Trump i jego dzieci mogą zostać zwolnieni przez prokuratora generalnego stanu Nowy Jork, sędzia zasad

Sędzia Sądu Najwyższego Nowego Jorku Arthur Engoron odrzucił również próbę zamknięcia prokuratora generalnego Letidii James, która bada, czy Trump wprowadził w błąd wierzycieli, ubezpieczycieli lub inne osoby w sprawozdaniach finansowych swojej rodzinnej firmy.

Podczas dwugodzinnej rozprawy w czwartek rano sędzia był sceptyczny wobec argumentów Trumpa, że ​​zeznania na rozprawach cywilnych kilkakrotnie naruszyłyby ich prawa konstytucyjne oraz w jego wyroku.

Angoron napisał w rozkazie wydanym w czwartek po południu, że argument „całkowicie chybił”. Zaznaczył, że Trump ma prawo odmówić odpowiedzi na konkretne pytania na rozprawie cywilnej, tak jak zrobił to, gdy na rozprawie pojawił się Eric Trump.

Engoron sprowokował także organizację Trumpa do stwierdzenia, że ​​proces Jamesa jest teraz kontrowersyjny MazarsUSA, długoletnia firma księgowa byłego prezesa, ustaliła niedawno swoje sprawozdania finansowe za ostatnie 10 lat. Wykonane zawodne.

„Ogłoszenie firmy księgowej, że nikt nie powinien ufać dziesięcioletnim zestawieniom finansowym opartym na liczbach przesłanych przez firmę, w jakiś sposób uwalnia firmę i przypomina Louisowi Carrollowi o dochodzeniu w sprawie jej przeszłych praktyk. ’;

„Czerwona flaga ostrzegająca majorów, że sprawozdania finansowe Trumpa są niewiarygodne, nagle ujawnia długoterminowy pakiet dochodzeniowy OAG, co jest absurdalne” – dodał sędzia.

Orzeczenie jest następstwem serii niepowodzeń prawnych ze strony byłego prezydenta, uwikłanego w procesy i trybunały. Organizacja Trumpa została niedawno przywrócona jako oskarżony w pozwie złożonym przez prokuratora generalnego DC Carla Race, zarzucającego sprzeniewierzenie funduszy na inaugurację Trumpa w 2017 roku. W sprawie DC sędzia orzekł w czwartek, że były organ Trumpa. Dyrektor finansowy Alan Weiselberg musi usiąść do spowiedzi Przez prawników Race’a.

W sprawie nowojorskiej Engoron nakazał Trumpowi złożenie nakazu w ciągu 21 dni, a sędzia przyznał byłemu prezydentowi 14 dni na spełnienie prośby prokuratora generalnego o pewne dokumenty i zapisy.

READ  Brooklyn Nets zatrudnili Jacka Vaughna jako nowego głównego trenera

„W końcowej analizie stanowy prokurator generalny rozpoczyna śledztwo w sprawie podmiotu gospodarczego, odkrywając liczne dowody potencjalnego oszustwa finansowego, i pod przysięgą chce zakwestionować politykę kilku firm, w tym jej nazwę”, napisał Engoron. – Ma do tego wyraźne prawo.

Ronald Fishetti, prawnik byłego prezydenta Donalda Trumpa, powiedział CNN po werdykcie, że odwoła się od decyzji i zażąda zakazu zbliżania się.

– Przegraliśmy, zanim mogliśmy się kłócić – powiedział Fishetti. „Powiedziałem mojemu klientowi, więc nie mam nadziei, że ten sędzia przyniesie nam ulgę, jakiej pragniemy”.

Prawnik Trumpa ds. dzieci, Alan Futurfaz, zwrócił uwagę, że mogą odwołać się od niekorzystnego werdyktu od komentarzy CNN, które wygłosił podczas czwartkowego przesłuchania.

W oświadczeniu wydanym po werdykcie James powiedział, że „sprawiedliwość zwyciężyła”.

„Bez względu na to, jak potężni są, nikt nie będzie mógł stanąć na drodze sprawiedliwości. Nikt nie jest poza prawem” – powiedział.

Słysząc ogień

Podczas czwartkowego przesłuchania Engoron zapytał, dlaczego Trump może nie tylko egzekwować obronę Piątej Poprawki przed samoobwinianiem i odmawiać odpowiedzi na konkretne pytania.

„Czy nie mogą odmówić odpowiedzi? Czy nie tak zrobił 500 razy Eric Trump?” Sędzia powiedział: Wskazuje przepaść Syn Trumpa powiedział już na rozprawie.

W swoich próbach obalenia szafirów prawnicy Trumpa argumentowali, że jeśli James chce ich zeznań, powinien postawić je przed większym trybunałem arbitrażowym.

Sędzia orzekł, że DC AG może prowadzić śledztwo w sprawie byłego dyrektora finansowego organizacji Trump w sprawie panelu inauguracyjnego

Prokuratorzy wskazali na odrębne śledztwo prokuratora okręgowego Manhattanu i podkreślili potrzebę koordynacji między tym biurem a biurem Jamesa.

Fishetti, który reprezentuje Trumpa w śledztwie kryminalnym prokuratora okręgowego, argumentował, że gdyby były prezydent wymusił piątą poprawkę, znalazłaby się ona na pierwszej stronie każdej gazety i splamiłaby ławę przysięgłych, gdyby wszczęto sprawę karną. Atut.

READ  Trump pozwał komisję 6 stycznia, aby zablokować wezwania do zeznań i dokumentów

Były prezydent złożył również wniosek o całkowite wstrzymanie procesu Jamesa, mówiąc, że był zaangażowany w sprawy polityczne i wyborcze oraz był przeciwko niemu stronniczy.

Sędzia był sceptyczny wobec tych argumentów, odrzucając twierdzenia prawniczki prokuratora generalnego Trumpa Aliny Hubby, że dyskryminuje on ze względu na swoje poglądy polityczne.

Eliminowanie ostatnich zwrotów akcji w śledztwie specjalnego doradcy Johna Durham
Happa powiedział w pewnym momencie, że należy zapytać Prokuratora Generalnego, czy chce zbadać Hillary Clinton, która rzekomo szpiegowała Trump Tower – nawiązanie do ostatniego pozwu. Dochodzenie prowadzone przez specjalnego doradcę Johna Durham Był Nieprawdziwe Przez konserwatywne media.

Sędzia zauważył jednak, że James, jako kandydat i sprawujący urząd, wygłosił sensacyjne publiczne komentarze i obiecał zbadać Trumpa.

„Można argumentować, że to cyrk” – powiedział sędzia.

Ta historia została zaktualizowana o więcej szczegółów.

Sonnet Swire z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *