Will Smith miał zakaz uczestniczenia w wydarzeniach Akademii przez 10 lat, w tym w rozdaniu Oscarów

„Rada dyrektorów postanowiła, na okres 10 lat, począwszy od 8 kwietnia 2022 r., że nie pozwoli panu Smithowi na uczestnictwo w żadnych wydarzeniach lub programach akademickich, osobiście lub wirtualnie, w tym między innymi o przyznanie Oscarów” – Prezes Akademii David Rubin i dyrektor generalny Don Hudson powiedzieli w oświadczeniu w piątek.

Decyzja zapadła podczas dzisiejszego spotkania Rady Gubernatorów w Los Angeles. Spotkanie, pierwotnie zaplanowane na 18 kwietnia, zostało przyspieszone po tym, jak ogłosił je Smith rezygnacja Z akademii w zeszłym tygodniu.

Smith wydał szybkie i krótkie oświadczenie o zakazie uczestnictwa w rozdaniu Oscarów przez następną dekadę.

„Akceptuję i szanuję decyzję Akademii” – powiedział CNN aktor.

CNN zwróciło się do przedstawicieli Rocka o komentarz.

Decyzja zapadła po „tonach dyskusji” na temat konsekwencji bycia spoliczkowanym na scenie, powiedział CNN członek zarządu.

W liście do Akademii dodano: „94. Nagrody Akademii miały być uczczeniem wielu osób w naszej społeczności, które wykonały znakomitą pracę w ubiegłym roku; jednak te chwile zostały przyćmione przez niedopuszczalne i szkodliwe zachowanie, którego byliśmy świadkami pan. Wystawa Smitha na scenie…

„Podczas transmisji telewizyjnej nie zajęliśmy się odpowiednio sytuacją w pokoju” – kontynuował list. „Za to przepraszamy. Była to dla nas okazja, by dać przykład naszym gościom, widzom i rodzinie Akademii na całym świecie, a nam się nie udało – nieprzygotowani na bezprecedensowe”.

Rada gubernatorów powiedziała w poprzednie oświadczenie Chcą, żeby tak byłoZałatwia się to terminowo.

Rezygnacja Smitha oznacza, że ​​nie jest on już częścią ciała wyborczego akademii, ale nie wyklucza nominacji zdobywcy Oscara w przyszłości.

Zwycięzca zeszłorocznej nagrody dla najlepszego aktora zazwyczaj prezentuje nagrodę dla najlepszej aktorki bieżącego roku (oraz aktorkę, która zdobyła nagrodę dla najlepszego aktora). Gdy Smith zostanie zbanowany, Oscary będą musiały zerwać z tą tradycją.

READ  Streszczenie „This Is Us”: Sezon 6, Odcinek 13 — Drugie wesele Kate

Co się stało i co dalej

Aktor uderzył w Rock, gdy komik był na scenie podczas rozdania Oscarów 27 marca po tym, jak Rock zażartował z żony Smitha, Jady Pinkett Smith, z jej krótkimi włosami.

Pinkett Smith cierpi na wypadanie włosów z powodu Łysienie plackowate.

Rock nie mówił głęboko publicznie o incydencie.

Kilka dni po tym, jak to się stało, Rock pojawił się w komedia w Bostonie w ramach trasy „Ego Death Tour” i powiedział: „Nie śmieję się zbytnio z tego, co się stało, więc jeśli przyszedłeś to usłyszeć, pokochałem cały program, który napisałem przed tym weekendem. w pewnym sensie przetwarzam to, co się stało, więc w pewnym momencie porozmawiam. Byłoby to niebezpieczne i zabawne, ale teraz opowiem kilka dowcipów.
Smith publicznie przepraszam by pobujać dzień po wypadku za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Smith skontaktował się również następnego ranka z producentem serialu, Willem Packerem, przepraszając za niego i wyrażając swoje zakłopotanie producentowi. – Dzień dobry Ameryko – powiedział.

Podczas wywiadu z GMA Packer powiedział, że funkcjonariusze z Departamentu Policji w Los Angeles byli gotowi aresztować Smitha za pobicie, ale Rock powiedział, że nie chce.

W swoim liście Akademia wyraziła „głęboką wdzięczność Panu Rockowi za zachowanie spokoju w nadzwyczajnych okolicznościach”.

List podsumował: „Działanie, które podejmujemy dzisiaj w odpowiedzi na zachowanie Willa Smitha, jest krokiem w kierunku większego celu, jakim jest ochrona bezpieczeństwa wykonawców i gości oraz przywrócenie zaufania do Akademii”. „Mamy również nadzieję, że rozpocznie się czas uzdrowienia i powrotu do zdrowia dla wszystkich zainteresowanych i dotkniętych chorobą”.

Brian Stelter z CNN, Jason Kravarik i Sherry Mossberg przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.