Finały Pucharu Stanleya 2022 – Colorado Avalanche-Tampa Bay Lightning Game 3 Najlepsze momenty, widoki i podział

Obecni mistrzowie Pucharu Stanleya mogli być na linach. Ale Tampa Bay Lightning, zdobywcy kolejnych tytułów, wrócili do domu i pokonali lawinę Colorado, zmniejszając stratę dwóch meczów do jednego. 6-2 W grze 3 w poniedziałek.

Dwa mecze, które zmartwiły fanów Lightninga w finale Pucharu Stanleya, to nie tylko brak, ale także zwycięstwo lawiny. Colorado skoczyło na wczesne prowadzenie w obu grach, całkowicie dominując w Tampie w Game 2. Goldender Andriej WasilewskiJeden z najlepszych strzelców późnego sezonu w historii NHL, Blitz strzelił w sobotę siedem bramek.

Ale w poniedziałek Golding z Kolorado poczuło presję. Darcy Kuember został przeciągnięty przez drugą połowę, kiedy Tampa Bay objęła prowadzenie 5-2.

Oto, co się wydarzyło, gdy Lightning w Game 3 wrócił na swój domowy lód.

Mamy serię

Kolorado znajduje się na dość nieznanym terytorium.

Lawina nie zawiodła od 25 maja, kiedy w trzecim meczu spadła 6:2. W ostatnim sezonie nie zabrakło im dużego marginesu różnicy. Darcy Cumber został zaciągnięty i nad ich Goldingiem utworzyła się chmura. Wszystkie te głębokie ślady wyschły. Wszystko było źle.

Tampa Bay była siłą, z którą należy się liczyć. To musiał być ekscytujący sukces. Poza tym Lightning stracił Nicka Paula i Nikitę Kucherova z powodu pozornych kontuzji. Kucherov po raz trzeci wyszedł spóźniony po tym, jak dołączył do zarządów z Devonem Dovesem. Jak tylko strzelił gola, Paul odpadł w drugiej tercji.

To była pierwsza porażka drogowa, z jaką Colorado musiało zmierzyć się w play-offach, ale w serii prowadzą 2-1. Tampa Bay byłaby idealna do domu po sezonie. Jaka jest prognoza na mecz 4 w środę? Proszę czekać. – Kristen Shilton

Tampa Bay przyjechała grać

Jak powiedział John Cooper przed meczem 3: „To sporo cholery, ale my też. Byliśmy już w tych miejscach”.

On ma rację; Błyskawica spadła wcześniej. Zostały już obliczone. Podobnie jak te miejsca, ich oświadczenia o zniknięciu w finale Pucharu Stanleya wydają się być przesadzone.

Tak jak piorun ryknął po przegranej 2:0 na wyjeździe w finale Konferencji Wschodniej, oni wyglądają jak inny zespół w meczu 3 przeciwko Avalanche. Zgromadzili 16 strzałów w grze 2; Dziś wieczorem oddali 26 strzałów w cel lawinowy. Po zdobyciu zaledwie 29% w grze 2, zarobili 50% na próbach strzałów w ciągu dwóch sezonów. W pierwszych dwóch meczach nie udało im się zdobyć bramki w Power Play; W końcu dostali jeden w grze 3. Ich gwiazdy zostały wystawione na próbę w Denver; Nikita Kucherov, Steven Stamkos, Ontrage Ballad i Victor Headman mieli kilka gier punktowych.

READ  Policja w Albuquerque prosi publiczność o udostępnienie zdjęć i filmów, które mogą pomóc w zbadaniu morderstw 4 muzułmańskich mężczyzn.

Aha, i co najważniejsze: strzelili sześć goli, dwa gole dla Avalanche, a przy okazji gonili bramkarza Colorado Darcy’ego Gumbera.

„Musimy wyjść i znaleźć nasz najlepszy mecz teraz”, powiedział Pat Maroon przed meczem 3, w którym przyczynił się do ataku. „Nie widzieli się najlepiej. Jesteśmy więc podekscytowani. Mam nadzieję, że dziś wieczorem pokażemy im wszystko, co najlepsze”.

W ciągu 40 minut pokazali coś bliskiego. Ale zostało jeszcze 20 minut, a lawina jest jedną z nielicznych drużyn, które mogą zmniejszyć czterobramkową stratę. – Greg Wyszyński

Kolorado jest duże o dwa

Jared Bedner nie wahał się. Gdy Lightning przekroczył drugą połowę, aby objąć prowadzenie 5-2, Darcy Gumber odpadł, pozwalając na pięć bramek w 21 rzutach. Powell Fran்கois zatwierdzony.

To musiało być zrobione.

Gumber był ostry na początku pierwszej tercji, ale okazał się rządzić. Nie wytrzymał naporu pioruna, a Kolorado (może nie przez przypadek) nie grało przed nim pewnie.

To była pierwsza gra od jakiegoś czasu, kiedy Gumber został wezwany do prawdziwego postępu. Tampa Bay przegrała w finale 2:0. Lawina nie spowodowała zbytniego cierpienia późno, a Kuimper, który w drugim meczu oddał tylko 16 strzałów, nie poradził sobie z tym właściwie.

Prawdą jest, że Kolorado nie zrobił wiele, aby pomóc swoim netministom. Okazuje scenariusz z Lightning Game 2 i wygrywa wyścigi i bitwy. Pokonali Kolorado we własnej grze. Wygląda na to, że Andriej Wasilewski znów jest w zamknięciu. To może być gorsze dla lawiny niż oglądanie ich własnej początkowej walki. – Shilton

Przeprowadź błyskawicę przez a

W większości pierwszy okres Lightninga wydawał się bardziej przetrwaniem niż definitywną odpowiedzią na prowadzenie przez lawinę 2:0 w serii. Potrzebowali pomocy Andrieja Wasilewskiego, aby obronić na JT Compher w czwartej minucie meczu. Potrzebowali pokoju środowiskowego NHL, aby podziękować Valerie Nichushkin za jej gola na spalonym. Potrzebowali odlotowego gola Anthony’ego Cyrelli’ego, aby przejść do siatki Darcy’ego Kuembera i zdobyć pierwszego gola po drugiej części meczu 1.

READ  Amerykańscy działacze na rzecz praw aborcyjnych rozpoczynają „lato gniewu” protestami w sobotę

Ale po chwili znów wyglądały jak błyskawica. Devon Dowes kradnie z przepustki dolca do głosowania Ontrage. Nikita Kucherov przyciąga do siebie strażników w strefie ataku. Steven Stamkos strzelił punkt w swoim dziewiątym z rzędu meczu u siebie w play-off, dzięki czemu było 2-1. A Wasilewski utrzymał przewagę nad presją Kolorado, ponieważ Avs celowały w tym okresie do 14 strzałów.

Błyskawica 6-1, gdy są obecne po pewnym czasie. Co najważniejsze, po pierwszych 10 minutach gry w tej serii nie stracili wielu bramek. Małe hity. – Wyszyński

Lawina zostaje w tyle

Valerie Nichushkin myślał, że strzelił pierwszego gola w meczu po zmianie, które wyeliminowało Andrieja Wasilewskiego na początku pierwszej tercji.

Tampa Bay dostanie resztę.

Pomyślnie rzucił wyzwanie grze jako Lightning Offs, wydmuchując powietrze z żagli Colorado, głównie napędzanych przez Tampa Bay.

Nie trwało to jednak długo. Gdy odkryjesz zarówno wczesną motywację Colorado Tampa Bay, jak i wczesną okazję Power Play, zespół ds. przesiedleń będzie chciał to ponownie pokazać. Lawina nie tylko zatrzymała piorun, ale także wymierzyła karę. Gabriel Landescock strzelił gola na korzyść Man, aby odwrócić bieg wydarzeń w Tampa Bay.

Dziewiąty bez odpowiedzi gol Colorado w serii.

To dziewięciominutowe rozszerzenie, które pokazuje to, co w Kolorado najlepsze: głębię, śmiałość, talent, tożsamość.

Te odcinki będą potrzebowały więcej lawiny, gdy zapadnie noc. W miarę upływu czasu zachwiali się. Lightning również wykorzystał kilka bramek. Kolorado nie musi stawić czoła wielkim cierpieniom późno. Po zdobyciu gola i porażeniu gola po raz pierwszy w tym finale trofeów, jak poradzą sobie teraz z prawdziwym wyzwaniem? – Shilton

Znani fani

Pochodzący z Colorado Rockies dzban i Denver Kyle Freeland Stał samotnie w tłumie, dopingując swoją drużynę z rodzinnego miasta.

Czy ktoś powiedział „farma kurczaków”?

Masło orzechowe i żelki. Batman i Robin. John Pussycross i ferma drobiu. Tradycja drużyn serwujących Buccigross z jedzeniem była kontynuowana jeszcze przed trzecim meczem. Lightning włączyło również swój kultowy ThunderBug.

Jeśli potrzebujesz lepszego wyglądu, nasz Greg Wyszyński cię bronił.

Tampa Bay jest w dół, ale nie na zewnątrz

Czy sytuacja jest optymalna? Nie. Czy seria się skończyła? Daleko stąd. Czy ten film Lightning Hype jest gotowy do przebicia się przez ścianę, zanim fani Tampa Bay zarobią pieniądze? Prawdopodobnie.