Trójka z logo Caitlin Clark prowadzi Iowa do Michigan St.

Panująca zawodowa zawodniczka roku Kaitlyn Clark dodała do swojej listy najważniejszych wydarzeń we wtorek wieczorem, trafiając za trzy punkty z krawędzi logo połowy kortu stanu Iowa i przypieczętowując zwycięstwo 76-73 nad Michigan State Spartans.

Po wymianie zdań między obiema drużynami na całej długości boiska, gdy Iowa miała ostatnie sekundy remisu, Clark wyrzucił 3 i pobiegł do pierwszego rzędu po drugiej stronie kortu, aby świętować Fani.

Kilka sekund temu Hawkeyes nie wyglądali najlepiej i wydawało się, że na horyzoncie wisi dogrywka. Jednak napastnik Hannah Stulke, stojący za rzutem za trzy punkty, podał piłkę Clarkowi, a obrońca skręcił w prawo, wykonał potrójny krok do tyłu i na 0,1 sekundy przed końcem oddał strzał.

„Każdego dnia ćwiczymy te zagrania na treningach” – powiedział Clark w wywiadzie dla ważnego meczu. „Za każdym razem tak biegamy, podajemy piłkę do Hannah, a ja tworzę trochę przestrzeni. Szczerze mówiąc, rywalizowali naprawdę dobrze, więc na szczęście spadło”.

Ten strzał dał Clarkowi dziesiąty mecz, w którym zdobył 40 punktów w karierze, przełamując remis z byłym strażnikiem stanu Missouri Jackie Stilesem dla większości graczy Division I w ciągu ostatnich 25 sezonów.

Stan Iowa poprawia się do 14-1 (3-0 w Wielkiej Dziesiątce), a Hawkeyes wygrali już 11 z rzędu, co stanowi ich najdłuższą passę od sezonu 2004-05.

Clark zdobyła 35 punktów w swoim czwartym z rzędu występie, wyrównując Alisha Clark, która grała w Belmont i Middle Tennessee, co stanowi najdłuższą passę zawodnika I ligi w ciągu ostatnich 25 sezonów.

READ  Pierwszy pogląd na przedłużającą się epidemię Covid-19 na poziomie stanu ujawnia siedem stanów najbardziej dotkniętych

Hawkeyes zwyciężyli, mimo że trafili zaledwie 41,8% w porównaniu do 46,3% stanu Michigan. 10 punktów w drugiej kwarcie było ich najmniej w tym sezonie, a Spartanie prowadzili sześcioma w trzeciej kwarcie.

„Zacięty mecz, zagrali z nami dobrze, trzeba im przyznać uznanie” – kontynuował Clarke. „Ale jestem dumny z tego zespołu. Dziś wieczorem nie wszystko poszło po naszej myśli, ale jesteś wytrwały i wychodzisz ze zwycięstwem. Ostatecznie nikogo to nie obchodzi, dopóki jest to wynik. Zwycięstwo”.

Clark nie zaliczył najefektywniejszego wieczoru, oddając 34 strzały, najwięcej w karierze, a trafiając zaledwie 14 z nich. Nie wykorzystała pierwszych sześciu strzałów w drugiej połowie.

„Myślę, że miałem problemy na boisku, było mi trochę gorąco, trochę zimno, zwłaszcza na początku drugiej połowy” – powiedział. „Wyszedłem z gry, żeby chwilę odetchnąć. Ale kiedy wracasz, musisz odpuścić, musisz zareagować. Myślę, że to tam najbardziej się rozwinąłem. Przez ostatnie kilka lat. „

Produkcja i spekulacje w West Des Moines nie. Wybór nr 1 w WNBA w 2024 r. pobije rekord wszechczasów I ligi jeszcze w tym sezonie. Jej wynik 31,5 punktu na mecz to drugi wynik uzyskany przez zawodnika DI w 15 meczach w sezonie w ciągu ostatnich 25 lat. Ustępuje jedynie byłemu strażnikowi Baylor Odyssey Sims, który w sezonie 2013–2014 osiągał średnio 31,8 punktów w tym samym okresie.