Teleskop Webba NASA potwierdza pierwszą egzoplanetę

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA dokonał pierwszego potwierdzenia istnienia egzoplanety. Egzoplaneta to planeta krążąca wokół gwiazdy poza Układem Słonecznym.

Amerykańska agencja kosmiczna twierdzi, że egzoplaneta jest mniej więcej tej samej wielkości co Ziemia.

Naukowcy z Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory w Maryland sprawdzili nowe dane zebrane przez Webba, aby upewnić się, że dane są poprawne.

Poprzednie obserwacje wykonane przez inny teleskop NASA dostarczyły pewnych dowodów na istnienie egzoplanety. Ale potwierdzenie Webba sprawiło, że odkrycie stało się oficjalne.

Drugi teleskop kosmiczny nosi nazwę Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS). TESS został wystrzelony w 2018 roku w celu odkrycia dodatkowych planet poza naszym Układem Słonecznym.

Egzoplaneta nosi nazwę LHS 475 b. Jest zbyt blisko Ziemi jak na egzoplanetę – stwierdzili naukowcy. Znajduje się około 41 lat świetlnych stąd, w gwiazdozbiorze Oktana. Rok świetlny to odległość, jaką pokonuje światło w ciągu jednego roku.

Teleskopom trudno jest zidentyfikować egzoplanety. Jednym z powodów jest to, że jasne światło gwiazd, wokół których krąży, może ją ukryć. Proces badawczy polega na obserwacji kropel w płaszczyźnie światła gwiazd. Te spadki mogą być spowodowane przejściem planety lub tranzytem przed gwiazdą.

Naukowcy stwierdzili, że Webb był w stanie potwierdzić istnienie egzoplanety za pomocą metody obserwacji tranzytu. Powiedzieli, że potwierdzenie przyszło szybko, po zaledwie dwóch zdarzeniach tranzytowych.

NASA powiedziała, że ​​teleskop Webba został opracowany, aby zapewnić wysoki poziom szczegółowości swoich obserwacji. Wyposażony jest w najnowocześniejszą technologię monitorowania fal podczerwonych. Fale te są rodzajem energii elektromagnetycznej, której ludzkie oko nie widzi. NASA twierdzi, że instrumenty teleskopowe mogą wykrywać fale podczerwone przez gaz i pył, aby wykrywać odległe obiekty.

Jacob Lustig-Yeger pomógł poprowadzić poszukiwania. Powiedział w oświadczeniu, że dane z teleskopu ułatwiły dokonanie jednoznacznego potwierdzenia. „Nie ma wątpliwości, że planeta istnieje”.

READ  Pierwsze jaja dinozaurów nie były tym, czego się spodziewaliśmy

Odkrycie to zostało niedawno zaprezentowane na konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Astronomicznego w Seattle w stanie Waszyngton.

Inny kapitan drużyny, Kevin Stephenson, dodał, że znalazł potwierdzenie”Zakłopotany„Ponieważ egzoplaneta jest mała i skalista, utrudnia to jej identyfikację.

Spośród wszystkich działających teleskopów NASA tylko Webb jest wyposażony w sprzęt do zbierania informacji o atmosferach egzoplanet. Ale w tym przypadku naukowcy stwierdzili, że nie mają wystarczających danych, aby potwierdzić, jaki rodzaj atmosfery ma LHS 475 b.

Naukowcy na ogół wykorzystują modele komputerowe i dane z teleskopów do badania atmosfer egzoplanet. Erin May, inny członek zespołu badawczego, powiedziała, że ​​teleskop Webba może z łatwością zidentyfikować szereg różnych cząstek. „Ale jeszcze nic nie możemy zrobić Finał wnioski o atmosferze planety.

Chociaż naukowcy powiedzieli, że nie mogą potwierdzić, co jest w atmosferze egzoplanety, są bardzo pewni, co nie jest. Na przykład LHS 475 b nie może mieć gęstej atmosfery złożonej głównie z metanu, powiedział Lustig-Yaeger.

Zespół zauważa nawet, że egzoplaneta prawdopodobnie w ogóle nie ma atmosfery. Niektóre z dostępnych danych sugerują, że egzoplaneta może mieć atmosferę czystego dwutlenku węgla. Ale naukowcy powiedzieli, że planują zebrać więcej danych w przyszłych obserwacjach, aby pomóc im dowiedzieć się więcej o warunkach atmosferycznych.

NASA Mówi Do tej pory potwierdził istnienie ponad 5000 planet poza Układem Słonecznym. Ale Lustig-Yaeger zauważył, że teleskop Webba jest lepiej przygotowany do wykrywania małych, skalistych egzoplanet. Powiedział, że prawdopodobnie doprowadzi to do większej liczby potwierdzeń egzoplanet.

Lustig-Yaeger dodał: „Ledwo zaczęliśmy zarysować powierzchnię jaka może być ich atmosfera. „

Jestem Brian Lane.

Bryan Lynn napisał tę historię dla VOA Learning English na podstawie raportów z NASA.

TEST – Teleskop Webba NASA potwierdza pierwszą egzoplanetę


Rozwiąż quiz, aby się dowiedzieć

________________________________________________________________________________

słowa w tej historii

Zakłopotany Zrób dobre lub zauważalne wrażenie

READ  Statek towarowy SpaceX Dragon cumuje na stacji kosmicznej, aby dostarczyć panele słoneczne, nasiona i nie tylko

Finał Jasne i mało prawdopodobne, aby się zmieniło

wniosek – n. Opinię wyrabia się po rozważeniu wszystkich informacji o czymś

Zarysować powierzchnię – język. tak jak. Zajmować się tylko niewielką częścią tematu lub problemu

________________________________________________________________________________

Co sądzisz o tej historii? Chcemy usłyszeć od ciebie. Mamy nowy system komentarzy. Oto jak to działa:

  1. Wpisz swój komentarz w polu.
  2. Pod pudełkiem widać cztery zdjęcia kont w mediach społecznościowych. Są one przeznaczone dla Disqus, Facebooka, Twittera i Google.
  3. Kliknij jeden obraz, a pojawi się okno. Wprowadź dane logowania do konta w mediach społecznościowych. Możesz też utworzyć go na Disqus. To niebieskie kółko z literą „D”. Jest wolne.

Za każdym razem, gdy wrócisz, aby skomentować na stronie Learn English, możesz użyć swojego konta i zobaczyć swoje komentarze i odpowiedzi na nie. Nasza polityka opinii jest tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *