Tajemnicza choroba rozprzestrzeniła się na statku wycieczkowym Queen Victoria na 154 osoby

Aktualności


Na statku wycieczkowym rozprzestrzeniła się tajemnicza choroba układu trawiennego, a obecnie aż 154 osoby na pokładzie cierpią na takie objawy, jak biegunka i wymioty.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom są w trakcie badania rozległej epidemii na pokładzie statku Queen Victoria obsługiwanego przez Cunard Cruise Line, brytyjskie przedsiębiorstwo żeglugowe i wycieczkowe z siedzibą w Southampton w Anglii. Według ABC.

Statek przewożący 1824 pasażerów i 967 członków załogi wypłynął z Fort Lauderdale na Florydzie 22 stycznia i zgodnie z planem dotrze do miejsca docelowego w Honolulu na Hawajach 12 lutego.

Według źródła przyczyny choroby nie są jeszcze znane Center for Disease Control.

W piątek poinformowano, że zachorowało 139 osób, ale w sobotę liczba ta wzrosła do 154, przy czym łącznie było 129 pasażerów i 25 członków załogi.

Przyczyna choroby zakaźnej jest nadal nieznana. Anton – Stock.adobe.com
Zaniepokojony pasażer statku wycieczkowego
Objawy tajemniczej choroby to wymioty i biegunka. NikolitaUnesco – Stock.adobe.com

Cunard Cruise Line potwierdziła, że ​​„wielu gości zgłosiło na pokładzie objawy chorób żołądkowo-jelitowych” i że wdraża protokoły mające na celu zapewnienie „dobrego samopoczucia” osób na pokładzie – podało biuro.

Program sterylizacji statków Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) monitoruje sytuację i rozważa reakcję statku oraz protokoły.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/02/10/news/mystery-illness-on-queen-victoria-cruise-ship-spread-to-154/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

READ  Silnik samolotu linii American Airlines zapalił się po możliwym zderzeniu z ptakiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *