Trump sugeruje podjęcie kroków prawnych w odpowiedzi na przeszukanie Mar-a-Lago

Były prezydent Trump wskazał w piątek, że podejmie kroki prawne w odpowiedzi na nalot FBI na jego posiadłość Mar-a-Lago w zeszłym tygodniu.

W poście na swoim portalu społecznościowym Truth Social Trump powiedział, że wkrótce zostanie złożony „główny wniosek” związany z czwartą poprawką do konstytucji w sprawie przeszukania. Powiedział, że jego prawa zostały naruszone na skalę „rzadko spotykaną” wcześniej.

Czwarta poprawka chroni ludzi przed nieuzasadnionymi przeszukaniami i napadami.

Rekord Trumpa Pochodzi po tym, jak w czwartek powiedział sędzia federalny Może być skłonny do odpieczętowania części oświadczenia użytego do ustalenia prawdopodobnej przyczyny przeszukania przez FBI nieruchomości w Palm Beach na Florydzie.

Sędzia Bruce Reinhardt, który zatwierdził nakaz przeszukania, powiedział, że nie wierzy, iż Departament Sprawiedliwości (DOJ) wykazał, dlaczego dokument powinien być całkowicie prywatny i polecił urzędnikom zalecenie zmian w dokumencie.

Reinhardt zapieczętował nakaz i kilka powiązanych dokumentów po przeszukaniu prokuratora generalnego Merricka Garlanda. Departament Sprawiedliwości ogłosił, że wspiera reklamęSytuacja wzbudziła duże zainteresowanie opinii publicznej i Trump ujawnił, że przeszukanie miało miejsce.

wieczór I mocno bronił DOJ i FBI W rzadkim publicznym oświadczeniu na temat trwającego śledztwa powiedział, że ich integralność została „niesprawiedliwie zaatakowana”.

Trump i jego sojusznicy zatrzasnęli przeszukania i oskarżyli urzędników Departamentu Sprawiedliwości o motywację polityczną przeciwko Trumpowi, który rozważa trzecią kadencję w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości i FBI to „oddani, patriotyczni urzędnicy państwowi” – ​​powiedział Garland.

Nieopieczętowany nakaz ujawnił, że FBI podejrzewało Trumpa o naruszenie kilku praw, w tym ustawy o szpiegostwie. Podczas nalotu skonfiskowano 11 zestawów tajnych przedmiotów.

Trump argumentował, że dokumenty w Mar-a-Lago były tajne, gdy był prezydentem, ale eksperci prawni twierdzą, że Trump był. Nadal mógł naruszyć ustawę o szpiegostwie Jeżeli to uczynił, status klasyfikacyjny nie będzie miał zastosowania do przepisów ustawy.

READ  Brett Kerley zdobył medale USA na 100m.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.