Stany Zjednoczone osiągają pułap zadłużenia, co skłania Departament Skarbu do podjęcia nadzwyczajnych środkówCNN

Ameryka zaatakowała Pułap kredytu Powołany przez Kongres w czwartek Departament Skarbu zaczął podejmować nadzwyczajne kroki, aby utrzymać rząd otwarty i zwiększyć presję na Kapitol, aby uniknąć katastrofalnej niewypłacalności.

Linie bitwy dla głośnej walki zostały już wytyczone. Twardi republikanie, którzy w przeważającej mierze dominują w Izbie Reprezentantów z powodu niewielkiej większości w partii, Podniesienie pułapu zadłużenia wiąże się z cięciami wydatków. Biały Dom powiedział, że nie pójdzie na żadne ustępstwa ani nie będzie negocjował podwyższenia pułapu zadłużenia. Ponieważ rozwiązanie dramatu pułapu zadłużenia jest w rękach ustawodawców, narastają obawy, że partyzanckie manipulacje mogą doprowadzić do tego, że naród po raz pierwszy nie spłaci długu – lub zbliży się niebezpiecznie do tego.

Dyrektor Narodowej Rady Gospodarczej Brian Deiss wielokrotnie wzywał w czwartek Kongres do wypełnienia zobowiązań Ameryki poprzez podniesienie pułapu zadłużenia, ostrzegając przed „chaosem gospodarczym”, jeśli Kongres tego nie zrobi.

„Chodzi o stabilność gospodarczą i chaos gospodarczy”, powiedział Deese Kaitlanowi Collinsowi w „CNN This Morning”, nazywając to „fundamentalnym, fundamentalnym obowiązkiem” Kongresu.

Dodał: „Nawet strach, że Stany Zjednoczone nie wywiązują się ze swoich zobowiązań, szkodzi gospodarce”.

Poniżej znajduje się ogłoszenie, że Stany Zjednoczone osiągnęły pułap zadłużenia ostrzeżenie Yellen napisała na Twitterze o zbliżającym się pułapie zadłużenia w zeszłym tygodniu, wzywając ustawodawców do „natychmiastowego działania w celu ochrony pełnego zaufania i kredytu Ameryki”. The Nadzwyczajne akcje Kupię trochę czasu Kongres Yellen powiedziała, że ​​jest mało prawdopodobne, aby rządowi zabrakło gotówki i manewrów awaryjnych na początku czerwca, chociaż zauważyła, że ​​wokół tej prognozy panuje „znaczna niepewność”.

Ale jego notatka jak dotąd nie wywołała dwustronnej debaty. Zamiast tego Republikanie i Demokraci potwierdzili swoje zdecydowane stanowisko w ciągu ostatniego tygodnia.

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy musi przejść cienką linię, ponieważ każdy członek może złożyć wniosek o zwolnienie krzesła mówcy, co jest jednym z wielu ustępstw, jakie poczynił, aby uzyskać najwyższą posadę. Po 15 rundach głosowania Wcześniej w tym miesiącu.

READ  Oczekuje się, że Xi i Putin spotkają się po raz pierwszy od czasu wojny ukraińskiej z biznesem i ekonomią

Na razie chce wykorzystać kryzys pułapu zadłużenia do cięcia wydatków i zrównoważenia budżetu USA. We wtorek McCarthy odrzucił wezwania Demokratów do czystego podwyższenia pułapu zadłużenia bez warunków – coś, co wielokrotnie robił Kongres, w tym ówczesny prezydent Donald Trump. Rzecznik powiedział dziennikarzom na Kapitolu, że administracja Bidena powinna rozpocząć negocjacje przed latem tego roku.

„Dlaczego nie usiądziemy i nie zmienimy tego zachowania, abyśmy byli w silniejszej pozycji finansowej?” — powiedział McCarthy.

Prezydent Joe Biden i McCarthy nie rozmawiali jeszcze o pułapie zadłużenia w czwartek, według urzędnika zaznajomionego z dynamiką.

Prawicowy przedstawiciel GOP Andy Biggs We wtorek poszedł dalej we wpisie na Twitterze, mówiąc: „Nie możemy podnieść pułapu zadłużenia. Demokraci lekkomyślnie wydali pieniądze naszych podatników i zdewaluowali naszą walutę. Pościelili swoje łóżko, więc muszą w nim leżeć”.

Biały Dom w środę skrytykował „niewiarygodne i niedopuszczalne stanowisko” republikanina z Arizony i ponownie odrzucił wezwania do cięcia wydatków w ramach umowy dotyczącej pułapu zadłużenia.

Chociaż w tej chwili nie ma żadnych spotkań z kierownictwem Kongresu, które można by ogłosić, rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała dziennikarzom, że administracja dociera do „wszystkich członków po obu stronach przejścia”, ale dodała: „To nie będzie muszą się odbyć jakiekolwiek negocjacje w sprawie pułapu zadłużenia – nie zamierzamy tego robić. ”To ich konstytucyjny obowiązek.

Pułap zadłużenia, maksymalna kwota, jaką rząd federalny może pożyczyć na zobowiązania już zatwierdzone przez prawodawców i prezydenta, został podniesiony do 31,4 bln USD w grudniu 2021 r. Stworzony ponad sto lat temu, stał się sposobem Kongresu na kontrolowanie wzrostu zadłużenia. Polityczna piłka nożna W ostatnich dekadach.

Zwiększenie limitu nie upoważnia do nowych zobowiązań wydatkowych.

Yellen napisała w czwartek, że Skarb Państwa zacznie stosować dwa nadzwyczajne środki, aby tymczasowo kontynuować finansowanie operacji rządu federalnego. Zasadniczo są to zakulisowe manewry księgowe.

READ  Cały harmonogram czwartej rundy jest prowadzony przez American Cocoa Coffee

Agencja przewiduje rozpoczęcie sprzedaży dotychczasowych inwestycji i wstrzymanie reinwestycji Funduszu Emerytalnego i Rentownego Służby Cywilnej oraz Pocztowego Funduszu Świadczeń Zdrowotnych Emerytów. Ponadto zamroziłoby to reinwestowanie funduszy obligacji rządowych w ramach Programu Oszczędnościowego Systemu Emerytalnego Pracowników Federalnych.

Środki te inwestowane są w specjalne emisje obligacji skarbowych, które wliczają się do limitu kredytowego. Działania Skarbu Państwa ograniczą wysokość zadłużenia i przejściowo pozwolą rządowi na terminowe iw całości regulowanie rachunków.

Emeryci i renciści nie zostaną dotknięci, a środki zostaną wypłacone w całości po zakończeniu impasu.

W ramach swoich ustępstw McCarthy obiecał uchwalić do końca marca plan, który powiedziałby Skarbowi Państwa, które płatności powinny być traktowane priorytetowo w przypadku przekroczenia pułapu zadłużenia, Rep. Chip Roy potwierdził CNN w zeszłym tygodniu.

Roy, republikanin z Teksasu, który był jednym z kluczowych graczy w sporze McCarthy’ego o wolność słowa, zauważył, że w Izbie GOP krążą różne wersje planu priorytetów płatności i ostrzegł, że zarys propozycji wciąż jest opracowywany.

Ale wybór nałożenia jednego obowiązku na drugi może wywołać wyzwania prawne, kwestie polityczne i etyczne. Na przykład prawodawcy muszą zdecydować, co zapłacić w pierwszej kolejności — między innymi miesięczne płatności z Ubezpieczeń Społecznych dla milionów starszych obywateli i niepełnosprawnych Amerykanów, pensje pracowników federalnych i wojska lub odsetki od długu USA dla wielu inwestorów. Wśród nich cudzoziemcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *