Trump i jego rodzina nie zgłosili prezentów o wartości prawie 300 000 USD od zagranicznych rządów, twierdzą Demokraci Izby Reprezentantów w nowym raporcie

(CNN) Donald Trump i jego rodzina nie zgłosili prezentów o wartości prawie 300 tys. Lago Resort, zgodnie z nowym raportem Komisji Nadzoru Izby Demokratów i dokumentami źródłowymi uzyskanymi przez CNN.

Trump i członkowie jego najbliższej rodziny nigdy nie zgłosili do Departamentu Stanu ponad 100 prezentów od zagranicznych urzędników, w tym chińskiego prezydenta Xi Jinpinga i saudyjskiego następcy tronu Mohammeda bin Salmana, o łącznej wartości ćwierć miliona dolarów. Zgodnie z prawem, czytamy w oświadczeniu.

Demokraci z Izby Reprezentantów twierdzą, że odkrycie 17 zagranicznych prezentów o wartości ponad 48 000 dolarów z Arabii Saudyjskiej „rodzi poważne pytania o to, dlaczego były prezydent Trump nie ujawnił tych prezentów opinii publicznej” i czy zostały one wykorzystane. wpływać na politykę USA pod rządami poprzedniej administracji. Raport nie zawierał żadnych konkretnych dowodów na to, że prezenty miały wpływ na politykę USA.

Przedstawiciel Marylandu. Jamie Raskin, czołowy Demokrata w Komitecie Nadzoru Izby Reprezentantów, powiedział CNN, że fakt, że te pozycje nigdy nie zostały zgłoszone, a teraz brakuje niektórych, „sugeruje poważne naruszenie zasady płacy zagranicznej”.

„Ta część Konstytucji jest pierwotnym amerykańskim prawem antykorupcyjnym” – powiedział Ruskin, dodając, że ustawodawcy mogą wydawać zalecenia karne, jeśli mają na to dowody.

„Ale tak naprawdę Kongres musi stanowić prawo, na zasadzie ponadpartyjnej, aby stworzyć sensowne mechanizmy egzekwowania w ramach klauzuli uposażenia” – dodał. „To zmusi nas do przypomnienia sobie mądrości twórców, którzy nalegali, aby urzędnicy publiczni nie zabierali obcych rządów”.

Demokraci Izby Reprezentantów starali się wskazać na zagraniczne zaangażowanie Trumpa, gdy ich republikańscy koledzy i nowy przewodniczący Komitetu Nadzorczego GOP, kongresman James Comer z Kentucky, intensyfikują własne dochodzenie w sprawie zagranicznych interesów syna prezydenta Joe Bidena, Huntera.

W zeszłym roku Departament Stanu ujawnił, że nie był w stanie w pełni wyjaśnić zagranicznych prezentów otrzymanych przez urzędników Trumpa podczas urzędowania prezydenta Trumpa, ale opublikowany w piątek raport tymczasowy mówi, że „nowe informacje otrzymane przez komisję ujawniają, że {it} nie ujawniło. Prezenty od obcych rządów były większe niż wcześniej sądzono.” były znacznie szersze i rozszerzone na całą administrację Trumpa.

READ  Wojna na Ukrainie: rosyjskie naloty na Kijów już trzecią noc z rzędu

„Wewnętrzne akta Białego Domu uzyskane przez komisję wskazują, że listy dostarczone przez Biały Dom do Biura Szefa Etyki nie obejmowały wszystkich zagranicznych prezentów otrzymanych przez byłego prezydenta Trumpa i pierwszą rodzinę, nie tylko w 2020 r., ale także przez administracji Trumpa” – czytamy w raporcie.

„W sumie zapisy wskazują, że były prezydent Trump i Pierwsza Rodzina otrzymali 117 zagranicznych prezentów o wartości około 291 000 dolarów” – czytamy w raporcie tymczasowym. Raport koncentruje się na nieujawnionych prezentach z Arabii Saudyjskiej, Japonii, Indii i Chin.

„W sensie prawnym nie ma znaczenia, czy są całkowicie nieodpowiedzialni, czy celowo postanowili kręcić nosem na prawo i konstytucję, ale moralnie możemy śmiało powiedzieć, że jest to słuszne. małe zjawisko, które Donald Trump tak bardzo kocha” – powiedział Ruskin w CNN. Place powiedział.

Według Izby Demokratów sam Trump nie zgłosił ponad 50 zagranicznych prezentów – o łącznej szacunkowej wartości ponad 150 000 USD – podczas swojego urzędowania. Jeśli chodzi o to, jakie zagraniczne prezenty zostały przekazane Departamentowi Stanu, Trump ujawnił 36 w 2017 r., 17 w 2018 r., 23 w 2019 r. i zero w 2020 r.

Ustawa o zagranicznych prezentach i dekoracjach zabrania prezydentowi i urzędnikom federalnym przyjmowania zagranicznych prezentów, które przekraczają minimalną wartość ustaloną obecnie na 415 USD. Prawo ustanawia również system publicznego ujawniania informacji o prezentach zagranicznych i daje odbiorcom możliwość zakupu i zatrzymania przedmiotów o wartości większej niż określona kwota w dolarach.

Niektóre z prezentów, które otrzymał Trump, były warte dziesiątki tysięcy dolarów, w tym uzbecki jedwabny dywan za 12 000 dolarów i bokser od emira Kataru za 35 000 dolarów.

Niektóre przedmioty nie zostały policzone, w tym „wielki obraz” Trumpa zamówiony przez prezydenta Salwadoru i podarowany w prezencie tuż przed wyborami w 2020 roku.

READ  Tam, gdzie zakaz TikToka zaszkodzi wielu użytkownikom – uderzy w ich portfel

Grupa uzyskała wewnętrzną komunikację Białego Domu, w tym listy z ambasady USA w Salwadorze dotyczące wysyłki obrazu do Stanów Zjednoczonych, ale nie znalazła „żadnego zapisu o naturze obrazu”.

„NARA nie ma żadnej wzmianki o tym obrazie i GSA [General Services Administration] Nie ma wzmianki o zakupie tego prezentu” – czytamy w oświadczeniu.

„Jednak chociaż dokumenty transferowe GSA wskazują, że w kwietniu 2021 r. dyrektor ds. korespondencji w biurze Donalda J. Trumpa poświadczył„ pełną zgodność z ostatecznym dostarczeniem prezentów ”, niektóre zapisy sugerują, że portret mógł zostać przeniesiony na Florydę jako„ własność ” byłego prezydenta w „lipcu 2021 r.” – napisano. Mówi też.

Wymiana e-maili, która obejmuje zdjęcia ambasadora USA w Salwadorze stojącego obok portretu Trumpa, wskazuje, że personel organizuje pomoc Departamentowi Stanu w przeniesieniu prezentu z rezydencji ambasadora do Białego Domu.Na tym niedatowanym zdjęciu z e-maila otrzymanego przez CNN ambasador USA w Salwadorze Ronald Johnson stoi z portretem byłego prezydenta Donalda Trumpa w ambasadzie USA w Salwadorze.

Zięć Trumpa, Jared Kushner, wysłał pierwszego e-maila ambasadora na temat obrazu do personelu Białego Domu, pisząc: „Czy możemy na to spojrzeć – super”, na co były pracownik Białego Domu Trumpa odpowiedział: „Tak , zostało wysłane. Już to mam i dostarczam do WH!”

W raporcie wymieniono inny element, którego śledczy panelu nie byli w stanie znaleźć pomimo przeglądu danych z Białego Domu, NARA i GSA – prezent, który Kushner otrzymał z Egiptu.

Biuro Darów Białego Domu pod rządami Trumpa zwróciło się do Archiwów Narodowych o zwrot kilku prezentów z jego pieczy do Białego Domu, w tym prezentu dla Kushnera. Ale nie ma żadnych zapisów wskazujących miejsce pobytu tego prezentu, pudełka ozdobionego srebrnymi motywami o wartości 450 dolarów.

Nie ma dowodów na to, że pudełko jest obecnie w posiadaniu Kushnera.

READ  Aktualne informacje na temat inflacji w USA i miejsc pracy w Australii

Komisja stwierdziła, że ​​Kushner wraz ze swoją żoną Ivanką Trump i ich dziećmi otrzymali 33 niezgłoszone prezenty o łącznej wartości prawie 82 000 USD.

„Komitet zidentyfikował 13 dodatkowych niezgłoszonych zagranicznych prezentów zarówno dla byłego prezydenta Trumpa, jak i byłej pierwszej damy Melanii Trump, o łącznej szacunkowej wartości 22 000 USD” – czytamy w raporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *