SpaceX Starlink wystartował z Cape Canaveral w niedzielę wieczorem

Aktualizacje: Przewiń w dół, aby obejrzeć na żywo start rakiety SpaceX Falcon 9 o 20:52 czasu wschodniego w niedzielę, 14 stycznia.

SpaceX przesunęło docelowy czas startu rakiety Falcon 9 z Launch Complex 40 na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral na 20:52.

Falcon 9 umieszcza szereg 23 satelitów internetowych Starlink umieszczonych w owiewce na szczycie rakiety o długości 70 metrów. 45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych szacuje, że prawdopodobieństwo, że pogoda „rozpocznie start” będzie wynosić 80%, a głównym ryzykiem są grube warstwy chmur.

SpaceX nie ogłosiło publicznie, dlaczego sobotnia misja Starlink 6-37 została początkowo przełożona.

Dziś wieczorem nie należy spodziewać się lokalnego boomu dźwiękowego. Po skierowaniu się w stronę nieba po południowo-wschodniej trajektorii pierwszy stopień rakiety będzie miał na celu wylądowanie na statku bezzałogowym na oceanie 8 i pół minuty po starcie.

Aktualizacja o 21:00: Wzmacniacz pierwszego stopnia Falcona 9 wylądował na Oceanie Atlantyckim na pokładzie drona SpaceX A Shortfall of Gravitas, kończąc swoją 12. misję.

Zaktualizowano o 20:52: SpaceX wystrzelił rakietę Falcon 9 z 23 satelitami Starlink z Launch Complex 40 na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

AKTUALIZACJA 20:47: Transmisja internetowa SpaceX na żywo z premiery prowadzona na platformie X (dawniej Twitter) jest teraz publikowana na górze tej strony.

Start ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral zaplanowano na pięć minut.

Zaktualizowano o 20:40: Na dwanaście minut przed planowanym przez SpaceX wystrzeleniem Falcona 9 o godzinie 20:52 odliczanie przebiega zgodnie z planem. Tankowanie trwa w Launch Complex 40.

Dla przypomnienia, poniżej znajduje się lista najważniejszych nadchodzących kamieni milowych odliczania. D-minus:

  • 7 minut: Falcon 9 rozpoczyna chłodzenie silnika przed startem.
  • 1 minuta: Komputer pokładowy dowodzenia rozpoczyna ostateczne testy przedpremierowe; Zbiornik paliwa zaczyna zwiększać ciśnienie do ciśnienia lotu.
  • 45 sekund: Dyrektor startu SpaceX sprawdza, czy start jest gotowy.
  • 3 sekundy: Sterownik silnika nakazuje silnikowi rozpoczęcie sekwencji zapłonu.
  • 0 sekund: Start Falcona 9.
READ  Cheney broni krytyki Trumpa dotyczącej debaty w Wyoming i prac komisji z 6 stycznia

Zaktualizowano o 20:34: Dzisiejsza misja jest 12. lotem pierwszego stopnia wzmacniacza Falcon 9, powiedział SpaceX.

Po starciu wzmacniacz wzniósł się w powietrze po 8 minutach i 13 sekundach, aby wylądować na Oceanie Atlantyckim na pokładzie statku bezzałogowego A Shortfall of Gravitas.

Wzmacniacz wystrzelił wcześniej SES-22, misję HAKUTO-R firmy ispace, misję Hispasat Amazonas Nexus, CRS-27 i siedem misji Starlink, powiedział SpaceX.

Zaktualizowano o 20:21: Jak niedawno ogłosiła SpaceX, w Launch Complex 40 trwają obecnie procesy tankowania Falcona 9.

Oznacza to, że dzisiejsza misja Starlink 6-37 wystartuje teraz o 20:52, w przeciwnym razie start będzie musiał zostać przełożony.

AKTUALIZACJA 20:05: W środę rakieta SpaceX Falcon 9 wyśle ​​w kapsule Dragon czterech europejskich astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Szczegóły zadania Aksjomat-3:

  • Cel uruchomienia: 17:11
  • Lokalizacja: Pad 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego.
  • Przekaz na żywo: Rozpoczyna się 90 minut przed odlotem na floridatoday.com/space.

Zaktualizowano o 19:26: SpaceX ogłosiło dziś wieczorem, że start został przesunięty na 20:52

W razie potrzeby dodatkowe możliwości tworzenia kopii zapasowych są dostępne do godziny 23:25.

Zaktualizowano o 19:15: Pętla radarowa National Weather Service pokazuje stopniową linię deszczu na południe od Cape Canaveral.

AKTUALIZACJA 18:48: Załoga SpaceX przesunęła dzisiejszy docelowy czas startu z 19:27 na 20:05.

Po południu i wieczorem na Wybrzeżu Kosmicznym panują przelotne opady deszczu i gęste chmury.

Najnowsze aktualizacje harmonogramu startów ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego można znaleźć na stronie floridatoday.com/launchschedule.

Ricka Neala Reporter kosmiczny na Florydzie (za swoje historie pt. Kliknij tutaj.) Skontaktuj się z Neilem pod numerem 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @RickNeale1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad tym, aby zapewnić jak najlepsze relacje z branży i publikacji z Florydy. Takie czasopisma wymagają czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrypcją tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *