Stany Zjednoczone „zwiększą” wsparcie dla szczepionek do 11 krajów afrykańskich

Inicjatywa Global VAX, nakreślona przez administrację w grudniu, jest najnowszym przedsięwzięciem mającym na celu realizację obietnic prezydenta Bidena, aby pomóc zakończyć pandemię i przywrócić amerykańskie przywództwo w dziedzinie zdrowia. Te cele są napędzane przez bezpieczeństwo narodowe i ludzkie Obawy, w przypadku gdy urzędnicy obawiają się, że: nowa zmienna Może pojawić się w bardzo wrażliwym kraju i szybko okrążyć świat. Szybko rozprzestrzeniający się wariant omikronowy, który doprowadził do rekordowych poziomów przypadków koronawirusa i Przyjęcia do szpitali wykryto w styczniu, po raz pierwszy w RPA w listopadzie.

Zgodnie z Global VAX Initiative „Field Guide” udostępnionym kontaktom dyplomatycznym, Stany Zjednoczone będą traktować priorytetowo kraje Afryki Subsaharyjskiej — zaczynając od Angola, Wybrzeże Kości Słoniowej, Eswatini, Ghana, Lesotho, Nigeria, Senegal, RPA, Tanzania, Uganda i Zambia – aby „otrzymać szerokie wsparcie” dla swoich kampanii szczepień poprzez osobistą rekrutację, pomoc techniczną i większe zaangażowanie dyplomatyczne.

Według projektu Our World in Data Tracking na Uniwersytecie Oksfordzkim kraje te generalnie zaszczepiły mniej niż 40 procent swojej populacji przeciwko koronawirusowi, ale W ostatnich tygodniach odnotowano wzrost, który według amerykańskich urzędników wskazuje na potencjalną potrzebę globalnej pomocy.

W ramach inicjatywy Global VAX Stany Zjednoczone planują wydać ponad połowę Urzędnicy USAID powiedzieli The Post, że 510 milionów dolarów przeznaczone jest na program zwiększenia wysiłków na rzecz szczepień w 11 krajach, co może obejmować inwestycje w mobilne centra zarządzania szczepionkami oraz zamrażarki do bezpiecznego przechowywania szczepionek i innych materiałów. Inicjatywa koncentruje się na zabezpieczeniu „strzałów” w obliczu obaw, że w wielu krajach o niskich dochodach brakuje infrastruktury do przechowywania i zarządzania dawkami szczepionek przekazanymi przez bogate narody i globalne grupy pomocowe.

Tymczasem administracja poszukuje drugiej grupy krajów – w tym Burkina Faso, Kamerunu, Demokratycznej Republiki Konga, Haiti, Kenii i Malawi – jako potencjalnych przyszłych partnerów w programie szczepionek, ale jeszcze nie znaczące zobowiązania. To są miejsca, w których się zatrzymujemy Jak najlepiej wspieraći I uważają, że może mieć duży potencjał W perspektywie średnio- i długoterminowej” – powiedział w wywiadzie Atul Gawande, zastępca dyrektora ds. zdrowia na świecie w amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego.

READ  Ponad 2000 osób zginęło w wyniku katastrofalnych powodzi – DW – 13.09.2023

Urzędnicy powiedzieli, że administracja będzie również kontynuować szereg mniejszych inwestycji w celu wsparcia szczepień, rozprowadzając pozostałe fundusze Global VAX na dziesiątki krajów. „Już zwiększamy wysiłki” – powiedział Jeremy Konyndyk, dyrektor wykonawczy grupy zadaniowej USAID COVID. „To, co konsekwentnie odkrywamy w naszej świadomości, to to, że kraje chcą dawek, chcą szczepień, a kiedy zdobędą środki, aby to zrobić, poczyniły znaczne postępy”.

Stany Zjednoczone wysłały już za granicę ponad 420 milionów dawek, znacznie więcej niż cokolwiek innego inne państwoEksperci ds. zdrowia publicznego ostrzegają, że wiele darowanych dawek nie jest dostarczanych szybko z powodu kruchej infrastruktury, niewystarczających zasobów lub wahania się nad szczepieniami. Problemy, które według urzędników amerykańskich można w dużej mierze rozwiązać poprzez ukierunkowane inwestycje i zaangażowanie dyplomatyczne.

W poniedziałek sekretarz stanu Anthony Blinken przyznał, że powolne tempo globalnej strzelaniny zagroziło Białemu Domowi i celowi Światowej Organizacji Zdrowia, jakim jest zaszczepienie 70 procent świata do połowy roku. Według danych Uniwersytetu Oksfordzkiego mniej niż 17% Afrykanów otrzymało co najmniej jeden zastrzyk szczepionki.

Szeroka luka w dostępie do szczepionek była źródłem oburzenia na Globalnym Południu, gdzie niektórzy liderzy zdrowia publicznego pomylili się najbogatsze kraje Gromadzić dodatkowe dawki i podawać dawki przypominające, zamiast dzielić się nimi ze światem rozwijającym się. Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa powiedział, że luka w dostępie do szczepionki równa się „szczepionemu apartheidowi”.

Urzędnicy USAID powiedzieli w wywiadzie, że 11 krajów zostało potraktowanych priorytetowo ze względu na „wysoki potencjał”, że ukierunkowane wsparcie doprowadzi do szybkich wygranych, powołując się na udane programy pilotażowe w kilku krajach. Na przykład ponad jedna czwarta populacji w Ghanie i Ugandzie otrzymała teraz co najmniej jeden zastrzyk szczepionki na koronawirusa, po tym, jak krajowe wskaźniki szczepień wahały się w liczbach pojedynczych przez większość 2021 r., urzędnicy powiedzieli, że mają nadzieję na wzrost. i replikowane w innych krajach.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: co wiemy w 79 dniu inwazji | wiadomości ze świata

„To nam mówi, że gdy istnieje odpowiednia mieszanka dostępu do szczepionek, dostępu do zasobów, wsparcia technicznego, woli politycznej i przywództwa ze strony rządu, kraje mogą poczynić znaczne postępy” – powiedział Konyndyk.

Kraje partnerskie zostaną poproszone o udostępnienie administracji większej ilości szczegółów i danych dotyczących krajowych strategii szczepień, w tym kwartalnych sprawozdań z postępów. Urzędnicy USAID mają pojechać do Afryki, aby wesprzeć inicjatywę szczepień, której przewodzi ta agencja, a Gawande uda się w przyszłym tygodniu do Nigerii. Urzędnicy administracji powiedzieli, że Samantha Power planuje podróż do Afryki Subsaharyjskiej.

„Tworzenie Global VAX polega na zorganizowaniu wysiłków całego rządu, nie tylko w 11 krajach boomu, ale wszędzie tam, gdzie wykonujemy naszą pracę” – powiedział Gawandi.

Podczas gdy niektórzy eksperci ds. zdrowia publicznego kwestionowali potrzebę nowego programu szczepień, urzędnicy USAID powiedzieli, że wysiłki będą opierać się na globalnej pracy w zakresie zdrowia prowadzonej przez inne agencje, takie jak Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom lub inicjatywy, takie jak Prezydencki Plan Ratunkowy dla AIDS , znany jako PEPFAR, zamiast go powtarzać.

„Nie chcesz przerywać całego programu PEPFAR ani całego programu malarii, aby przejść do szczepień” – powiedział Konyndyk. „Kiedy jesteśmy w stanie rozszerzyć tę misję na różne platformy, odciążamy ich także i umożliwiamy im kontynuowanie podstawowej pracy”.

Urzędnicy USAID powiedzieli, że są w stanie sfinansować inicjatywę Global VAX z ostatnich środków dostępnych na mocy amerykańskiej ustawy ratowniczej, pakietu legislacyjnego stymulacji przyjętego w zeszłym roku. Urzędnicy administracji rozważają plany uzyskania dodatkowych funduszy na globalne szczepienia od Kongresu, ponieważ niektórzy Demokraci i światowi eksperci ds. Zdrowia zażądali co najmniej 17 miliardów dolarów w nowe pieniądze.

READ  Szef Mossadu ostrzega przed rosnącymi dostawami Iranu do Rosji zaawansowanej broni i próbami wzbogacenia uranu

W czwartek światowi eksperci ds. zdrowia pochwalili administrację za opracowanie „konkretnego planu” podobnego do strategii stosowanych do skutecznego zwalczania innych globalnych wyzwań zdrowotnych, takich jak HIV/AIDS, ale wezwali do rozszerzenia programu na więcej krajów i dodatkowych funduszy.

„Są to przede wszystkim kraje, w których postęp jest łatwy do osiągnięcia i zmierzenia. Ostatnia mila – lub w tych przypadkach – mile, będzie trudniejsza” – napisała Jane Keats, która nadzoruje globalną politykę zdrowotną w Kaiser Family Foundation. listownie przez e-mail.

„Musimy rozwijać się wszerz i głębiej”, powiedział Krishna Udayakumar, dyrektor Centrum Globalnych Innowacji Zdrowotnych Uniwersytetu Duke’a.

Udayakumar zauważył, że USAID wyczerpało miliardy dolarów na finansowanie legislacyjnych pakietów ratunkowych. „Druga faza tego musi się rozwijać bardzo szybko” – powiedział. „Teraz jest to całkowicie zagrożone, chyba że pojawią się dodatkowe fundusze”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *