Trumpowi nie pozwolono wygłaszać mów końcowych w procesie cywilnym w Nowym Jorku

NOWY JORK (AP) – Donald Trump nie wygłosi własnego wystąpienia końcowego w Nowym Jorku Dochodzenie w sprawie oszustw handlowych w sprawach cywilnych Po tym, jak jego prawnicy sprzeciwili się naleganiom sędziego, aby były prezydent trzymał się „istotnych” spraw.

Sędzia Arthur Engoren Zezwolenie zostało cofnięte w środę, dzień przed wystąpieniami końcowymi na rozprawie.

Śledztwo będzie kosztować Trumpa Kilkumilionowe kary i pozbawić go możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w Nowym Jorku. Jego prawnicy zasygnalizowali w zeszłym tygodniu, że planuje podjąć nietypowy krok Oddanie kwoty osobiścieOprócz argumentów swojego zespołu prawnego.

Trump jest oskarżonym w pozwie złożonym przez prokurator generalną Nowego Jorku Letitię James. Twierdzi, że jego majątek netto wzrósł dzięki miliardom dolarów w sprawozdaniach finansowych, które pomogły zabezpieczyć pożyczki biznesowe i ubezpieczenie.

Były prezydent i obecny faworyt Partii Republikańskiej w 2024 r. zaprzecza jakimkolwiek zarzutom i określił pozew jako „mistyfikację” i atak polityczny na niego. James i Judge byli Demokratami.

Bardzo rzadko zdarza się, aby osoby posiadające prawników przedstawiały własne mowy końcowe. W Wymiana e-maili Miało to miejsce w ostatnich dniach i w środę zostało złożone w sądzie, a Engoron początkowo zatwierdził nietypowy wniosek, twierdząc, że „obejmuje on umożliwienie każdemu wyrażenia swojego zdania”.

Powiedział jednak, że Trump powinien ograniczyć swoje uwagi do końcowych wywodów prawników: „komentarza na temat istotnych, materialnych faktów zawartych w dowodach oraz zastosowania prawa właściwego dla tych faktów”.

Nie będzie mógł przedstawiać nowych dowodów, „komentować nieistotnych kwestii” ani „wygłaszać przemówienia w kampanii” – ani rzucać oskarżenia wobec sędziego, jego personelu, prokuratora generalnego, jego prawników ani systemu sądownictwa – napisał sędzia.

Prawnik Trumpa, Christopher Kiss, odpowiedział, że limity są „pełne niejasności, co stwarza znaczną możliwość błędnej interpretacji lub niezamierzonego naruszenia. Engoron stwierdził, że są to „rozsądne, normalne limity”, ale Kiss nazwał je „rażąco nieuzasadnionymi”.

READ  Czwarty wyciek wykryto w rurociągach Nord Stream, mówi szwedzka straż przybrzeżna

„Nie można pozwolić prezydentowi Trumpowi, który został bezprawnie zdyskredytowany i zdyskredytowany przez wymkniętego się spod kontroli i motywowanego politycznie prokuratora generalnego, aby mówił o sprawach, o których należy rozmawiać” – napisał prawnik.

Ponieważ do środowego południa nie kontaktowali się z nim prawnicy Trumpa, Engoron napisał, że Trump nie zgadza się z podstawowymi zasadami i dlatego nie będzie zabierał głosu.

Podejmowanie roli zwykle pełnionej przez prawnika może być niebezpieczne dla każdego oskarżonego. Jednak gotowość Trumpa do wystąpienia przed sądem była jeszcze bardziej niebezpieczna, ponieważ wywarł już na sędziego wrażenie swoimi wcześniejszymi komentarzami na temat sprawy.

Engron nałożył limit Zamówienie kogutapo tym, jak Trump drugiego dnia październikowej rozprawy opublikował w mediach społecznościowych dyskredytujący wpis na temat referenta prawnego sędziego, zakazał wszystkim uczestnikom procesu wypowiadania się na temat personelu sądu. Post zawierał złośliwą aluzję na temat życia osobistego urzędnika.

Następnie sędzia nałożył grzywny w łącznej wysokości 15 000 dolarów, powołując się na wielokrotne naruszenia nakazu przez Trumpa. Obrońca Trumpa złożył apelację.

Podczas niedawnej wymiany e-maili na temat potencjalnej ugody Trumpa Engoron ostrzegł prawników Trumpa, że ​​jeśli były prezydent naruszy nakaz milczenia, zostanie usunięty z sali sądowej i ukarany grzywną w wysokości co najmniej 50 000 dolarów.

Trump zeznawał Bronił siebie i swojego imperium nieruchomościowego w słownej sprzeczce z sędzią i prokuratorami na listopadowej rozprawie. Rozważał, ale pominął drugą rundę zeznań podczas części procesu, kiedy jego prawnicy wezwali świadków. Po drażnieniu powracającego spojrzenia zmienił kurs i powiedział: „Nie mam nic więcej do powiedzenia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *