Superjacht przewrócił się u wybrzeży Włoch uchwycony na wideo

Komentarz

Superjacht, który w ostatni weekend wywrócił się u południowych wybrzeży Włoch, został nagrany na wideo. Udostępnione na Twitterze Przez włoską straż przybrzeżną.

Pokazy kolekcji wideo Mój kolegaOkoło 130-metrowy statek walczy z falami, zanim powoli zanurza się w wodzie.

Lokalne wiadomości podały, że łódź, która płynęła z Gallipoli do Milasso na Sycylii, zatonęła kilka godzin później dziewięć mil morskich od portu Catanzaro, kiedy zaczęła nabierać wody.

Cała załoga i pasażerowie zostali uratowani i zdrowi, poinformowała Straż Przybrzeżna na Twitterze. Powiedział, że wszczął dochodzenie, aby dowiedzieć się, co się stało.

W sobotę po tym, jak MY Saga po raz pierwszy zgłosił problem Wyjazd z Gallipoli, na południowo-wschodnim półwyspie Włoch, według krajowej agencji Associated Press Agency (ANSA). Na miejsce zdarzenia wysłano łodzie patrolowe włoskiej straży przybrzeżnej w Crotone oraz Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex).

Zobaczyli, jak statek nabiera wody z dziobu. Pięć osób – czterech pasażerów i jeden członek załogi – zostało początkowo uratowanych przez rumuńską łódź patrolową działającą w imieniu Frontexu. Następnie zostali przeniesieni na łódź straży przybrzeżnej i zabrani do Catanzaro, podała ANSA.

Tymczasem firma holownicza została zakontraktowana, aby spróbować uratować statek. Przybył holownik i zabrał na pokład pozostałych czterech członków załogi – w tym kapitana – zanim statek zaczął holować w kierunku Crotone. Jednak według ANSA zła pogoda utrudniła ten proces, podobnie jak pozycja łodzi przechylona do wody.

Ostatecznie holownik porzucił łódź i zatonął w Zatoce Squilusa. Straż Przybrzeżna eskortowała resztę załogi do Catanzaro.

Jego Nie pierwszy raz Zatopiona łódź przyciągnęła uwagę Internetu. W maju raper Cardi B opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym łódź zatonęła w pobliżu jej hotelu podczas wakacji w nieujawnionym miejscu. Słyszano, jak artysta krzyczał: „Czy nie ma wielkiej łodzi, którą można uratować?” W końcu powiedziała „do widzenia”, gdy zniknął w wodzie. Wyjaśniła to później Nikogo nie było na pokładzie.

READ  Anne Heche „nie spodziewano się, że przeżyje” obrażenia powypadkowe, mówi przedstawiciel

W tym samym miesiącu przechodnie widzieli kolejną łódź, Rendezvous, tonącą po wybuchu pożaru w porcie Torquay w marinie w południowo-zachodniej Anglii. Urzędnicy ostrzegali Potencjalne zanieczyszczenie powietrza i wody Ponieważ łódź przewoziła około dziewięciu ton oleju napędowego.

Wcześniej w tym miesiącu obszar 145 stóp SF Na Balearach, Formenterze, wybuchł pożar Incydent w Hiszpanii został uchwycony przez kamerę i szeroko rozpowszechniony w mediach społecznościowych. Ci na pokładzie zostali ewakuowani i nikt nie został ranny, Guardian zgłoszone. Warty około 23 milionów dolarów jacht został podobno przekazany właścicielowi.

Chico Harlan przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.