Tesla wstrzymuje produkcję w Gigafactory Berlin, aby unowocześnić i przekształcić fabrykę

Mówi się, że Gigafactory zamyka produkcję w Berlinie, aby ulepszyć fabrykę Tesli i dodać zmianę, aby osiągnąć wyższą zdolność produkcyjną.

Najwyższym priorytetem w Tesli jest zwiększenie produkcji, aby nadążać za zapotrzebowaniem klientów.

Producent robi to we wszystkich swoich fabrykach, ale spadki są najbardziej widoczne w Gigafactory Berlin i Gigafactory Texas, które dopiero niedawno rozpoczęły produkcję.

Giga Berlin wydawał się radzić sobie stosunkowo dobrze, wykorzystując 2170 ogniw, które umożliwiają infrastrukturę akumulatorów używaną przez Teslę, i udało się to osiągnąć. Tempo produkcji 1000 modeli pojazdów tygodniowo w czerwcu.

Giga Texas wydawał się pozostawać w tyle z powodu trudności w zwiększeniu produkcji ogniw baterii 4680 i pakietu baterii strukturalnych, ale jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu Znacznie zwiększona produkcja fabryczna Tesla rozpoczęła produkcję modelu Y Long Range z 2170 ogniwami w fabryce.

Teraz Tesla chce przejąć Gigafactory Berlin i podobno zamyka fabrykę na dwa tygodnie, aby ją ulepszyć.

Niemiec Budować Dzisiejsze wiadomości:

Według BILD, Tesla planuje wstrzymać działalność na dwa tygodnie, począwszy od przyszłego poniedziałku. Nie jest jasne, ilu z 4500 pracowników otrzyma urlop i ilu techników będzie dostępnych do zastąpienia produkcji.

Komunikat mówi również, że zamiast importować z Gigafactory Shanghai, producent samochodów doda trzecią zmianę i rozpocznie produkcję silników elektrycznych w fabryce:

Według pracowników po przerwie w produkcji zamiast dwóch zmian powinny być wykonane trzy prace. Dodatkowo Tesla może rozpocząć produkcję napędu w pobliskim magazynie.

Chociaż modernizacja może pomóc, mówi się, że największym wąskim gardłem Gigafactory Berlin są jej pracownicy.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiło się kilka doniesień, że Tesla ma problemy z zatrudnianiem i utrzymaniem pracowników. Niektórzy z nich sugerowali, że płace są szczególnym problemem i że lokalny związek IG Metal zaczyna się angażować. Ale Tesla podniosła wynagrodzenie dla wielu pracowników o 6%, aby rozwiązać problemy.

READ  Biden mówi, że jest „jasne”, że Rosja bierze na cel cywilów, ale jest „za wcześnie, by stwierdzić”, czy jest to zbrodnia wojenna.

Tesla będzie potrzebowała znacznych nakładów na zatrudnienie, aby dodać trzecią zmianę w fabryce po ponownym uruchomieniu fabryki jeszcze w tym miesiącu.

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych, które generują dochód. Dalej.


Subskrybuj Electrek na YouTube, aby otrzymywać ekskluzywne filmy I zasubskrybuj Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.