Tesla Jobs: Elon Musk ma „super złe przeczucie” w gospodarce

Tesla (DSLA) Do końca 2021 r. firma i jej spółki zależne będą zatrudniać około 100 000 pracowników, zgodnie z corocznym zgłoszeniem do SEC.

Firma nie była od razu dostępna do komentowania.

Oczywiste ostrzeżenie Muska przed możliwą recesją i efektem domina dla producentów samochodów jest najbardziej bezpośrednią i wysokiej jakości prognozą w branży.

W związku z obawami o ryzyko wzrostu recesji, popyt na samochody Tesla i inne pojazdy elektryczne pozostaje silny, a wiele tradycyjnych wskaźników spowolnienia – w tym rosnąca inwentaryzacja dealerów w Stanach Zjednoczonych – pozostaje nieaktywnych.

Ale Tesla walczyła o ponowne uruchomienie produkcji Fabryka w Szanghaju Kosztowne awarie w zakładzie zostały wymuszone po śluzach Covit-19.
Mroczna wizja Muska przypomina niedawne komentarze dyrektorów, w tym JPMorgan Chase (JPM) CEO Jamie Dimon i Skarpetki Goldman (G.S.) Prezydent John Waltron.

„Na naszej drodze jest huragan” – powiedział Timon w tym tygodniu.

Inflacja w Stanach Zjednoczonych jest najwyższa od 40 lat i spowodowała wzrost kosztów życia Amerykanów, podczas gdy Rezerwa Federalna stoi przed trudnym zadaniem ograniczenia inflacji na tyle, aby kontrolować inflację bez powodowania recesji.

„Przestań zatrudniać”

Przed ostrzeżeniem Muska w e-mailu zatytułowanym „Przestań zatrudniać na całym świecie”, Tesla miał około 5000 ofert pracy na sprzedaż w Tokyo na LinkedIn i inżynierów w swojej nowej berlińskiej Gigafactory dla naukowców zajmujących się głębokim uczeniem w Palo Alto.

Żądanie Muska, aby pracownicy powrócili do biura, już spotkało się z reakcją w Niemczech.

„Wszyscy w Tesli muszą spędzać w biurze co najmniej 40 godzin tygodniowo” – napisał Musk we wtorkowym e-mailu. „Jeśli nie przyjdziesz, założymy, że zrezygnowałeś”.

Musk był również zaangażowany w czwartek na Twitterze z australijskim miliarderem technologicznym Atlasian (Zespół) Współzałożyciel Scott Farquhar żartował w serii tweetów, że zamówienie było „takie, jak w latach pięćdziesiątych”.

Musk napisał na Twitterze: „Recesje odgrywają kluczową rolę w reformie gospodarczej” w odpowiedzi na tweet Farquhara zachęcający pracowników Tesli do przyjrzenia się warunkom pracy zdalnej.

READ  10 osób zastrzelonych na imprezie w Airbnb, 2 nieletnich zabitych; Podejrzanych jest wielu snajperów - WPXI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.