Stany Zjednoczone spodziewają się zakazać rosyjskich lotów z amerykańskiej przestrzeni powietrznej

Oczekuje się, że rząd USA zabroni rosyjskim samolotom przebywania w amerykańskiej przestrzeni powietrznej, rozszerzając ograniczenia dotyczące lotów w miarę rozszerzania przez Zachód sankcji wojna na UkrainieWedług osób zaznajomionych z tą sprawą.

Oczekuje się, że prezydent Biden ogłosi zakaz w swoim orędziu o stanie państwa we wtorek, powiedział urzędnik Białego Domu po tym, jak Wall Street Journal poinformował, że oczekuje się, że zarządzenie zakaże rosyjskim samolotom i samolotom eksploatowanym w przestrzeni powietrznej USA tak szybko, jak to możliwe. następne 24 godziny.

Posunięcie USA będzie następstwem poprzednich zakazów wydanych przez władze europejskie i kanadyjskie. Ograniczenia, za które Rosja zemściła się, wydając podobny zakaz lotów europejskich i kanadyjskich, utrudniły plany lotów linii lotniczych. Inwazja Rosji na Ukrainę Wierzchowce.

Wzajemny zakaz lotów zakłócił globalne sieci lotnicze, zmuszając linie lotnicze do anulowania lotów i w niektórych przypadkach obierania większej liczby tras okrężnych.

Po ograniczeniach europejskich i kanadyjskich,

Aeroflot

Russian Airlines SAOG, narodowy przewoźnik tego kraju, ogłosił, że zawiesił wszystkie loty do europejskich miast. Aeroflot powiedział, że zamknięcie kanadyjskiej przestrzeni powietrznej oznacza również anulowanie tras transatlantyckich, w tym lotów do Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Kuby, od 28 lutego do 2 marca. Dominikanę, aby pomóc Rosjanom w powrocie do domu.

Według Cirium, dostawcy danych o lotach, w marcu Aeroflot miał obsługiwać dziesiątki lotów do iz miast w USA, w tym do Nowego Jorku, Miami i Los Angeles.

Amerykańscy przewoźnicy pasażerscy nie obsługują bezpośrednich lotów do Rosji, ale ich przestrzeń powietrzna jest częścią korytarza dla wielu lotów długodystansowych do Azji, w tym lotniczych usług cargo.

Holding United Airlines Spółka ,

Który normalnie leci nad Rosją w drodze do Indii, powiedział we wtorek, że przestanie latać przez rosyjską przestrzeń powietrzną.

linie lotnicze Delta Spółka

READ  Zełenski: Trwają ofensywne działania przeciwko Rosji | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

A

Grupa American Airlines Spółka

Przestali też latać przez rosyjską przestrzeń powietrzną.

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych loty towarowe do iz Azji z Ameryki Północnej stanowią jedną czwartą światowego ruchu towarowego. Szefowie linii lotniczych powiedzieli, że większość mieszkańców Azji Wschodniej podróżuje obecnie przez rosyjską przestrzeń powietrzną.

Według osób zaznajomionych z dyskusją urzędnicy administracji USA wyrazili zaniepokojenie zakłóceniami w łańcuchu dostaw, które zostały już zniszczone przez pandemię Covid-19.

We wtorek przez Rosję przelatywały duże przewoźników cargo na trasach do Azji z Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu, w tym samoloty obsługiwane przez

Chińskie linie lotniczeA

FedEx korp.

A

Koreańskie powietrze Spółka

Napisz do Alison Sider na [email protected] i Andrew Tangel na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Ukazał się 2 marca 2022 r. w wersji drukowanej jako „Stany Zjednoczone przygotowują się do zamknięcia przestrzeni powietrznej Rosji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *