedział Tavella.

Urodzona jako Lucille Rondon 11 lutego 1904 roku, siostra André poświęciła większość swojego życia służbie religijnej, zgodnie z raportem opublikowanym przez Guinnessa w kwietniu 2022 roku.

Zanim została katolicką zakonnicą, opiekowała się dziećmi podczas II wojny światowej, a następnie spędziła 28 lat w szpitalach, opiekując się sierotami i osobami starszymi.

Według Guinnessa jest najstarszą zakonnicą, jaka kiedykolwiek żyła.

Kiedy wróciła 118 do 2022 roku, zakonnica otrzymała odręcznie napisany list urodzinowy od prezydenta Francji Emmanuela Macrona, 18. prezydenta Francji w jej życiu. Od jego narodzin Kościołem katolickim kierowało 10 różnych papieży.

Później została najstarszą kobietą na świecie Śmierć Kane’a TanakiJaponka, która zmarła 19 kwietnia w wieku 119 lat, została uznana za najstarszą osobę na świecie.

Tytuł najstarszej zarejestrowanej osoby należy również do Francuzki. Urodzony 21 lutego 1875 roku Jean-Louis Calment żył według Księgi Rekordów Guinnessa 122 lata i 164 dni.

READ  Zwolennicy zamachu stanu w Nigrze gromadzą się w pobliżu francuskiej bazy wojskowej, gdy ECOWAS zawiesza spotkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *