Tesla pozwany przez byłych pracowników o „masowe zwolnienia”

Zdjęcie logo Tesli w Los Angeles, Kalifornia, USA, 12 stycznia 2018 r. REUTERS / Lucy Nicholson / Zdjęcie pliku

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

20 czerwca (Reuters) – Dawna firma Tesli (TSLA.O) Pracownicy pozywają amerykańską firmę produkującą samochody elektryczne, twierdząc, że jej decyzja o wprowadzeniu „zwolnień masowych” naruszyła prawo federalne, ponieważ firma nie poinformowała z wyprzedzeniem o zwolnieniach.

Pozew został złożony późną niedzielę w Teksasie przez dwóch pracowników, którzy powiedzieli, że zwolnili pracę w gigantycznej fabryce Tesli w Sparks w stanie Nevada w czerwcu. Według pozwu ponad 500 pracowników zakładu w Nevadzie zostało zwolnionych.

Pracownicy twierdzą, że firma nie przestrzegała federalnych przepisów dotyczących masowych zwolnień, które wymagają 60-dniowego okresu wypowiedzenia zgodnie z poprawką dot. przekwalifikowania pracowników i ustawą o wypowiedzeniu, zgodnie z pozwem.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Starają się o status pozwu zbiorowego dla wszystkich byłych pracowników Tesli w całych Stanach Zjednoczonych, którzy zostali zwolnieni w maju lub czerwcu bez wcześniejszego powiadomienia.

„Tesla po prostu powiadomił pracowników, że ich wypowiedzenie będzie skuteczne natychmiast” – czytamy w skardze.

Tesla, która nie skomentowała liczby zwolnień, nie skomentowała od razu próśb o komentarz do pozwu.

Musk, najbogatszy człowiek na świecie, powiedział na początku tego miesiąca, że ​​ma „bardzo złe przeczucia” na temat gospodarki i że Tesla musi zredukować personel o około 10%, zgodnie z wiadomością e-mail, którą zobaczył Reuters. Czytaj więcej

Według Reutera i wywiadów internetowych ponad 20 osób, które przedstawiły się jako pracownicy Tesli, powiedziało, że zwolniło się, zrezygnowało z pracy lub zostało rozwiązane w tym miesiącu. Czytaj więcej

Pozew złożony przez Johna Lyncha i Daxtona Hartsfielda, którzy zostali zwolnieni odpowiednio 10 i 15 czerwca, dotyczy wynagrodzenia i świadczeń za 60-dniowy okres wypowiedzenia.

READ  Wewnątrz planu demontażu EY: dlaczego może radykalnie zmienić kształt Wielkiej Czwórki

„To absolutnie przerażające, że Tesla rażąco narusza federalne prawo pracy, zwalniając tak wielu pracowników bez wymaganego wypowiedzenia”, powiedział Reuterowi Shannon Lees Riordan, prawnik reprezentujący pracowników.

Powiedziała, że ​​Tesla oferuje tylko niektórym pracownikom jeden tydzień wypowiedzenia, dodając, że przygotowuje nakaz sądowy, aby uniemożliwić Tesli próby zwolnienia pracowników w zamian za tylko jeden tydzień wypowiedzenia.

Pozew został złożony w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych w Zachodnim Okręgu Teksasu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe sprawozdania Akriti Sharmy w Bengaluru i Hyungu Jina w San Francisco; Montaż przez Richarda Boleyn

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.