Sondaże w stanie Iowa pokazują, że Haley jest przed DeSantisem, a Trump wciąż przed nim

Były prezydent Donald Trump dysponuje w Iowa 48 proc. głosów, zwiększając swoją przewagę nad dwoma głównymi rywalami w walce o nominację Republikanów na prezydenta. Według sondażu Des Moines Register/NBC News/Mediacom Wydany w sobotni wieczór.

Przez miesiące Trump dominował nad resztą stawki, ale wyścig o drugie miejsce był trudny. Według niedawnego sondażu była ambasador ONZ Nikki Haley zajmuje drugie miejsce z 20% poparciem, przed gubernatorem Florydy Ronem DeSantisem z 16%.

Sondaż jest powszechnie postrzegany jako ważny wskaźnik ujawniający preferencje wyborców na niecałe 48 godzin przed poniedziałkowymi wyborami. Zawsze oczekuje się, że wyniki ujawnią, kto może nabrać prędkości w ostatnich dniach wyścigu.

Ogólna popularność Haley wśród wyborców w stanie Iowa spadła, ale poparcie dla niej wzrosło. Jego korzystna ocena spadła do 48 proc. z 59 proc. w grudniu, a negatywna wzrosła z 31 proc. do 46 proc. DeSantis odnotował spadek swoich ocen przychylności, chociaż 58 procent nadal ocenia go pozytywnie.

Sondaż wykazał, że zwolennicy Haley byli znacznie mniej zainteresowani pójściem na kluby. 61 procent zwolenników Haley stwierdziło, że jest „lekko podekscytowanych” lub „niezbyt podekscytowanych”. Dla kontrastu 88 procent zwolenników Trumpa stwierdziło, że jest „bardzo podekscytowanych” lub „bardzo podekscytowanych”, podczas gdy 62 procent zwolenników DeSantisa stwierdziło to samo.

„Głębokie dane [Haley] Powiedziałbym, że w sondażach jest silniejsza niż podczas wieczoru wyborczego” – powiedziała dziennikowi Des Moines Register ankieterka J. Ann Selzer.

Haley przygląda się New Hampshire, gdzie ma nadzieję przyciągnąć uwagę bardziej umiarkowanych, niezależnych wyborców w stanie, ale lepszy niż oczekiwano wynik w Iowa w poniedziałek może dać impuls do wyścigu.

Z opublikowanego w czwartek sondażu Uniwersytetu w Suffolk wynika, że ​​Trump prowadzi z 54 proc., za nim plasuje się Haley z 20 proc. i DeSantis z 13 proc.

READ  Kampania Hillary Clinton zapłaciła pracownikom technologicznym za odkopanie kontaktów Donalda Trumpa z Rosją

W poprzednich latach Selzer & Co. W przeprowadzonym ostatnim badaniu dokładnie uwzględniono kandydatów na późny wybuch. W 2016 roku Trump z 28 proc., senator. Ted Cruz (R-Tex.) również prowadził z 23 procentami. Ale wtedy Selzer Wspomniany Cruz okazał głębsze wsparcie niż Trump. Cruz wygrywa kluby w Iowa.

Podobną tendencję można było zaobserwować w roku 2012. Ostateczny sondaż Partii Republikańskiej pokazał, że były gubernator Massachusetts Mitt Romney i były kongresman z Teksasu Ron Paul mieli niewielką przewagę nad rywalami, ale zwyciężył były senator Pensylwanii Rick Santorum. Santorum ledwo wygrał kluby w Iowa w tym roku.

Zarówno Cruz, jak i Santorum zwyciężyli przy silnym wsparciu ewangelickich chrześcijan, którzy zazwyczaj stanowią większość klubów w stanie Iowa. W nowym sondażu Trump prowadzi z 51 procentami, 22 procentami DeSantisa i 12 procentami Haley. W klubach w 2016 roku ewangeliczni chrześcijanie woleli Cruza od Trumpa o 12 punktów procentowych. Odpytywanie wejść do sieci.

Lobbysta Koalicji Wiary i Wolności ze stanu Iowa, Jeff Pitts, który w wyścigu zachował neutralność, tym razem ewangelików popiera Trumpa, ponieważ ma on konserwatywne osiągnięcia, które obejmują mianowanie trzech sędziów Sądu Najwyższego. Roe przeciwko Wade'owi.

„Jest bojownikiem i dla nich walczy. Myślę, że ludzie po naszej stronie, słusznie czy nie, są popychani przez poprawność polityczną. Myślę, że jeśli ktoś chce się temu przeciwstawić, zjednoczy się za tym.” – powiedział Pitts.

Największe poparcie dla Trumpa mają wyborcy Partii Republikańskiej bez wyższego wykształcenia (59 proc.) oraz osoby z dochodami poniżej 50 000 dolarów (60 proc.). Jednak wśród absolwentów szkół wyższych prowadzi Trump z 34-procentowym poparciem. Dla porównania, poparcie dla Haley wynosi 27%.

Pogoda skomplikuje głosowanie w tym roku – w stanie Iowa panuje zamieć, a meteorolodzy ostrzegają przed zawieruchami i rekordowym zimnem.

Trump odwołał w sobotę dwa osobiste wydarzenia związane z kampanią ze względu na pogodę. Zamiast tego wziął udział w tele-wielu z prokurator generalną stanu Iowa Brenną Byrd, gdzie objął prowadzenie w sondażach.

READ  Decyzja dotycząca czasu gry gwiazdy Ohio State RB TreVeyona Hendersona

„Myślę, że mamy tutaj dużą przewagę” – powiedział Trump. Powiedział, że martwi się pogodą, ale doniesienia prasowe mówią, że „wyborca ​​Trumpa ma więcej ducha i więcej zaangażowania. Mówią, że chodzą po szkle.

Haley rozpoczęła osobistą kampanię w sobotę po zorganizowaniu wirtualnych wydarzeń w piątek ze względu na pogodę. W sobotę DeSantis podróżował po stanie, aby wziąć udział w wydarzeniach z Never Back Down, super PAC, który jest gospodarzem organizacji terenowej, i odwiedził biuro kampanii grupy w West Des Moines wraz z zastępcami, w tym gubernatorem stanu Iowa Kim Reynoldsem (po prawej).

Sondaż Des Moines Register/NBC News/Mediacom został przeprowadzony telefonicznie w dniach 7–12 stycznia wśród 705 zarejestrowanych wyborców w stanie Iowa. Margines błędu próbkowania dla wyników ogólnych wynosi plus minus 3,7 punktu procentowego.

Marianne Levin, Dylan Wells i Hannah Knowles wniosły swój wkład w powstanie tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *