Trzy osoby zginęły, w tym strzelec, w sklepie Safeway w Bend, Ore

Rewolwerowiec uzbrojony w pistolet wszedł do Safeway w Bend w stanie Oregon w niedzielę wieczorem, zabijając dwie osoby i wysyłając przerażonych kupujących do ucieczki, podały władze. Według Departamentu Policji Bend trzecia osoba, która uważana jest za strzelca, również została znaleziona martwa.

W małym miasteczku (97 000 mieszkańców) na południowym wschodzie 175 od Portland o 19:04 policja otrzymała kilka telefonów w sprawie strzelaniny w domu towarowym w centrum handlowym Forum.

Szef policji Mike Grants powiedział na konferencji prasowej w niedzielę wieczorem, że śledczy uważają, że strzelec zbliżył się do centrum handlowego z pobliskiej dzielnicy mieszkalnej i wszedł do sklepu przez parking. Grants powiedział, że strzelec był mężczyzną, ale nie podał jego imienia. Nie ujawnił imion zmarłych.

Wstępne śledztwo wskazuje, że napastnik po raz pierwszy wszedł do zachodniego wejścia do sklepu i natychmiast zastrzelił jedną osobę, zanim został zabrany do szpitala, gdzie uznano go za zmarłego, powiedział Grants. Napastnik nadal otwierał ogień, wysyłając kupujących do wspinania się i zabijając drugą osobę i raniąc inną, podała policja.

Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, strzelec nadal strzelał, powiedział Grants, dodając, że policja nie oddała żadnych strzałów.

Policja później znalazła podejrzanego strzelca martwego na ziemi obok karabinu AR-15 i pistoletu.

Ranny mężczyzna został przewieziony do lokalnego szpitala, jak poinformowała rzeczniczka St. Charles Health System, Lisa Goodman. powiedział Osoba Oregon Live jest w dobrym stanie.

„Wiemy, że to przerażające dla naszej społeczności” – powiedział Grants. „To coś, czego nigdy nie chcieliśmy w naszym mieście. Podążamy każdą aleją.

Grants powiedział, że świadek powiedział, że drugi strzelec mógł być na wolności, ale wydział nie miał na to dowodów.

READ  OPEC+ zgadza się na niewielkie cięcia wydobycia ropy

Nadal jest przedmiotem aktywnego dochodzenia.

Jest to rozwijająca się historia i będzie aktualizowana w miarę pojawiania się szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.