Trump Media ponownie sprawdza swoje sprawozdania finansowe

Spółka medialna, w której większościowym udziałowcem jest były prezydent Donald Trump, notowana na giełdzie Nasdaq pod nazwą DJT, Zmienione oświadczenie rejestracyjne mówi Obejmuje ponowny audyt przeprowadzony przez firmę Semple, Marchal & Cooper, LLP z siedzibą w Phoenix w Arizonie.

Firma stojąca za platformą mediów społecznościowych Truth Social stwierdziła w: komunikat prasowy Jej najnowsze złożenie zmienia oświadczenie rejestracyjne z połowy kwietnia i nie oferuje nowych akcji.

„Chciałbym podziękować SMC za pełnienie funkcji naszego niezależnego audytora i umożliwienie nam złożenia poprawionego oświadczenia rejestracyjnego, które, mamy nadzieję, zostanie szybko sprawdzone przez SEC” – powiedział w komunikacie prasowym Devin Nunes, dyrektor generalny Trump Media.

Trump Media zatrudnił firmę Semple, Marchal & Cooper, LLP na początku maja, zastępując swojego poprzedniego audytora, BF Borgers CPA. Trzy dni przed ogłoszeniem przez Trump Media zmiany… Komisja Papierów Wartościowych i Giełd obciążyła BF Borgers W przypadku „oszustwa na dużą skalę” obejmującego ponad 1500 plików.

Federalna agencja regulacyjna oskarżyła „fałszywą firmę audytorską” o nieprzestrzeganie obowiązujących standardów audytu i fałszywe przedstawianie klientom, że ich praca będzie spełniać te standardy.

BF Borgers i jego właściciel, Benjamin Borgers, zgodzili się zapłacić łącznie 14 milionów dolarów kar cywilnych i podlegać stałemu zakazowi audytowania spółek publicznych, podała SEC.

Pomimo poniedziałkowego spadku wartości akcji Trump Media może pochwalić się kapitalizacją rynkową na poziomie około 7,5 miliarda dolarów, co zdaniem krytyków jest zdecydowanie nieproporcjonalne w stosunku do niewielkiej kwoty przychodów, jakie spółka generuje.

Z danych wynika, że ​​jedyny produkt firmy, Truth Social, ma trudności z utrzymaniem bazy użytkowników, która już generuje jedynie ułamek ruchu, z którego korzystają giganci mediów społecznościowych, tacy jak X i Facebook.

READ  Agencje sporządzające raporty kredytowe usuną większość długów medycznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *