Ukraina aresztowała pro-putinowskiego polityka Wiktora Medwedczuka

Prezydent Zełenski zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie Wiktora Medwedczuka z podpisem: „Dzięki SBU przeprowadzono operację specjalną. Dobra robota! Szczegóły później. Chwała Ukrainie!” napisane pod nim.

Dzięki uprzejmości: Biuro Prezydencji Ukrainy

We wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o aresztowaniu mieszkającego na Ukrainie prokremlowskiego polityka Wiktora Medwedczuka.

Medwedczuk od zeszłego roku przebywa w areszcie domowym za zdradę, ale Rzekomo uciekł Tuż po tym, jak Rosja rozpoczęła swoją inwazję pod koniec lutego. Mają prawnika Odmowa grzech.

„Specjalna operacja została przeprowadzona dzięki Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego” – napisał po rosyjsku Zełenski na swoim zweryfikowanym koncie na platformie społecznościowej Telegram, odnosząc się do ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa.

„Dobra robota! Szczegóły później. Chwała Ukrainie!” – powiedział Zełenski.

Powyżej tego komentarza Zełenski zamieścił zdjęcie przedstawiające rozczochranego Medwedczuka siedzącego przy kaloryferze z rękami w kajdankach.

Medwedczuk, lider prorosyjskiej partii opozycyjnej na Ukrainie i zagorzały przeciwnik wezwań Kijowa do członkostwa w NATO, ma bardzo bliskie związki z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, ojcem chrzestnym córki Medwedczuka.

Trochę Eksperci spekulują Że gdyby Putin planował zainstalować marionetkowego lidera po obaleniu ukraińskiego rządu, Medwedczuk znalazłby się na krótkiej liście.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała zdjęcie Medwedczuka na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, wraz z komunikatywnym ostrzeżeniem dla innych Rosjan sprzymierzonych z Ukrainą.

„Możesz być prorosyjskim politykiem i przez lata pracować dla kraju-agresora. Być może ostatnio ukrywałeś się przed wymiarem sprawiedliwości. Możesz nawet nosić ukraiński mundur wojskowy do kamuflażu… Ale czy to pomoże ci uniknąć kary? Wcale nie. „Kajdany czekają na ciebie” – napisał na Twitterze Secret Service po rosyjsku.

„I na tych samych zdrajcach Ukrainy co ty! Prorosyjscy zdrajcy i agenci KGB, pamiętajcie – wasze zbrodnie nie mają przedawnienia. Żadnych kryjówek, gdziekolwiek was znajdziemy!” Agencja napisała na Twitterze.

READ  Ukraiński szpital poinformował, że matka chroni córkę przed bombardowaniem i zapobiega jej zranieniu

Wątek na Twitterze zawierał oświadczenie szefa ukraińskiego wywiadu Iwana Bakanowa, w którym podziękował funkcjonariuszom, „którzy wykazali się swoim profesjonalizmem i przeprowadzili błyskawiczną i niebezpieczną wielopoziomową operację specjalną w celu aresztowania” Medwedczuka.

Według tłumaczenia tweetów agencji Bakanow powiedział: „Żaden zdrajca nie uniknie kary i nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności zgodnie z prawem Ukrainy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.