Travis Kelce wywołuje kontrowersje po „niedopuszczalnym” zachowaniu podczas Super Bowl

Travis Kelce spotkał się z krytyką po tym, jak w gniewnej wymianie zdań popchnął swojego trenera Kansas City Chiefs Andy’ego Reida podczas Super Bowl LVIII.

Gwiazda ostrego finału Kelce zakończy swój wieczór w Las Vegas kolejnym tytułem Super Bowl, świętując z dziewczyną Taylor Swift po tym, jak Chiefs pokonali San Francisco 49ers 25-22 po dogrywce.

Kelce odegrał kilka kluczowych ról, pomagając Chiefs odrobić straty w końcówce meczu, co zapewniło rozgrywającemu Patrickowi Mahomesowi niezawodny cel do wygrania trzeciego Super Bowl w ciągu pięciu sezonów.

Kiedy jednak do przerwy 49ers prowadzili, wyglądało na to, że wieczór Kelce'a zakończy się starciem z Reidem, po którym pod koniec drugiej kwarty eksplodował ostry strzał u trenera Chiefs.

Chiefs przegrywali 3:0, gdy zespół stracił piłkę w pobliżu pola punktowego 49ers, a Kelce był wściekły na Reida, gdy trener zdecydował się wycofać go z gry.

Kelsey Reid wybiegł i podbiegł do 65-letniego trenera, wrzeszcząc na niego. Reid na chwilę stracił równowagę i odwrócił się od Kelce’a, podczas gdy jego zawodnik nadal krzyczał ze złością.

Kelce wrzeszczy na swojego trenera, Andy’ego Reida

(Getty Images)

Kelce musiał zostać odciągnięty przez kolegę z drużyny i zabrany na boisko, aby się uspokoić, a 34-latek ze złości walił kaskiem w ławkę rezerwowych. Po przerwie Kelce był jednym z zawodników meczu i zakończył mecz z 93 jardami, ale kiedy doszło do incydentu, obrona 49ers ograniczała go do zaledwie jednego jarda.

Kelce, który pocałował się na boisku ze Swiftem podczas uroczystości wręczenia Chiefs, później bagatelizował incydent.

„Człowieku, byłem podekscytowany – byłem podekscytowany, ponieważ nie uderzaliśmy na wszystkich cylindrach” – powiedział ESPN.

„Musiałem dać Big Redowi miłosny kran i powiedzieć mu, że wszyscy tu jesteśmy, walcząc o niego bez względu na wszystko. Musiałem mu tylko szybko powiedzieć, że go kocham. „

„Mam do niego duże zaufanie i do sposobu, w jaki radzi sobie jako główny trener i lider – jest jednym z najlepszych liderów w grze.

„Nie mogę mu wystarczająco podziękować za to, że dawał mi możliwości rok po roku. To trzeci, drugi z rzędu i bez wątpienia jest to dla niego”.

W rozmowie z reporterami Kelce dodał: „Mam najwspanialszego trenera, jakiego kiedykolwiek widział ten mecz.

„Bardzo mi pomógł w ukierunkowaniu tych emocji, skierowaniu tej pasji. Całą moją karierę zawdzięczam temu facetowi i temu, że mogę kontrolować swoje emocje. Po prostu go kocham”.

Świętują zawodnik Kansas City Chiefs Travis Kelce (w środku) i amerykańska piosenkarka Taylor Swift (po lewej).

(Agencja Ochrony Środowiska)

Reed również bagatelizował incydent i wydawał się lekceważyć sytuację. „Dzięki temu jestem młody” – zażartował weteran NFL w rozmowie z CBS. Przetestował to biodro. „Stracił równowagę – normalnie dałbym mu trochę, ale wiesz, nie miałem pod sobą nóg”.

Kelce potwierdził w swoim przemówieniu po meczu podczas ceremonii wręczenia trofeum, że w przyszłym sezonie wróci do Chiefs, aby celować w historyczną „trójkę”.

Jednak niektórzy fani NFL nie byli pod wrażeniem zachowania Kelce'a wobec Reeda i skrytykowali 34-latka za okazanie braku szacunku wobec doświadczonego trenera. W komentarzach fanów online działania Kelseya zostały określone jako „niedopuszczalne” i „niewłaściwe”.

Relacja Kelce z Swiftem zdominowała większość przygotowań do Super Bowl LVIII, a ikona muzyki pojawiała się na ekranie przez cały mecz, który oglądała w Las Vegas.

READ  Wynik Bears vs Dolphins: aktualizacje na żywo, statystyki gry, najciekawsze momenty i analiza meczu z 9 tygodnia

Kelce, jedna z największych gwiazd NFL, sława eksplodowała, odkąd pod koniec zeszłego roku zaczął spotykać się ze Swiftem, a ich związek przyniósł nową falę zainteresowania piłką nożną.

Jednak nie jest to pierwszy raz, kiedy Kelce brał udział w kontrowersjach w lidze. Kelce został ukarany wielotysięczną karą grzywny w związku z incydentami związanymi z „niesportowym zachowaniem” w swojej karierze, w tym w 2016 roku, gdy stracił panowanie nad sobą przed sędzią po bliskiej rozmowie podczas meczu.

Kelce otrzymał także kary za drwiny z przeciwników, a w 2014 roku został oskarżony o wykonanie „niedojrzałego” gestu ręką w stronę sędziego podczas meczu przeciwko Denver Broncos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *