Biden odnosi się do „niesprowokowanego i nieuzasadnionego” ataku Rosji na Ukrainę

Waszyngton – Prezydent Biden przygotowuje się do przemówienia do narodu amerykańskiego w czwartek po południu po Rosji Rozpoczęła to, co ukraińscy urzędnicy określili jako „inwazję na dużą skalę”.Oczekuje się, że ogłosi on dodatkowe sankcje, które Stany Zjednoczone i ich zachodni sojusznicy nałożą na Rosję w odpowiedzi na jej agresywne działania.

Biden potępił to, co nazwał „niesprowokowanym i niesprowokowanym atakiem” na Ukrainę w oświadczeniu wydanym późną nocą w środę po tym, jak Rosja rozpoczęła strajki na ukraińskie miasta, w tym na stolicę Kijów. Oskarżył rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o wybranie „wojny z premedytacją, która doprowadzi do ciężkich ofiar śmiertelnych i ludzkiego cierpienia”.

Ukraińska straż graniczna poinformowała siły rosyjskie zaczął hakować Na granicy kraju w obwodzie kijowskim doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Ołeksij Aristowicz powiedział, że „dziesiątki” ukraińskich żołnierzy zginęło podczas rosyjskich ataków.

Komentarze Bidena, ustawione o godzinie 13:30 czasu wschodniego we Wschodnim Pokoju, pojawiły się po spotkaniu z przywódcami G7, z których wielu przyłączyło się do Stanów Zjednoczonych, wydając powszechne potępienie rosyjskiego zmasowanego ataku na Ukrainę, a także po spotkaniu z Radą Jego Bezpieczeństwa Narodowego w celu omówienia ostatnich wydarzeń związanych z kryzysem.

Aby zniechęcić Rosję do dalszych działań na Ukrainie, Stany Zjednoczone przedstawiły dossier Pierwsza transza kar Po tym, jak Putin uznał niepodległość obwodów donieckiego i ługańskiego we wschodniej Ukrainie. Pierwsza runda dotyczyła pary rosyjskich banków, pięciu członków rosyjskiej elity powiązanych z Putinem, firmą budującą gazociąg Nord Stream 2 oraz urzędnikami jej spółek zależnych.

Jednak administracja Bidena i zachodni przywódcy ostrzegają, że jakakolwiek dalsza eskalacja Putina przeciwko sąsiadowi Rosji doprowadzi do zaostrzenia sankcji, a prezydent powiedział w oświadczeniu pod koniec środy, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nałożą na Rosję „inne konsekwencje”. atak na Ukrainę. .

READ  Chińscy astronauci wystrzeliwują na stację kosmiczną, gdy budowa wkracza na najwyższy bieg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *