Ceny akcji wzrosły w regionie Azji i Pacyfiku, a Bank Japonii nie zmienił przedziału rentowności

Kuroda z Banku Japonii: Nie ma potrzeby rozszerzania przedziału docelowego dla obligacji

Gubernator Banku Japonii Haruhiko Kuroda powiedział na konferencji prasowej w środę po południu, że nie ma dalszej potrzeby rozszerzania kontroli krzywej dochodowości, zgodnie z Tłumaczenie Reutera.

„Nie musimy poszerzać zakresu wokół naszego celu zwrotu”, cytowano Kuroda.

„Nie minęło tak dużo czasu, odkąd zdecydowaliśmy się na nasze środki w grudniu. Prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim środki zaczną mieć wpływ na funkcjonowanie rynku” – powiedział.

Bank Japonii utrzymał stopy procentowe na poziomie -0,1% i pesymistycznie Nie wprowadziłeś żadnych zmian do zakresu kontroli krzywej dochodowości.

– Jihe Lee

Chiński rynek akcji będzie najlepiej radził sobie w 2023 roku, szacuje Morgan Stanley

Morgan Stanley szacuje, że chińska giełda okaże się najlepiej radząca sobie w 2023 roku.

Do końca roku indeks MSCI China osiągnie 80, a indeks Hang Seng 24 500, powiedziała Laura Wang, główna strateg ds. chińskich rynków kapitałowych w Morgan Stanley. Oznaczałoby to wzrost o około 15% w porównaniu z obecnym obrotem na rynku.

„To faktycznie oznacza, że ​​chiński rynek akcji będzie lepszy od światowego rynku akcji w 2023 roku, więc czas wrócić do Chin” – zauważyła.

Rekomendacją Wanga jest kupowanie akcji spółek internetowych o dużej kapitalizacji i dużej płynności.

Powiedziała, że ​​sektor internetowy ma „bardzo wysoką korelację z ogólnym tempem ożywienia konsumpcji w Chinach”, szczególnie w trakcie odbudowy kraju po Covid.

Wang dodał, że wielu globalnym inwestorom instytucjonalnym wciąż brakuje tych płynnych spółek o dużej kapitalizacji.

-Lee Ying Chan

Ceny ropy wzrosły, gdy Chiny ponownie otworzyły się na optymizm i ożywienie popytu

Ceny ropy naftowej są wspierane, gdy Chiny ponownie otwierają się na optymizm i popyt na paliwo, a OPEC przewiduje, że chiński popyt na ropę jest na dobrej drodze do odbicia.

Brenta Kontrakty futures na ropę wzrosły o 0,85% do 86,65 USD za baryłkę, podczas gdy kontrakty w USA wzrosły. środkowo-zachodni Teksas Kontrakty futures wzrosły o 0,91% do 80,91 USD za baryłkę.

READ  Kanadyjskie Koleje CP wyłączają kolej, strajk robotników

„Popyt na ropę w Chinach jest na dobrej drodze do ożywienia ze względu na niedawne złagodzenie środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa korony w tym kraju” Miesięczny raport olejowy człowiek ogłaszający.

Dodała, że ​​popyt na ropę w Chinach w pierwszym kwartale odbije się od rocznego spadku o 0,3 mln baryłek dziennie w ujęciu rocznym w czwartym kwartale 2022 r. do 0,2 mln baryłek dziennie, co stanowi roczny wzrost.

-Lee Ying Chan

Jen japoński osłabił się po tym, jak Bank Japonii ogłosił, że nie zmieni zakresu krzywej dochodowości

the Słabość japońskiego jena w stosunku do dolara Po tym Bank Japonii zaskoczył rynki, utrzymując zakres tolerancji krzywej rentowności bez zmian.

the Japoński jen Po ogłoszeniu osłabił się o 2,04% w stosunku do dolara amerykańskiego i ostatnio osiągnął poziom 130,94.

„Oczekuje się, że japońska gospodarka będzie nadal rosnąć w tempie wyższym niż potencjalne tempo wzrostu” – napisał bank centralny w oświadczeniu.

Bank Japonii również pozostawił stopę procentową bez zmian na bardzo pesymistycznym poziomie -0,1% – zgodnie z oczekiwaniami i utrzymując tę ​​samą stopę, którą utrzymuje od 2016 roku.

—Jihee Lee, Lee Yingchan

Akcje gier rosną po tym, jak Chiny przyznają zezwolenia na licencje

Akcje gier hazardowych notowane w Hongkongu wzrosły po Chinach Udzielenie zezwoleń licencyjnych na 88 gierwśród nich NetEase, Tencent Holdings i miHoYo, co oznacza dalsze złagodzenie kampanii hazardowej w Pekinie.

Akcje netto We wczesnej fazie handlu skoczył do 6,81%, osiągając najwyższy poziom od ponad czterech miesięcy. Tencent Akcje wzrosły o 0,11%.

Lee Ying Shan

Bank Japonii prawdopodobnie podniesie krzywą rentowności kontrolując kolejne 50 punktów bazowych: UBS

Tan Teck Ling, dyrektor wykonawczy globalnego zarządzania majątkiem w UBS, powiedział, że Bank Japonii prawdopodobnie rozszerzy zakres kontrolny 10-letniej krzywej rentowności obligacji skarbowych o kolejne 50 punktów bazowych do zakresu 1% poniżej i powyżej celu 0%.

READ  Zaawansowany technologicznie Nasdaq osiąga lepsze wyniki niż inne główne amerykańskie indeksy, podczas gdy Apple szybuje w górę

„Scenariusz całkowitego porzucenia YCC jest mało prawdopodobny” – powiedział w „Squawk Box Asia” CNBC, dodając, że posunięcie to byłoby „nietypowe” dla banku centralnego.

„Myślę, że najłatwiej im będzie zdjąć czapkę i pozwolić mu znaleźć godziwą wartość – ale znowu sprowadza się to do bardzo dużego sceptycyzmu, dlatego uważamy, że w ramach kompromisu powinni przynajmniej doprowadzić go do pułapu 1,0%.

powrót 10-Rok japońskich obligacji rządowych Przekroczył górną granicę swojego przedziału piątą sesję z rzędu w środę rano przed ogłoszeniem polityki monetarnej przez Bank Japonii.

Podstawowe zamówienia produkcyjne Japonii w listopadzie spadły bardziej niż oczekiwano

Listopadowe zamówienia przemysłu prywatnego w Japonii spadły o 8,3% w porównaniu z poprzednim miesiącem, Według oficjalnych danych.

Spadek był znacznie większy niż przewidywał Reuters spadek o 0,9%. W ujęciu rocznym zamówienia produkcyjne spadły o 3,7%.

Numery maszyn w sektorze prywatnym wykluczają zamówienia z niestabilnych zamówień statków i firm elektroenergetycznych.

-Lee Ying Chan

CNBC Pro: Myślisz o powrocie do świata wielkich technologii? Ten inwestor jest ostrożny w szczególności w stosunku do 2 akcji

CNBC Pro: Morgan Stanley mówi, że nadchodzą tańsze samochody elektryczne – i twierdzi, że skorzystają na tym światowe zapasy

Według Morgan Stanley, w miarę jak pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej popularne, nowa technologia produkcji, która może uczynić je bardziej przystępnymi cenowo, przyciąga wiele uwagi.

Bank z Wall Street powiedział, że niektórzy producenci samochodów zlecają ten proces na zewnątrz, co może przynieść korzyści trzem głównym azjatyckim dostawcom części.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Akcje zakończyły dzień w mieszany sposób, a Dow Jones spadł o prawie 400 punktów

Bank of America widzi późniejszy początek recesji

Według Bank of America recesja prawdopodobnie rozpocznie się dopiero pod koniec 2023 r., ponieważ wydatki konsumentów były wyższe niż oczekiwano, a Rezerwa Federalna złagodziła tempo podwyżek stóp procentowych.

„Opóźniamy termin naszej prognozy umiarkowanej recesji w gospodarce USA o około jedną czwartą, biorąc pod uwagę odporność wydatków konsumpcyjnych kosztem silnych rynków pracy, nadmiernych oszczędności, niższych cen energii i łatwiejszych warunków finansowych”, firma powiedział w oświadczeniu. Uwaga klienta. „Uważamy jednak, że przeciwności losu zachęcą konsumentów do wydawania mniejszych kwot i podniosą stopę oszczędności w miarę upływu roku”.

Oznacza to recesję w drugim kwartale, napędzaną spowolnieniem spowodowanym inwestycjami, które przeniknęło do wydatków konsumpcyjnych.

Po podwyższeniu referencyjnej stopy procentowej o 4,25 punktu procentowego w 2022 roku, oczekuje się, że Fed złagodzi stopy procentowe, przy wzroście o 0,25 punktu procentowego w lutym. Oczekuje się, że w marcu i maju nastąpi dodatkowy wzrost o ćwierć punktu.

Firma poinformowała, że ​​obniżki stóp procentowych prawdopodobnie nastąpią dopiero w 2024 roku.

– Jeffa Coxa

Akcje Goldman Sachs spadają z powodu utraty zysków

Akcje Goldman Sachs spadły o 2,4% po Wall Street Bank inwestycyjny podzielił się wynikami za czwarty kwartał, które przegapił Analityk prognozuje zarówno zyski, jak i straty.

Bank odnotował zysk w wysokości 3,32 USD na akcję przy 10,59 mld USD przychodów. Zgodnie z szacunkami, według analityków ankietowanych przez Refinitiv, zysk na akcję wyniósł 5,48 USD przy przychodach w wysokości 10,83 mld USD.

Rezerwy na straty kredytowe również wyszły nieco powyżej oczekiwań.

– Heo Soon, Samantha Sobin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *