Stany Zjednoczone osiągają pułap zadłużenia, co skłania Departament Skarbu do podjęcia nadzwyczajnych środkówCNN

Ameryka zaatakowała Pułap kredytu Powołany przez Kongres w czwartek Departament Skarbu zaczął podejmować nadzwyczajne kroki, aby utrzymać rząd otwarty i zwiększyć presję na Kapitol, aby uniknąć katastrofalnej niewypłacalności.

Linie bitwy dla głośnej walki zostały już wytyczone. Twardi republikanie, którzy w przeważającej mierze dominują w Izbie Reprezentantów z powodu niewielkiej większości w partii, Podniesienie pułapu zadłużenia wiąże się z cięciami wydatków. Biały Dom powiedział, że nie pójdzie na żadne ustępstwa ani nie będzie negocjował podwyższenia pułapu zadłużenia. Ponieważ rozwiązanie dramatu pułapu zadłużenia jest w rękach ustawodawców, narastają obawy, że partyzanckie manipulacje mogą doprowadzić do tego, że naród po raz pierwszy nie spłaci długu – lub zbliży się niebezpiecznie do tego.

Dyrektor Narodowej Rady Gospodarczej Brian Deiss wielokrotnie wzywał w czwartek Kongres do wypełnienia zobowiązań Ameryki poprzez podniesienie pułapu zadłużenia, ostrzegając przed „chaosem gospodarczym”, jeśli Kongres tego nie zrobi.

„Chodzi o stabilność gospodarczą i chaos gospodarczy”, powiedział Deese Kaitlanowi Collinsowi w „CNN This Morning”, nazywając to „fundamentalnym, fundamentalnym obowiązkiem” Kongresu.

Dodał: „Nawet strach, że Stany Zjednoczone nie wywiązują się ze swoich zobowiązań, szkodzi gospodarce”.

Poniżej znajduje się ogłoszenie, że Stany Zjednoczone osiągnęły pułap zadłużenia ostrzeżenie Yellen napisała na Twitterze o zbliżającym się pułapie zadłużenia w zeszłym tygodniu, wzywając ustawodawców do „natychmiastowego działania w celu ochrony pełnego zaufania i kredytu Ameryki”. The Nadzwyczajne akcje Kupię trochę czasu Kongres Yellen powiedziała, że ​​jest mało prawdopodobne, aby rządowi zabrakło gotówki i manewrów awaryjnych na początku czerwca, chociaż zauważyła, że ​​wokół tej prognozy panuje „znaczna niepewność”.

Ale jego notatka jak dotąd nie wywołała dwustronnej debaty. Zamiast tego Republikanie i Demokraci potwierdzili swoje zdecydowane stanowisko w ciągu ostatniego tygodnia.

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy musi przejść cienką linię, ponieważ każdy członek może złożyć wniosek o zwolnienie krzesła mówcy, co jest jednym z wielu ustępstw, jakie poczynił, aby uzyskać najwyższą posadę. Po 15 rundach głosowania Wcześniej w tym miesiącu.

Na razie chce wykorzystać kryzys pułapu zadłużenia do cięcia wydatków i zrównoważenia budżetu USA. We wtorek McCarthy odrzucił wezwania Demokratów do czystego podwyższenia pułapu zadłużenia bez warunków – coś, co wielokrotnie robił Kongres, w tym ówczesny prezydent Donald Trump. Rzecznik powiedział dziennikarzom na Kapitolu, że administracja Bidena powinna rozpocząć negocjacje przed latem tego roku.

„Dlaczego nie usiądziemy i nie zmienimy tego zachowania, abyśmy byli w silniejszej pozycji finansowej?” — powiedział McCarthy.

Prezydent Joe Biden i McCarthy nie rozmawiali jeszcze o pułapie zadłużenia w czwartek, według urzędnika zaznajomionego z dynamiką.

Prawicowy przedstawiciel GOP Andy Biggs We wtorek poszedł dalej we wpisie na Twitterze, mówiąc: „Nie możemy podnieść pułapu zadłużenia. Demokraci lekkomyślnie wydali pieniądze naszych podatników i zdewaluowali naszą walutę. Pościelili swoje łóżko, więc muszą w nim leżeć”.

Biały Dom w środę skrytykował „niewiarygodne i niedopuszczalne stanowisko” republikanina z Arizony i ponownie odrzucił wezwania do cięcia wydatków w ramach umowy dotyczącej pułapu zadłużenia.

Chociaż w tej chwili nie ma żadnych spotkań z kierownictwem Kongresu, które można by ogłosić, rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała dziennikarzom, że administracja dociera do „wszystkich członków po obu stronach przejścia”, ale dodała: „To nie będzie muszą się odbyć jakiekolwiek negocjacje w sprawie pułapu zadłużenia – nie zamierzamy tego robić. ”To ich konstytucyjny obowiązek.

Pułap zadłużenia, maksymalna kwota, jaką rząd federalny może pożyczyć na zobowiązania już zatwierdzone przez prawodawców i prezydenta, został podniesiony do 31,4 bln USD w grudniu 2021 r. Stworzony ponad sto lat temu, stał się sposobem Kongresu na kontrolowanie wzrostu zadłużenia. Polityczna piłka nożna W ostatnich dekadach.

Zwiększenie limitu nie upoważnia do nowych zobowiązań wydatkowych.

Yellen napisała w czwartek, że Skarb Państwa zacznie stosować dwa nadzwyczajne środki, aby tymczasowo kontynuować finansowanie operacji rządu federalnego. Zasadniczo są to zakulisowe manewry księgowe.

Agencja przewiduje rozpoczęcie sprzedaży dotychczasowych inwestycji i wstrzymanie reinwestycji Funduszu Emerytalnego i Rentownego Służby Cywilnej oraz Pocztowego Funduszu Świadczeń Zdrowotnych Emerytów. Ponadto zamroziłoby to reinwestowanie funduszy obligacji rządowych w ramach Programu Oszczędnościowego Systemu Emerytalnego Pracowników Federalnych.

Środki te inwestowane są w specjalne emisje obligacji skarbowych, które wliczają się do limitu kredytowego. Działania Skarbu Państwa ograniczą wysokość zadłużenia i przejściowo pozwolą rządowi na terminowe iw całości regulowanie rachunków.

Emeryci i renciści nie zostaną dotknięci, a środki zostaną wypłacone w całości po zakończeniu impasu.

W ramach swoich ustępstw McCarthy obiecał uchwalić do końca marca plan, który powiedziałby Skarbowi Państwa, które płatności powinny być traktowane priorytetowo w przypadku przekroczenia pułapu zadłużenia, Rep. Chip Roy potwierdził CNN w zeszłym tygodniu.

Roy, republikanin z Teksasu, który był jednym z kluczowych graczy w sporze McCarthy’ego o wolność słowa, zauważył, że w Izbie GOP krążą różne wersje planu priorytetów płatności i ostrzegł, że zarys propozycji wciąż jest opracowywany.

Ale wybór nałożenia jednego obowiązku na drugi może wywołać wyzwania prawne, kwestie polityczne i etyczne. Na przykład prawodawcy muszą zdecydować, co zapłacić w pierwszej kolejności — między innymi miesięczne płatności z Ubezpieczeń Społecznych dla milionów starszych obywateli i niepełnosprawnych Amerykanów, pensje pracowników federalnych i wojska lub odsetki od długu USA dla wielu inwestorów. Wśród nich cudzoziemcy.

READ  Rosja wystrzeliwuje nową falę rakiet na Ukrainę po uderzeniu w infrastrukturę w Kijowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.