Tesla wstrzymuje produkcję w Gigafactory Berlin, aby unowocześnić i przekształcić fabrykę

Mówi się, że Gigafactory zamyka produkcję w Berlinie, aby ulepszyć fabrykę Tesli i dodać zmianę, aby osiągnąć wyższą zdolność produkcyjną.

Najwyższym priorytetem w Tesli jest zwiększenie produkcji, aby nadążać za zapotrzebowaniem klientów.

Producent robi to we wszystkich swoich fabrykach, ale spadki są najbardziej widoczne w Gigafactory Berlin i Gigafactory Texas, które dopiero niedawno rozpoczęły produkcję.

Giga Berlin wydawał się radzić sobie stosunkowo dobrze, wykorzystując 2170 ogniw, które umożliwiają infrastrukturę akumulatorów używaną przez Teslę, i udało się to osiągnąć. Tempo produkcji 1000 modeli pojazdów tygodniowo w czerwcu.

Giga Texas wydawał się pozostawać w tyle z powodu trudności w zwiększeniu produkcji ogniw baterii 4680 i pakietu baterii strukturalnych, ale jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu Znacznie zwiększona produkcja fabryczna Tesla rozpoczęła produkcję modelu Y Long Range z 2170 ogniwami w fabryce.

Teraz Tesla chce przejąć Gigafactory Berlin i podobno zamyka fabrykę na dwa tygodnie, aby ją ulepszyć.

Niemiec Budować Dzisiejsze wiadomości:

Według BILD, Tesla planuje wstrzymać działalność na dwa tygodnie, począwszy od przyszłego poniedziałku. Nie jest jasne, ilu z 4500 pracowników otrzyma urlop i ilu techników będzie dostępnych do zastąpienia produkcji.

Komunikat mówi również, że zamiast importować z Gigafactory Shanghai, producent samochodów doda trzecią zmianę i rozpocznie produkcję silników elektrycznych w fabryce:

Według pracowników po przerwie w produkcji zamiast dwóch zmian powinny być wykonane trzy prace. Dodatkowo Tesla może rozpocząć produkcję napędu w pobliskim magazynie.

Chociaż modernizacja może pomóc, mówi się, że największym wąskim gardłem Gigafactory Berlin są jej pracownicy.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiło się kilka doniesień, że Tesla ma problemy z zatrudnianiem i utrzymaniem pracowników. Niektórzy z nich sugerowali, że płace są szczególnym problemem i że lokalny związek IG Metal zaczyna się angażować. Ale Tesla podniosła wynagrodzenie dla wielu pracowników o 6%, aby rozwiązać problemy.

READ  Obrona Coltów, zespoły specjalne wychodzą na plus z INT, powrót puntem zablokowany dla TD

Tesla będzie potrzebowała znacznych nakładów na zatrudnienie, aby dodać trzecią zmianę w fabryce po ponownym uruchomieniu fabryki jeszcze w tym miesiącu.

FTC: Używamy automatycznych linków afiliacyjnych, które generują dochód. Dalej.


Subskrybuj Electrek na YouTube, aby otrzymywać ekskluzywne filmy I zasubskrybuj Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *