Stany Zjednoczone spodziewają się zakazać rosyjskich lotów z amerykańskiej przestrzeni powietrznej

Oczekuje się, że rząd USA zabroni rosyjskim samolotom przebywania w amerykańskiej przestrzeni powietrznej, rozszerzając ograniczenia dotyczące lotów w miarę rozszerzania przez Zachód sankcji wojna na UkrainieWedług osób zaznajomionych z tą sprawą.

Oczekuje się, że prezydent Biden ogłosi zakaz w swoim orędziu o stanie państwa we wtorek, powiedział urzędnik Białego Domu po tym, jak Wall Street Journal poinformował, że oczekuje się, że zarządzenie zakaże rosyjskim samolotom i samolotom eksploatowanym w przestrzeni powietrznej USA tak szybko, jak to możliwe. następne 24 godziny.

Posunięcie USA będzie następstwem poprzednich zakazów wydanych przez władze europejskie i kanadyjskie. Ograniczenia, za które Rosja zemściła się, wydając podobny zakaz lotów europejskich i kanadyjskich, utrudniły plany lotów linii lotniczych. Inwazja Rosji na Ukrainę Wierzchowce.

Wzajemny zakaz lotów zakłócił globalne sieci lotnicze, zmuszając linie lotnicze do anulowania lotów i w niektórych przypadkach obierania większej liczby tras okrężnych.

Po ograniczeniach europejskich i kanadyjskich,

Aeroflot

Russian Airlines SAOG, narodowy przewoźnik tego kraju, ogłosił, że zawiesił wszystkie loty do europejskich miast. Aeroflot powiedział, że zamknięcie kanadyjskiej przestrzeni powietrznej oznacza również anulowanie tras transatlantyckich, w tym lotów do Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Kuby, od 28 lutego do 2 marca. Dominikanę, aby pomóc Rosjanom w powrocie do domu.

Według Cirium, dostawcy danych o lotach, w marcu Aeroflot miał obsługiwać dziesiątki lotów do iz miast w USA, w tym do Nowego Jorku, Miami i Los Angeles.

Amerykańscy przewoźnicy pasażerscy nie obsługują bezpośrednich lotów do Rosji, ale ich przestrzeń powietrzna jest częścią korytarza dla wielu lotów długodystansowych do Azji, w tym lotniczych usług cargo.

Holding United Airlines Spółka ,

Który normalnie leci nad Rosją w drodze do Indii, powiedział we wtorek, że przestanie latać przez rosyjską przestrzeń powietrzną.

linie lotnicze Delta Spółka

READ  Ciało Shinzo Abe zostało przeniesione do Tokio po wznowieniu kampanii wyborczej po morderstwie | Shinzo Abe

A

Grupa American Airlines Spółka

Przestali też latać przez rosyjską przestrzeń powietrzną.

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych loty towarowe do iz Azji z Ameryki Północnej stanowią jedną czwartą światowego ruchu towarowego. Szefowie linii lotniczych powiedzieli, że większość mieszkańców Azji Wschodniej podróżuje obecnie przez rosyjską przestrzeń powietrzną.

Według osób zaznajomionych z dyskusją urzędnicy administracji USA wyrazili zaniepokojenie zakłóceniami w łańcuchu dostaw, które zostały już zniszczone przez pandemię Covid-19.

We wtorek przez Rosję przelatywały duże przewoźników cargo na trasach do Azji z Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu, w tym samoloty obsługiwane przez

Chińskie linie lotniczeA

FedEx korp.

A

Koreańskie powietrze Spółka

Napisz do Alison Sider na [email protected] i Andrew Tangel na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Ukazał się 2 marca 2022 r. w wersji drukowanej jako „Stany Zjednoczone przygotowują się do zamknięcia przestrzeni powietrznej Rosji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.