Kontrakty terminowe Dow Jones: co zrobić, gdy rynek spada; Warren Buffett eksploduje poza bazą

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq, ponieważ prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, będzie się zbliżał pod koniec przyszłego tygodnia. W zeszłym tygodniu zwyżka na giełdzie wycofała się z dużego oporu, podczas gdy rentowności obligacji skarbowych spadły o około 3%.
XFirmy o wysokiej wartości wzrostu, które poczyniły duże postępy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, były jednymi z największych przegranych. Bitcoin i inne kryptowaluty zostały wyprzedane w piątek.

Inwestorzy powinni poczekać, aby zobaczyć, jak zakończy się wycofanie rynku, zanim dodadzą nową ekspozycję.

Zapasy Warrena Buffetta jabłko (AAPL) A zachodnia ropa naftowa (TLENOWY) zasługują na obejrzenie. Occidental Petroleum wybuchło w piątek, kiedy Berkshire Hathaway Warrena Buffetta uzyskał zgodę organów nadzoru na zwiększenie swojego udziału w OXY do 50%. Akcje AAPL obracają się wokół wejścia w linię trendu. Tesla (TSLA), Kolekcje stulecia (CELH), AstraZeneca (AZN), monolityczne systemy zasilania, (MPWR) A Wysepka (PODD) jest też blisko innego kup punkty.

Zapasy CELH i Monolithic Power znajdują się w Tabela liderów IBD Lista obserwowanych. Akcje AZN są w toku SwingTrader. Akcje MPWR są uruchomione Wieloletni liderzy IBD. Strzałki centyla, strzałki jednorodne i strzałki Tesli znajdują się na wada 50. Jednorodny i TLENOWY zapas na IBD Big Cap 20.

Insulet i AstraZeneca były Akcje IBD dzisiaj wybory w zeszłym tygodniu.

Prezes Fed Powell

Prezes Rezerwy Federalnej Powell wygłosi przemówienie polityczne w piątek na dorocznym spotkaniu Jackson Hole. Powell używał tej retoryki w poprzednich latach, aby wskazać wyraźne zmiany w polityce. Nie jest jasne, co mógłby powiedzieć, co zaskoczyłoby rynki. Rezerwa Federalna jest w trakcie cyklu podwyżek stóp w celu zwalczania wysokiej inflacji. Decydenci polityczni mogą wkrótce zwrócić się do mniejszych podwyżek stóp przez Fed, ale Powell może nie być gotowy, aby sięgnąć po pomoc.

Rynki są podzielone co do tego, czy Fed podniesie stopy procentowe o 75 punktów bazowych trzeci raz z rzędu na posiedzeniu 20-21 września, czy zdecyduje się na przesunięcie o pół punktu.

Nawet po tym, jak przemówił, przed wrześniowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej było jeszcze kilka kluczowych raportów ekonomicznych, w tym sierpniowy raport o zatrudnieniu i indeks cen konsumpcyjnych.

Awaria Bitcoina

Bitcoin spadł Piątek po skromnym zanurzeniu na początku tygodnia. W piątek wieczorem sprzedano blisko 21 000 $. Po spadku poniżej 18 000 USD w czerwcu, cena Bitcoina wzrosła do prawie 25 000 USD 14 sierpnia. Również wyższe rentowności wspierają dolara.

Akcje związane z bitcoinami, takie jak Kawałek królowej (Waluta) również ostro w ciągu ostatniego tygodnia.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się w niedzielę o godzinie 18:00 czasu wschodniego, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100.

READ  Giełdy spadają, gdy inwestorzy reagują na rosnącą inflację

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Rajd na giełdzie rozpoczął tydzień w kierunku lub powyżej głównego oporu, ale ostatecznie cofnął się, głównie lub całkowicie w piątek.

Dow Jones Industrial Average spadł w zeszłym tygodniu o 0,2% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 1,2%. Indeks Nasdaq Composite spadł o 2,6%. Mały Russell 2000 spadł o 2,9%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 14 punktów bazowych do 2,99%, w tym 11 punktów bazowych w piątek.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA spadły w zeszłym tygodniu o 1,4% do 90,77 USD za baryłkę, ale odbiły się od tygodniowych minimów. Kontrakty terminowe na gaz ziemny były notowane w okolicach 14-letnich maksimów.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 2,9% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (pasować) spadła o 0,4%, wymazując silne tygodniowe zyski. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 3,9%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła o 4,2%, utrzymując akcje MPWR.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) w zeszłym tygodniu spadły o 4,2%. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) spadła o 1,4%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) spadła o 4,2%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) odwrócił się niżej, spadając o 3%, kończąc ośmiotygodniową passę. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) wzrosła o 1,3% przy znacznie wyższym posiadaniu akcji OXY. Fundusz wyboru finansowego SPDR (SPDR)XLF) zrezygnował z 1,8%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) spadła o 0,5% w zeszłym tygodniu, ale wzrosła w piątek.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadły o 14% w zeszłym tygodniu, podważając 50-dniową passę. ARK Genomics ETF (ARKG) spadła o 13% do nieco ponad 50 dni temu.

Akcje Tesli są głównym właścicielem za pośrednictwem funduszy ETF Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Zapasy Warrena Buffetta

Akcje OXY wzrosły o 9,9% do 71,29 w piątek, osiągając 66,26 szt. kubków z uchwytami w regularnej potrójnej objętości, według danych Analiza MarketSmith. Zapasy nieznacznie wzrosły z 5%. Obszar zakupuwięc inwestorzy mogą chcieć poczekać na wycofanie.

Occidental Petroleum osiągnął lepsze wyniki niż wiele innych akcji naftowych, a Berkshire Warrena Buffetta zwiększył w ostatnich miesiącach udziały w Oxy o nieco ponad 20%.

READ  Netflix chce ograniczyć bezpłatne udostępnianie haseł między rodzinami

W piątek Berkshire ujawniło, że Federalna Komisja Regulacji Energetyki zatwierdziła wniosek o zakup do 50% Occidental Petroleum, co spowodowało włamanie. Firma poinformowała w piątek, że Berkshire złożyło wniosek o prawo do tego 11 lipca.

Berkshire zajęło pierwsze miejsce w rankingu Apple, który wyprzedził inne duże firmy i szerszy rynek w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Akcje Apple’a spadły w piątek o 1,7 proc. do 171,55. Gigant technologiczny Dow Jones zakończył sześciotygodniową passę, ale spadł tylko o 0,3%. Akcje AAPL powróciły poniżej linii trendu spadkowego, obecnie około 173, co może stanowić wczesne wejście. Oficjalny punkt zakupu to 183.04. Najlepiej byłoby, gdyby kolba Apple wkrótce uformowała się w rączkę.

Inne akcje do obejrzenia

Akcje Tesli spadły o 1,1% do 890, spadając poniżej 200-dniowej linii. We wtorek akcje TSLA osiągnęły 944, najwyższy poziom od trzech miesięcy i solidne wejście. Tesla generalnie trzymała się znacznie lepiej niż konkurencyjni producenci samochodów elektrycznych i akcje Ark w zeszłym tygodniu, ale jest daleko od oficjalnego punktu zakupu 1208.10.

25 sierpnia akcje TSLA podzielą się 3 za 1. Nie jest jasne, czy będzie to pozytywny czy negatywny katalizator. Tesla zaproponowała podział kilka miesięcy temu, a akcjonariusze zatwierdzili go 4 sierpnia.


Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Akcje CELH spadły o 6,5% do 98,28 w zeszłym tygodniu, ale znajdują wsparcie wokół 21-dniowej średniej ruchomej. Pomocne może być skrócenie 21-dniowej passy. Po zwyżkach od końca maja, akcje Celsiusa wypracowały sobie głęboką dziewięciomiesięczną konsolidację, osiągając 109,84 punktów kupna.

Akcje AZN wzrosły o 0,8% do 67,17 w zeszłym tygodniu, prawie odzyskując stary punkt kupna na poziomie 67,50 po odbiciu od linii 50-dniowej w poprzednim tygodniu. The siła względna linii Osłabł w ostatnich tygodniach, gdy akcje AstraZeneca konsolidowały się, podczas gdy rynek rozwijał się. Ale AZN i inne defensywne nazwy wzrostu mogą być gotowe do ponownego osiągnięcia lepszych wyników.

