Trump, sojusznicy broniący lub odwracający inwazję Putina; Czy Romney ma rację?

NowyMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Przez dziesięciolecia partia Republikańska Opowiadając się za bycie twardym wobec komunizmu i DemokraciCzęsto krytykowany za uczciwość lub niesprawiedliwość, miękkie podejście.

Ale teraz cała strona jest w nieładzie.

Wielu liderów GOP lubi Mitch McConnell I Lindsay GrahamWesprzyj prezydenta Bidena w rozmieszczeniu sojuszników z NATO w celu nałożenia sankcji na Rosję za okupację Ukrainy. Niektórzy twierdzą, że Biden nie posunął się wystarczająco daleko – ponieważ rosyjska armia wkroczyła do tej pory tylko w dwie zbuntowane prowincje, wywołana decyzją prezydenta o nałożeniu jedynie ograniczonych restrykcji.

Sen. Lindsay Graham, RSC, przemawia podczas konferencji prasowej w Kapitolu w stanie Waszyngton.
(Powiązana prasa)

Ale jest inna partia republikańska, która generalnie jest powiązana z konkretnym byłym prezydentem, który nie przejmuje się szczególnie Ukrainą i ma nadzieję, że jej baza nie będzie się specjalnie przejmować.

Nie zgłosili wtedy żadnego sprzeciwu Donald Trump Powiedział Władimir Putin „Geniusz” i „bardzo sprytny” w radzeniu sobie z Ukrainą i zaprojektowaniu inwazji jako misji „pokojowej” (oczywiście jest to rażące kłamstwo). To, czego wyraźnie brakowało w pochwale Putina w tym wywiadzie radiowym, to lekka odmowa kraju użycia siły w celu odebrania terytorium swoim suwerennym sąsiadom.

Porażka dla długo oczekiwanego Demokraty

Ukraina znalazła się w centrum pierwszego aktu oskarżenia, kiedy Trump odciął pomoc wojskową, gdy naciskał na głowę państwa, aby zdradził sprawę Joe Bidena.

Polityka GOP jest reprezentowana przez mniejszość, która daje głos na Kapitolu i poza nim Sen. Josh Howley (R-Mo.), gospodarz Fox News Tucker Carlson i kandydat do Senatu Ohio J.D. Vance i jego współpracownicy obrali trzecią ścieżkę, jednocześnie majstrując przy otchłani, jednocześnie aktywnie argumentując przeciwko jakiemukolwiek zaangażowaniu USA w regionie. Twierdzą, że błędem byłoby rozszerzanie zaangażowania USA w NATO i że zamiast tego prezydent powinien skupić się na konfrontacji z Chinami i ochronie południowej granicy USA.

READ  Oficer ochrony zginął w strzelaninie w szpitalu w Portland

Howley, na przykład, był jednym z kilkunastu republikanów w Senacie, którzy w zeszłym tygodniu nie poparli ustawodawstwa nakładającego sankcje, gdyby Rosja zaatakowała Ukrainę.

Steve Bonan, członek statutu, który nazywa spotkanie „America First” Politico, mówi: „To nie jest rozłam na prawicy. To pokazuje nową prawicę lub nowego Republikanina przeciwko istniejącym neokonom” – powiedział Bonan. „Nie jesteśmy zainteresowani – nikt w ruchu Trumpa nie jest zainteresowany rosyjskojęzycznymi prowincjami wschodniej Ukrainy. Zero”.

Prezydent Rosji Władimir Putin przyjmuje aprobatę 10 marca 2021 r., uczestnicząc w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod trzeci reaktor elektrowni atomowej Aqua w Turcji za pośrednictwem łącza wideo w Moskwie w Rosji.

Prezydent Rosji Władimir Putin przyjmuje aprobatę 10 marca 2021 r., uczestnicząc w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod trzeci reaktor elektrowni atomowej Aqua w Turcji za pośrednictwem łącza wideo w Moskwie w Rosji.
(Reuters)

Mike PompeoMinister spraw zagranicznych Trumpa powiedział Foxowi w zeszłym miesiącu, że Putin jest „wiarygodnym, zdolnym politykiem”, ale w tym tygodniu nazwał go „agresorem” przeciwko Ukrainie.

Vance, kandydat do Senatu w Washington Post w stanie Ohio, napisał na Twitterze, że „to, co dzieje się na Ukrainie, nie ma nic wspólnego z naszym bezpieczeństwem narodowym, ale odwraca uwagę naszych głupich „przywódców”.

Era niekończącej się debaty, od Ukrainy przez szczepionki po Rosję

Dostaję recenzję Pittona. Dostaję argument, że Ukraina nie powinna być priorytetem USA. Nie rozumiem obojętności wojska na porzucenie sojuszu z NATO i przejęcie tego, co kiedyś było państwem sowieckim. Nie doceniając Putina, który więził i otruwał swoich wrogów oraz wypowiadał wszelkiego rodzaju mity usprawiedliwiające swoją inwazję, po raz drugi w ciągu ośmiu lat starał się zająć część Ukrainy. Nie może być nawet postrzegany jako legalny kraj.

Był zdecydowanie jeden Republikanin, który ostrzegał przed tym dziesięć lat temu.

Wolf powiedział to w wywiadzie dla Blitzera Mitt Romney, W 2012 roku kandydował na prezydenta i ogłosił Rosję „naszym geopolitycznym wrogiem numer jeden”.

READ  Errol Spence Jr. vs. Wyniki walki Yordenis Ugas, najważniejsze informacje: 10. runda „The Truth” integruje tematy z TKO

Krytyka wybuchła, gdy Barack Obama powiedział Romneyowi w ostatniej debacie, że „w latach 80. wzywają teraz do ponownego rozważenia swojej polityki zagranicznej, ponieważ zimna wojna skończyła się za 20 lat”.

Było to w trakcie pojednania Obamy z Moskwą, a Romney był szeroko wyśmiewany jako pomnik dla faktu, że Al-Kaida i Iran były głównymi wrogami Ameryki.

Sen.  Mitt Romney, R-Utah, przemawia na konferencji prasowej 15 października 2020 r. w pobliżu kanionu Nefs w Salt Lake City.

Sen. Mitt Romney, R-Utah, przemawia na konferencji prasowej 15 października 2020 r. w pobliżu kanionu Nefs w Salt Lake City.
(Powiązana prasa)

Boston Globe powiedział: „Romney mógł zapomnieć, jaka to była dekada”. W artykule redakcyjnym New York Times komentarze Romneya „okazują szokującą ignorancję lub histeryczną politykę w sprawach międzynarodowych. Są jednak nieodpowiedzialne i niegodne ważnego kandydata na prezydenta”.

Autor Tom Friedman powiedział, że Romney odziedziczył swoją politykę zagraniczną po IHOP.

Ale teraz, mówi Chris Chilissa z CNN „Czas przyznać: Mitt Romney ma rację co do Rosji”. Dobrze dla niego.

Subskrybuj podcast Howie’s Media Busmeter, jedną z najgorętszych historii dnia

W tamtym czasie Cillizza nazwała modlitwę Obamy „najlepszą linią w trzech debatach”.

Niektórzy liberałowie mediów i demokraci, tacy jak David Axelrod i delegat Ted Liu, również uznają intelekt Romneya.

Większość prawodawców będzie machać zwycięskimi okrążeniami, ale to nie Romney. Zapytałem dwa razy w gabinecie senatora Utah i nie otrzymałem odpowiedzi.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

Media były bardzo pozytywnie nastawione do Romneya w ostatnich latach, ponieważ stał się ostrym krytykiem Trumpa, który głosował za jego usunięciem. Być może nadszedł czas, by przyznać, że nie tylko miał rację co do Rosji, ale że nie był bezdusznym szefem funduszu hedgingowego, który stał się jego nieśmiertelnym wizerunkiem w tej kampanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *