W Nowym Meksyku odkryto starszego kuzyna T. rexa

Nowy Meksyk jest teraz domem dla nowego gatunku dinozaura. Co więcej, odkrycie to zmienia linię czasu, w której dinozaury przemierzały Amerykę Północną.

ALBUQUERQUE, N.M. — Nowy Meksyk jest domem dla nowego gatunku dinozaura. Co więcej, odkrycie to zmienia linię czasu, w której dinozaury przemierzały Amerykę Północną.

„To odkrycie, na które pracowaliśmy dziesięciolecia” – powiedział dr Anthony Fiorello, dyrektor wykonawczy Muzeum Historii Naturalnej i Nauki w Nowym Meksyku.

Skamielina znaleziona w południowo-zachodnim Nowym Meksyku jest częścią czaszki nowego gatunku Tyranozaur rex.

„To potwierdziło, że jest to nowy gatunek i byłem podekscytowany możliwością zaproszenia innych badaczy i kontynuowania tego projektu na większą skalę” – powiedział Sebastian Dollmann, główny autor projektu.

Wielu naukowców badało to przez dziesięciolecia i ujawniło swoje odkrycia w czwartek rano.

„Ta skamielina została pierwotnie znaleziona przez społeczeństwo, nie została znaleziona przez paleontologów takich jak ja. Byli to ludzie, którzy mieszkali w Las Cruces i pływali łódką po zbiorniku Elephant Butte Reservoir” – powiedział dr Spencer Lokos, współautor. Z projektu. „To było w 1983 roku. Wylądowali na wschodnim brzegu jeziora i duża część tej szczęki leżała na ziemi”.

To się nazywa typ Tyranozaur macrinsis Poprzedza powstanie jakiegokolwiek innego okazu T. rex na świecie o około pięć milionów lat Tyranozaur macrinsis Wszyscy znamy starszego kuzyna tyranozaura.

„Okazało się jednak, że w ciągu następnych lat – i nie tylko my – znaleźliśmy warstwy popiołu wulkanicznego w skałach zawierających tę skamieniałość i byliśmy w stanie określić wiek liczbowy, a mając obecnie te wieki liczbowe, możemy być całkiem pewien, że wiek skamieliny waha się od 72 do 73 milionów lat.

Wizja artystyczna pokazuje, jak mógł wyglądać dinozaur – mierzący 40 stóp wysokości i 12 stóp długości. Naukowcy twierdzą, że różnice są niewielkie, jak subtelne różnice w kościach szczęki, ale wystarczą, aby Nowy Meksyk stał się domem dla ważnego odkrycia dinozaurów.

READ  Kosmiczna, ogromna rakieta księżycowa NASA zostanie wystrzelona po raz pierwszy w czwartek - TechCrunch

„Nauka to proces. Każde nowe odkrycie zmusza nas do powrotu, testowania i kwestionowania tego, co myśleliśmy, że wiemy” – powiedział Fiorello.

Publiczność może obejrzeć skamieniałość wystawiona w Muzeum Historii Naturalnej i Nauki w Nowym Meksyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *