TikTok zawiesza niektóre usługi w Rosji

6 marca rosyjska policja zatrzymała protestującego w Moskwie. (Yuri Kochetkov / EPA-EFE / Shutterstock)

OVD-Info, niezależny organ nadzorujący zatrzymanie w Rosji, powiedział, że co najmniej 4640 osób zostało zatrzymanych podczas niedzielnych protestów w Rosji.

Według OVD-Info ludzie są przetrzymywani w 147 miastach. Ponad 13 000 osób zostało aresztowanych podczas protestów antywojennych w Rosji od czasu inwazji, szacuje OVD-Info.

CNN nie może niezależnie zweryfikować tych numerów.

Rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS cytowała rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które stwierdziło, że aresztowało w niedzielę 3500 osób za „udział w nieautoryzowanych wydarzeniach publicznych”.

„Departamenty Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji we współpracy z innymi organami ścigania ustanowiły prawo i porządek w miejscach, w których w kilku okręgach Federacji Rosyjskiej miały miejsce niedozwolone wydarzenia publiczne” – powiedziała rzeczniczka Irina Volk. Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało TASS.

Aresztowane miasta to Moskwa i Petersburg.

Więźniowie zostali „zabrani na regionalny posterunek policji w celu przesłuchania”, powiedział Volk, dodając, że „podjęta zostaje decyzja o postawieniu ich przed wymiarem sprawiedliwości”.

READ  Metro na Brooklynie kręci ogłoszenia na żywo: Policja szuka bandyty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *