Socjopaci Petera Thiela wiedzą coś, czego nie wie

Warren Buffett podczas wywiadu z Becky Kwik z CNBC 24 lutego 2020 r.

Jerry Miller | CNBC

Moje pierwsze doświadczenie miało miejsce z jednym z facetów, których Peter Thiel nazwał „socjopatą dziadkiem z Omaha” na początku lat 90-tych.

Joe Kernin i ja zamykaliśmy sekcję „Zapasy do obejrzenia” i omawialiśmy zarobki Berkshire Hathaway. W ramach tej dyskusji rozmawialiśmy o naszych ulubionych firmach w środku Warren BuffettPortfel.

Mój był See’s Candy, spędziłem 17 lat mojego życia w południowej Kalifornii, gdzie restauracja See była sprzedawana. To był NetJets Joe.

Wystarczy powiedzieć, że niecałe 24 godziny później na moim biurku leżały dwa duże pudła, w których znajdowało się 10 funtów cukierków C i notatka: „Dzięki za punkt. Warren”.

Nigdy wcześniej nie spotkałem Buffetta, więc zadzwoniłem do niego, podziękowałem za deser i zapewniłem, że nie mam zamiaru dzielić się nim z kolegami.

Roześmiał się i powiedział, żebym powiedział Joemu, żeby nie spodziewał się samolotu.

Od tego czasu łączy nas przyjacielska relacja zawodowa i osobista. tak jak ty z Jimmy Damon i Larry Fink, obaj w czwartek dołączyli do Buffetta Został zidentyfikowany przez libertariańskiego inwestora Thiela jako część „rządu starzenia się finansów”. Thiel powiedział, że grupa blokuje dalszy rozwój Bitcoina, aby chronić jego interesy finansowe.

To rodzaj garnka, który sprawia, że ​​czajnik jest czarny, ponieważ Thiel wykorzystuje tę gotówkę, aby bronić i promować swoje zasoby bitcoinów.

Co więcej, nigdy nie znalazłem w kontaktach z żadnym z tych dżentelmenów, że są socjopatami, zacofanymi lub niechętnymi do zaakceptowania nowych pomysłów lub technologii, jeśli mogą skorzystać z ich wykorzystania w finansach głównego nurtu.

Warren Buffett jest prawdopodobnie największym pojedynczym inwestorem w naszym życiu, Dimon, dyrektor generalny naszego najmądrzejszego banku, a Fink, którego firma inwestycyjna o wartości 10 bilionów dolarów jest pionierem dostępnych sposobów inwestowania publicznego, jest twórcą największego na świecie zarządzającego aktywami. Globalizm.

READ  Ożywienie na giełdzie wraca do normy, inflacja w Wielkiej Brytanii osiąga szczyt od 40 lat

Nie oznacza to, że ci starzejący się biznesowi giganci są nieomylni, ani że nie są całkowicie wolni od złych lub straconych szans.

Są to jednak studenci historii pieniądza i rynku, sprytni i zamożni inwestorzy, zwłaszcza Buffett, którzy przekraczają nasze najśmielsze marzenia.

W rzeczywistości potrzebowałbyś całkowitej wartości netto wszystkich krypto-miliarderów na świecie, aby przewyższyć wartość Buffetta.

Niektórzy oskarżą mnie, że schlebiam tym facetom. Mam już za sobą etap stręczycielstwa, zarówno w życiu, jak iw karierze. Właściwie wcale nie ćwiczyłem. Nie potrzebowałem tego.

Wśród entuzjastów lub zwolenników bitcoinów i kryptowalut odkryłem jednak, że usilnie starają się przekonać świat, że nowa globalna waluta jest niezbędna do demokratyzacji finansów i zapewnienia pomocy tym, którzy mają niewielki dostęp do bankowości, systemów płatności lub inwestycji aktywa.

Możesz to osiągnąć po prostu dając każdemu na świecie smartfon i linki do prostych aplikacji finansowych.

Problem z Bitcoinem

Bitcoin pozostaje rozwiązaniem w poszukiwaniu problemu.

Systemy płatności szybko ewoluują, zapewniając konsumentom wiele korzyści w postaci niższych kosztów transakcji, bezpiecznych płatności za inteligentne kontrakty oraz szybszego przetwarzania i rozliczania, a wszystko to dzieje się nawet po zniknięciu wartości Bitcoin.

Blockchain i Ethereum są w dużej mierze odpowiedzialne za rewolucję tych systemów płatniczych, podczas gdy inne pojawiają się szybciej, co spowoduje zwiększenie wydajności, z której skorzystają konsumenci, z bitcoinami lub bez nich lub z 12 000 innych kryptowalut wybitych do tej pory.

Bardzo osobisty atak Thiela na Buffetta, Dimona i Finka nie ma nic wspólnego z przekonywaniem Bitcoina.

Bitcoin sam w sobie jest zbyt niestabilny, aby można go było uznać za jednostkę rozliczeniową, środek wymiany lub prawdopodobnie magazyn wartości — krótko mówiąc, nie ma żadnych cech, które w ogóle definiują walutę lub pieniądze.

Bardzo się myliłem co do ceny bitcoina. Ale nie tak bardzo, jeśli jest używany.

Wciąż stanowi niewielką część światowego systemu walutowego. Jego kapitalizacja rynkowa wynosząca 820 miliardów dolarów (cokolwiek to oznacza dla „waluty”) jest niewielka w porównaniu z dolarami w obiegu na całym świecie i blednie w porównaniu z wartością 13 bilionów dolarów światowych zasobów złota premium, twardej waluty wybieranej przez większość planeta.

Thiel uważa, że ​​bogaci, potężni ludzie, tacy jak Buffett, Damon i Fink, tłumią to, co określa jako „rewolucyjny ruch młodzieżowy”.

Być może.

Innym wyjaśnieniem może być to, że być może, podobnie jak wielu z nas zbliżających się lub przekraczających wiek emerytalny, doświadczyliśmy tak wielu cykli inwestycyjnych, tak wielu mody, szaleństwa i baniek, które możemy łatwiej i łatwiej zidentyfikować. Pozostają z natury podejrzliwi.

Wolimy ostrzec opinię publiczną o nieodłącznym ryzyku, które wymienia je na osobistą nagrodę. Jeśli to jest socjopatia, wykorzystajmy to jak najlepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.