Akcje MPWR spadły w ostatnim tygodniu o nieco ponad 3% do poziomu 511,65, co stanowiło wewnętrzny tydzień w porównaniu z poprzednim tygodniem. Monolityczna rezerwa chodu zawiera 541,49 kubek z uchwytem Punkt skupu po skoku producenta chipów od początku lipca do początku sierpnia. Spadek do 21-dniowej średniej kroczącej zbiegnie się z poziomem 500 i obniży jedynie dna uchwytu.

Akcje PODD spadły o 1,2% do 267,42 w zeszłym tygodniu. Zapasy producentów produktów na cukrzycę mają 276,48 punktów zakupu w szczegółach podwójna podstawa dna. Akcje Insulet przydałyby się nieco więcej zmian, być może do 21-dniowej średniej ruchomej.

Analiza wzrostu rynku

Zwyżka na giełdzie uderzyła w opór wokół 200-dniowej średniej kroczącej w zeszłym tygodniu. S&P 500 zbliżył się do tego kluczowego poziomu o jeden punkt, podczas gdy indeksy Dow Jones i Russell 2000 przesunęły się powyżej niego w ciągu tygodnia, ale ostatecznie zakończyły się poniżej.

READ  Krosna Dow futures, odbicie bitcoinów do 20 tys. USD; Strzeż się niedźwiedzia

Początkowo główne indeksy zatrzymały się i oparły spadkowi, nawet gdy ARKK i firmy o wysokich wartościach wzrostu poniosły gwałtowne straty. Ale w piątek Nasdaq w końcu spadł poniżej 10-dniowej średniej kroczącej, zbliżając się do linii 21-dniowej.

Główne indeksy rosły od kilku tygodni, a wielu byłych liderów wspinało się od dołu o 50%, 100% lub więcej. Więc 200-dniowa kolejka była logicznym miejscem do wycofania się.

Wyższe rentowności obligacji skarbowych pomogły zapewnić źródło informacji o zeszłotygodniowym załamaniu. Wysokie stawki są przeszkodą dla akcji, zwłaszcza firm o wysokiej wartości wzrostu. Ożywienie cen energii, jeśli się utrzyma, może ograniczyć lub nawet zatrzymać inflację, jednocześnie podnosząc stopy Fed przez dłuższy czas.

Jednak wyższe ceny energii to dobra wiadomość dla akcji spółek naftowych i gazowych, takich jak Occidental Petroleum, które w zeszłym tygodniu były jednymi z największych zysków.

Akcje spółek farmaceutycznych i defensywnych trzymają się stosunkowo dobrze, w tym AZN i Hershey (HSY).

Wycofanie się do linii 21-dniowej prawdopodobnie będzie dobrą wiadomością dla rajdu rynkowego, umożliwiając akcjom takim jak Monolithic i Celsius ustawienie głębszych uchwytów dla korzystnej zmiany. Ale nigdy nie wiadomo, czy skromne wycofanie zamieni się w coś poważniejszego lub jakie sektory mogą mieć trudniejszy czas.


Czas na rynek dzięki strategii rynkowej ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Inwestorzy powinni na razie ostrożnie podchodzić do zwiększania ekspozycji netto, podczas gdy wzrosty na giełdzie wycofują się. Jeśli zdecydujesz się kupić nowe akcje, możesz to zrównoważyć, biorąc częściową lub pełną dywidendę z innych udziałów.

Nie ma jeszcze potrzeby zmniejszania ekspozycji, ale nie pozwól, aby przyzwoite zyski spadły do ​​zera i szybko zmniejsz przegrane pozycje.

To świetny czas na pracę nad listami obserwacyjnymi. Na rynku wciąż jest dużo przywództwa lub potencjalnego przywództwa. Wiele akcji może w nadchodzących dniach rzeźbić uchwyty, podstawy lub cofać się, tworząc mnóstwo okazji do zakupów.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

Dołącz do IBD Live i poznaj najlepsze techniki czytania wykresów i handlu od profesjonalistów

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.