Trump Media stracił ponad 300 milionów dolarów przy najniższych przychodach w zeszłym kwartale

Stephanie Reynolds/AFP/Getty Images

Na ekranie telefonu widać aplikację Truth Social, 21 lutego 2022 r. w Waszyngtonie.


Nowy Jork
CNN

Trump Media & Technology Group straciła w pierwszym kwartale ponad 300 milionów dolarów i wygenerowała bardzo niewielkie przychody, ogłosił w poniedziałkowym komunikacie prasowym właściciel Truth Social.

Wyniki postawią więcej pytań o wielomiliardową wycenę nowej spółki publicznej, której właścicielem jest były prezydent Donald Trump.

Media Trumpa (DJT) zaobserwowała stratę w wysokości 327,6 mln dolarów w pierwszych trzech miesiącach roku, wynikającą głównie z jednorazowych strat związanych z transakcją, która wprowadziła spółkę na giełdę na początku tego roku. Rok temu firma straciła 210 300 dolarów.

Spółka przypisała stratę wydatkom niegotówkowym z tytułu konwersji weksli i eliminacji wcześniejszych zobowiązań.

Trump Media odnotował stratę operacyjną w wysokości 12,1 mln dolarów, częściowo wynikającą z jednorazowej opłaty związanej z zamknięciem fuzji ze spółką czekową in blanco na początku tego roku.

Firma wygenerowała zaledwie 770 500 dolarów przychodów, a w drugim kwartale z rzędu jej przychody spadły poniżej 1 miliona dolarów.

„Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak niezwykłe jest to, że spółka z tak niewielkimi przychodami ma tak wysoką wycenę” – powiedział CNN w e-mailu Matthew Kennedy, starszy specjalista ds. strategii rynku IPO w Renaissance Capital.

W komunikacie prasowym Trump Media stwierdził, że na tym „wczesnym etapie” rozwoju firma „koncentruje się na długoterminowym rozwoju produktów, a nie na kwartalnych przychodach”.

Przyznała, że ​​jej działalność reklamowa dopiero się rozwija i wyraziła nadzieję, że nowe produkty, takie jak streaming, poprawią jej wyniki w przyszłości.

„Ale jeśli inwestorzy publiczni nie skupiają się na przychodach, nie mają wiele do powiedzenia. Jakim wskaźnikom możemy się przyjrzeć? W jaki sposób inwestorzy mogą określić, czy spółka podąża we właściwym kierunku?”, stwierdził Kennedy wzbudzić ogromne zaufanie, a to może się szybko zmienić, jak widzieliśmy na początku kwietnia.

READ  Biden podpisał ustawę mającą na celu utrzymanie finansowania rządowego i uniknięcie zawieszenia działalności

Trump Media stwierdziło, że ma „wystarczającą” gotówkę, aby sfinansować działalność „w dającej się przewidzieć przyszłości”. Na koniec marca spółka notowała saldo środków pieniężnych w wysokości 274 mln dolarów, co zostało wzmocnione upublicznieniem transakcji.

„Po bezprecedensowym, wieloletnim procesie zakończyliśmy naszą fuzję i zapłaciliśmy większość kosztów związanych z fuzją, dzięki czemu spółka ma wsparcie legionu akcjonariuszy detalicznych, którzy wierzą w naszą misję zapewniania solidnego i bezpłatnego kapitału. Big Tech Censorship Talk Beachhead” – oznajmił w oświadczeniu dyrektor generalny Trump Media, Devin Nunes. `

Saldo środków pieniężnych Trump Media daje firmie możliwość zbadania potencjalnych fuzji i przejęć, powiedział Nunes.

Eksperci wycenili akcje spółek medialnych Trumpa Przeczy logice wynikami finansowymi firmy i niewielkim zasięgiem w mediach społecznościowych.

Jay Ritter, profesor finansów w Warrington College of Business na Uniwersytecie Florydy, powiedział, że „przychody Trump Media są nadal anemiczne”.

„Chociaż firma nie wyczerpuje szybko swoich ogromnych rezerw gotówkowych, nie generuje dużych przychodów i nie ma powodu sądzić, że w najbliższej przyszłości wyjdzie na prostą i stanie się rentowna” – powiedział Ritter.

Pomimo wszystkich fanfar związanych z publicznym notowaniem na początku tego roku, społeczność rzeczywistości Bardzo mały gracz w mediach społecznościowych.

Według firmy badawczej Likeweb, w kwietniu średnia dzienna liczba aktywnych użytkowników tego przyjaznego konserwatystom portalu społecznościowego w USA korzystających z systemów iOS i Android spadła o 19% rok do roku, do zaledwie 113 000. Konkurent X (wcześniej znany jako Twitter) miał ponad 34 miliony użytkowników na iOS i Androidzie, podczas gdy wątki na Instagramie miały 3,5 miliona.

Trump Media powiedział, że jego finanse zostały sprawdzone przez nowo zatrudnioną firmę księgową Semple, Marshall & Cooper. Poprzednia firma księgowa firmy Zarzut „masowego oszustwa”. przez federalne organy regulacyjne w tym miesiącu. (Organy regulacyjne nie postawiły Trump Media żadnych zarzutów, które nie zostały wymienione w zarzutach postawionych audytorowi).

READ  Ustawa o pomocy dla Ukrainy ledwo zablokowana przez Republikanów w Senacie USA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *