UEFA kwalifikuje się do finału Ligi Mistrzów po inwazji Rosji na Ukrainę; Polska nie pojedzie na eliminacje do Mistrzostw Świata

UEFA zwołała w piątek nadzwyczajne posiedzenie swojego Komitetu Wykonawczego w celu omówienia pogłębienia Kryzys między Rosją a Ukrainą. UEFA przygotowuje się do przeniesienia finału Ligi Mistrzów w tym sezonie 28 maja, który miał się odbyć na stadionie Krestovsky w Sankt Petersburgu, po tym, jak Rosja eskalowała swoją kampanię przeciwko sąsiadowi, przeprowadzając na pełną skalę atak militarny na Ukrainę. We wczesnych godzinach czwartkowych rano.

Podobno pociski wylądowały w pobliżu kilku głównych ukraińskich miast, w tym stolicy Kijowa, co jeszcze bardziej rozgniewało społeczność międzynarodową. Stany Zjednoczone należą do tych krajów, które potwierdziły, że nałożą sankcje na Rosję, reżim Władimira Putina i jej sojuszników; Szczegóły pakietu dla USA zostaną ogłoszone później w czwartek. W takich okolicznościach nieuniknione jest, że miejsce rozgrywek europejskiego finału piłki nożnej się przesunie.

„Śledząc rozwój sytuacji między Rosją a Ukrainą w ciągu ostatnich 24 godzin, Prezydent UEFA zdecydował o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego w piątek 25 lutego o godzinie 10:00 CET, w celu oceny sytuacji i podjęcia wszystkich decyzji ”, napisano w oświadczeniu. Jest to konieczne.” „Dalsze kontakty zostaną nawiązane po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA”.

Oprócz UEFA wydała oświadczenie Potępić rosyjską inwazję wojskową i solidarność z ludnością Ukrainy.

UEFA podziela głębokie zaniepokojenie społeczności międzynarodowej rozwojem sytuacji bezpieczeństwa w Europie i zdecydowanie potępia trwającą inwazję wojskową Rosji na Ukrainę.

Jako organ zarządzający europejskim futbolem, UEFA niestrudzenie pracuje nad rozwojem i promocją piłki nożnej zgodnie ze wspólnymi europejskimi wartościami, takimi jak pokój i poszanowanie praw człowieka, w duchu Karty Olimpijskiej. Pozostajemy zdecydowani w naszej solidarności ze społecznością piłkarską na Ukrainie i jesteśmy gotowi wyciągnąć rękę do narodu ukraińskiego.

Zajmujemy się tą sytuacją z najwyższą powagą i pilnością. Decyzje zostaną podjęte przez Komitet Wykonawczy UEFA i ogłoszone jutro.

Źródła CBS Sports potwierdzają, że UEFA przygotowuje plany awaryjne dotyczące alternatywnych obiektów, chociaż konkretna alternatywa może zostać wybrana dopiero później w Lidze Mistrzów, kiedy stanie się jasne, które kraje prawdopodobnie wezmą udział w finale. Londyn był wymieniany jako potencjalne miasto-gospodarz, a 60-tysięczny stadion West Ham zasugerował, że byłby zainteresowany zorganizowaniem finału, w którym w ciągu ostatnich czterech lat uczestniczyło pięć angielskich drużyn. Stadiony Wembley i Tottenham Hotspur są obecnie używane w dniu meczu finałowego.

READ  Ex-Steelers RB Le'Veon Bell KOs Adrian Peterson na pokazie boksu komiksowego wśród weteranów NFL

Finał Ligi Mistrzów to nie jedyna rzecz, którą należy się zająć. Pojawiły się również pytania dotyczące zaangażowania UEFA w Gazprom. Państwowe, większościowe przedsiębiorstwo energetyczne sponsoruje Ligę Mistrzów od 2012 roku, a od tego czasu reklama firmy stała się podstawą transmisji meczów. Podobno wartość transakcji wynosi 45 milionów dolarów rocznie.

Politycy w Parlamencie Europejskim wezwali do zakończenia tej unii, mówiąc w liście otwartym: „Zapraszamy do zaprzestania postrzegania Sankt Petersburga i innych rosyjskich miast jako miejsc międzynarodowych meczów piłki nożnej i wybrania go jako pierwszego i bardzo pilnego kroku jako alternatywne miejsce na finał Ligi Mistrzów 28 maja 2022 r.

„Ponadto apelujemy do was o zwołanie specjalnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA, zakończenie współpracy z Gazpromem jako sponsorem UEFA oraz rozważenie nałożenia sankcji na rosyjskich urzędników współwinnych łamania prawa międzynarodowego”.

Niemiecki klub Schalke 04 powiedział, że usunie Gazprom z listy sponsorów koszulek.

Jeśli chodzi o piłkę nożną, Rosja będzie gościć Polskę w eliminacjach do Mistrzostw Świata 24 marca, a jeśli wygra ten mecz, zagra u siebie także dla zwycięzcy meczu między Szwecją a Czechami. Związki piłkarskie trzech krajów twierdzą, że nie pojadą do Rosji.

Wspólne oświadczenie mówi:W oparciu o aktualny niepokojący rozwój konfliktu między Rosją a Ukrainą, w tym stan bezpieczeństwa, Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Szwecja (SvFF) i Republika Czeska (FAR) wyrażają konsekwentne stanowisko, że mecze eliminacyjne zakwalifikują się do nie Mistrzostwa Świata FIFA 2022 w Katarze, zaplanowane na 24 i 29 marca 2022 roku, powinny odbyć się na terytorium Federacji Rosyjskiej.

„Sygnatariusze tego apelu nie rozważają wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłki nożnej. Obserwowana przez nas eskalacja militarna ma znacznie mniej poważne konsekwencje i bezpieczeństwo dla naszych narodowych drużyn piłkarskich i oficjalnych delegacji. Dlatego oczekujemy, że FIFA i UEFA zareagują natychmiast i zaproponować alternatywne rozwiązania w odniesieniu do miejsc, w których mogą odbywać się mecze barażowe.

READ  Jeśli ubezpieczenie sprawi, że baseball będzie lepszy, będzie warto

Omówiony zostanie również udział tego kraju w tegorocznych Mistrzostwach Europy Kobiet i meczach męskiej Ligi Narodów. Real Betis zagra w czwartek w eliminacjach Ligi Europejskiej z rosyjskim Zenitem St Petersburg.

Zenit i Spartak Moskwa, którzy będą w 1/8 finału Ligi Europy, to ostatni reprezentanci Rosji w europejskich rozgrywkach w tym sezonie. Żaden ukraiński zespół nie zakwalifikował się do ostatnich etapów trzech rozgrywek UEFA. Ukraińska liga krajowa miała zostać wznowiona w ten weekend, ale została zawieszona w związku z konfliktem.

Międzynarodowy zawodnik Ukrainy, Yaroslav Rakitsky, gra z Zenitem, publikując na Instagramie zdjęcie flagi swojego kraju z podpisem „Jestem Ukraińcem”. W międzyczasie kilku brazylijskich piłkarzy zebrało się w hotelu i poprosiło o aktualizacje. Brazylia ma największą liczbę zagranicznych reprezentantów w ukraińskiej lidze – 30.

Marlon, jeden z 13 Brazylijczyków na liście Szachtar Donieck, powiedział: „Prosimy o pomoc poprzez ten film z powodu braku paliwa w mieście, zamkniętych granic, zamkniętej przestrzeni powietrznej i nie ma dla nas możliwości więc. Odszedł. Prosimy o duże wsparcie ze strony rządu Brazylii. , abyś mógł nam pomóc. Mam nadzieję, że możesz nam pomóc, promując ten film, aby mógł dotrzeć do jak największej liczby osób.

Szachtar opuścił swoje miasto w 2014 roku, kiedy na wschodniej Ukrainie rozpoczął się konflikt z Rosją. Od 2020 roku grają na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Ich menedżer, Roberto De Zerbe, powiedział, że obudził się na dźwięk bomb, ale nie posłuchał włoskiej rady, by opuścić kraj.

„Zostanę w swoim pokoju”, powiedział De Zerbe w rozmowie z Sportalia. „Dzisiaj nie jest dobry dzień”. „Czekałem, aż federacja zawiesi sezon, aby tak się stało. Jednak nie ruszyłem się. Jestem tu, aby uprawiać sport i nie mogłem odwrócić się od fanów.

„Jest tu 13 brazylijskich graczy i nasz sztab. Mogliśmy wrócić do domu, ale woleliśmy poczekać. Wczoraj obudziliśmy się przy dźwiękach eksplozji”. Ukraińska przestrzeń powietrzna jest teraz zamknięta dla lotów cywilnych, co oznacza, że ​​De Zerbi i miliony innych mogą nie być w stanie opuścić stolicy.

READ  Mike McDaniel: Skorzystaliśmy z okazji, by podpisać kontrakt z Sony Michel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.