S&P 500 rośnie po dobrym raporcie o PKB, Nasdaq skacze o prawie 1% po wynikach Tesli

Indeks Nasdaq Composite wzrósł w czwartek, ponieważ produkt krajowy brutto w czwartym kwartale przekroczył oczekiwania, a inwestorzy przeanalizowali Najnowsza porcja zysków spółek.

Indeks technologii ciężkich wzrósł o 0,8%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average wzrósł o 23 punkty, czyli 0,1%. S&P 500 wzrósł o 0,4 proc.

produkt krajowy brutto Dane opublikowane w czwartek pokazały, że gospodarka się rozwija według rocznej stawki 2,9% w czwartym kwartale— poinformowało Ministerstwo Handlu. To więcej niż szacunki Dow Jones na poziomie 2,8%, ale oznacza to niewielkie spowolnienie w porównaniu z odczytem z trzeciego kwartału.

„Myślę, że inwestorzy myślą o dzisiejszym lepszym niż oczekiwano PKB, być może uda nam się przetrwać bardzo delikatną, łagodną recesję, która raczej nie doprowadzi nas do głębszej bessy, kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione” — powiedział Sam Stovall, główny analityk inwestycyjny w CFRA Research.

Tymczasem sezon wyników był nadal mocny Wyniki z Tesli Daj Nasdaq i Impuls do zapasów pojazdów elektrycznych. Tesli Po publikacji skoczył o 9%. Wysokie przychody i zyski. Walczący giganci technologiczni Microsoft, Apple, Amazon i Alphabet dodały po ponad 1%.

Zyski linii lotniczych również zostały dorzucone, z Southwest przypada na większy niż oczekiwano Strata Napędzany wakacyjnym krachem. American Airlines strose odniósł zwycięstwo w czwartej kwarcie.

w innym miejscu, szewron Dodano 3% po ogłoszeniu a Program wykupu akcji o wartości 75 miliardów dolarów.

Wall Street wychodzi z mieszanej sesji, ale wszystkie główne średnie zmierzają ku tygodniowym i miesięcznym wzrostom. Dow Jones i Standard & Poor’s wzrosły w tym tygodniu odpowiednio o 1,5% i 1,9%. Nasdaq wzrósł w tym tygodniu o 3,1% i jest na dobrej drodze do najlepszego miesiąca od lipca.

Uwaga skupia się teraz na polityce Fed w przyszłym tygodniu, kiedy powszechnie oczekuje się, że bank centralny ogłosi podwyżkę o 25 punktów bazowych, walcząc z gwałtownie rosnącą inflacją. Inwestorzy będą szukać pomysłu, jak daleko Fed zamierza się podnieść, zanim obniży stopy procentowe.

READ  Po raz pierwszy od miesięcy ceny gazu spadają poniżej 4 USD za galon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *