Texans WR Nico Collins zgadza się na przedłużenie kontraktu o 3 lata: Źródła

Napisane przez Dianę Rossini, Amosa Morralla III i Adama Colemana

Houston Texans zgodzili się na przedłużenie o trzy lata kontraktu z skrzydłowym Neco Collinsem, który będzie mu płacił 24 miliony dolarów rocznie, podają źródła ligowe.

Collins kończy sezon kariery, w którym został czwartym zawodnikiem w historii klubu, który przekroczył 1000 jardów, dołączając do Brandina Cooksa, DeAndre Hopkinsa i Andre Johnsona. Zanotował 1297 jardów przy 80 łapach i ośmiu przyłożeniach.

Głębiej

Perspektywy szerokiego odbiorcy NFL 2024: Jak radzą sobie zawodnicy AFC, którzy podają?

Collins miał pierwszą szansę na pracę w wolnym agencji w przyszłym roku, ale Teksańczycy zamknęli go w zamian za ogromną podwyżkę.

Teksańczycy wybrali Collinsa w trzeciej rundzie draftu do NFL 2021. W pierwszych dwóch sezonach w Houston złapał 70 podań na 927 jardów i trzy przyłożenia.

W 2023 roku przybycie pierwszego roku trenera DeMeco Ryansa i początkującego rozgrywającego CJ Strouda doprowadziło do boomu w produkcji Collinsa, który strzelił 109 celów i osiągał w zeszłym sezonie średnią w karierze 86,5 jarda na mecz.

Dlaczego to mądre posunięcie ze strony Houston

Teksańczycy byli zajęci poza sezonem, ale może to być jedno z ich mądrzejszych posunięć. Collins zrobił duży krok naprzód w 2023 roku, grając i produkując jako 10 najlepszych skrzydłowych, tworząc jednocześnie jeden z najlepszych duetów QB-WR w lidze ze Stroudem, Debiutantem Roku.

Dzięki temu rozszerzeniu Houston przede wszystkim eliminuje pewne ryzyko. Jeśli produkt ze stanu Michigan i czteroletni zawodowiec będzie miał kolejny sezon w 2024 r., tak jak w 2023 r., zatrzymanie go może być trudne na potencjalnie lukratywnym rynku dla obciążonej klasy wolnych agentów WR w 2025 r.

Wszystko, czego potrzebuje Collins, to zdrowie i konsekwencja. W ciągu trzech lat spędzonych w lidze nigdy nie rozegrał pełnego sezonu, a jego wyniki w pierwszych dwóch latach znacznie różnią się od ubiegłorocznych, choć częściowo można to przypisać grze w kiepskich drużynach z Teksasu w trakcie odbudowy.

READ  Zwycięstwo Prideful Warriors nad Bulls pozostawia dobre wrażenie w NBA – NBC Sports Bay Area i Kalifornii

Teksańczycy obstawiają, że Collins ma wszystko razem i jest gotowy na sławę NFL. – Adam Coleman, redaktor NFL

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Ryan Kang/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *