Starfield firmy Bethesda składa hołd Halo, przedstawiając ukrytą planetę inspirowaną Reach

opublikowany: 2023-09-17T06:30:42

Zaktualizowano: 2023-09-17T06:30:55

W świecie tak rozległym i złożonym, jak najnowsza gra RPG firmy Bethesda, Starfield, gracze z pewnością znajdą pisanki i ukryte klejnoty. Jednak najnowsze odkrycie wprawiło fanów serii Starfield i Halo w zachwyt.

Gracze odkrywają, że w rozległym świecie Starfield znajduje się planeta uderzająco przypominająca słynną planetę Reach z serii Halo.

Rewelacja wyszła na jaw, gdy jeden z graczy Swoimi odkryciami podzielili się na Reddicie„W tradycji Halo planeta Reach jest drugą planetą od Słońca w systemie Eridani” – powiedział. Jeśli udasz się do tego systemu w Starfield i odwiedzisz Eridani II, znajdziesz bujną, oddychającą planetę z wieloma biomami podobnymi do tego, jak Reach jest przedstawione w grze. Miłej zabawy ze swoimi placówkami.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Chociaż niektórzy mogą twierdzić, że istnienie takiej planety jest pewne, biorąc pod uwagę, że zarówno Halo, jak i Starfield są odniesieniami do systemów ze świata rzeczywistego, to niesamowite podobieństwo środowiska zaskoczyło wielu.

ostatni – skomentował użytkownik Reddita„Biorąc pod uwagę charakter Halo i Starfield wykorzystujących prawdziwe systemy, istnienie samej planety jest w pewnym stopniu oczywiste, ale miłym zaskoczeniem było stwierdzenie, że środowisko jest bardzo podobne do tego, które było reprezentowane w niektórych częściach Halo Reach. Być może jest to zbieg okoliczności, ale wówczas mile widziany”.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Na tym nie kończą się ukłony w stronę serii Halo. Gracze zauważyli również, że we wszechświecie Starfield istnieją statki zwane „Długimi mieczami”, które są uderzająco podobne do długich mieczy UNSC z Halo.

Wziął udział jeden zawodnik„Też tak myślałem.” Widziałem statek zwany Długim Mieczem, a statek miał szary, wojskowy kolor i tajemniczy trójkątny kształt, podobnie jak długi miecz w aurze. „Wydawało się to oczywiste, więc kupiłem to.”

Warto dodać, że społeczności Starfield zawsze zależało na odkrywaniu takich szczegółów. W rozległym świecie Starfield gracze odtworzyli także kultowe statki z innych serii, takie jak Arwing Star Fox, a nawet statek Dartha Maula z Gwiezdnych Wojen.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Chociaż Bethesda nie potwierdziła jeszcze zamierzonego złożenia hołdu Halo, odkrycie to z pewnością dodało kolejną warstwę głębi do doświadczenia Starfield.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *