Tommy Reese, Mike Norvell i Kalen DeBoer wydają się głównymi kandydatami w Alabamie: Źródła

Koordynator ofensywy w Alabamie Tommy Reese, trener stanu Floryda Mike Norvell i trener Waszyngtonu Calen DeBoer zostali uznani za trójkę najlepszych kandydatów na stanowisko trenerskie w Alabamie zwolnione w związku z odejściem Nicka Sabana na emeryturę, podają liczne źródła zaznajomione z tym procesem. Sportowiec. Oczekuje się, że spotkania z dyrektorem sportowym stanu Alabama, Gregiem Byrne’em, zakończą się do końca czwartku, a ogłoszenie może zostać ogłoszone w piątek, podają źródła.

Reese (31 lat) swój pierwszy sezon w Alabamie zakończył w 2023 r. Wcześniej trenował w Notre Dame w latach 2017–2022 jako trener rozgrywających w latach 2017–2019, a następnie przez kolejne trzy sezony jako koordynator ofensywy. Reese, jeden z najmłodszych asystentów ery Sabana, nadzorował zwrot w ofensywie Alabamy w 2023 r., w wyniku którego rozgrywający Jalen Milroe stał się powszechnie znany w sezonie 2024.

Norvell, który wykonał fantastyczną robotę odbudowując Seminoles, dostał tylko 4 miliony dolarów. Przejął borykający się z problemami program i w ciągu czterech sezonów przeszedł od trzech zwycięstw do pięciu zwycięstw, do 10 i był o krok od play-offów, prowadząc 13-1. 42-letni Teksańczyk, podobnie jak DeBoer, nigdy nie był trenerem w SEC. Norvell pokazał jednak, że doskonale rozumie portal transferowy i może być interesującym kandydatem do drużyny Tide. W czwartek Norvell świętował w mediach społecznościowych dodanie ofensywnego liniowego Alabamy Terrence'a Fergusona II z portalu transferowego NCAA.

DeBoer wykonał świetną robotę przez dwa sezony w Seattle. Dwa lata temu przejął drużynę z bilansem 4-8 i poprowadził ją w tym sezonie do meczu o tytuł mistrza kraju. 49-letni DeBoer, który zdobył trzy tytuły krajowe NAIA w Sioux Falls, może pochwalić się imponującym bilansem 104-12. W ciągu ostatnich dwóch lat Huskies wygrywali 10-1 z 25 najlepszymi drużynami. DeBoer ma bilans wszechczasów 12-2 przeciwko rankingowym przeciwnikom.

„Jako główni trenerzy wszyscy mówimy teraz o równowadze, ale on po prostu nią żyje” – powiedział trener stanu Waszyngton Jake Dickert. Sportowiec zeszły tydzień. „Jest taki wspaniały, tak opanowany. Potrafi przetrwać każdą chwilę i dalej przez nią przebrnąć. Niezależnie od tego, czy jest to słuszne, złe, czy obojętne, udowadnia, że ​​coaching jest naprawdę ważny, ponieważ większość graczy w tym składzie była teraz na 4- 8 zespół wcześniej. Dwa lata — i wiem, że (rozgrywający Michael) Penixa tam nie było, ale prawie wszyscy inni chłopaki nadal tam byli. To, co zrobił, aby zmienić tych chłopaków, jest niewiarygodne. Wiem, że cieszy się szacunkiem przez cały świat trenerski. „

READ  Kardynałowie wybierają opcję piątego roku na QB Kyler Murray

Pochodzący z Południowej Dakoty jest wielkim budowniczym ofensywnego umysłu i kultury. Podoba mu się pobyt w Waszyngtonie, a jego córka w przyszłym roku będzie pierwszoklasistką w drużynie softballu Huskies. Nigdy nie pracował w SEC, co może sprawić, że niektórzy w Alabamie zatrzymają się, ponieważ ta liga jest postrzegana jako zupełnie inne zwierzę, ale DeBoer niedawno zatrudnił Jimmy'ego Sextona, tego samego agenta Sabana i wielu trenerów SEC. Otwarcie Bamy może skłonić Sextona do wynegocjowania dużych podwyżek dla innych trenerów.

Wymagana lektura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *