Ukraina chce, aby obce kraje zakazały podróżowania z Rosji

  • Ukraina wezwała zagraniczne kraje, aby uniemożliwiły rosyjskim turystom odwiedzanie ich kraju.
  • Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że może to być najskuteczniejszy sposób zakończenia wojny.
  • Rosja najechała Ukrainę ponad 6 miesięcy temu.

Ukraina wezwała Unię Europejską i Grupę Siedmiu do zakazu podróżowania z Rosji w celu zakończenia rosyjskiej inwazji, Wiadomości NBC wspomniany.

Wezwanie spotkało się z mieszanymi reakcjami z różnych krajów, a niektórzy byli przeciwni idei zakazu wizowego dla zwykłych Rosjan, podała NBC News.

„Nie mówimy o karze, mówimy o środkach restrykcyjnych mających na celu zakończenie wojny” – powiedział NBC News estoński minister spraw zagranicznych Urmas Reinsalu. „Prawo wjazdu do konkretnego kraju nie jest prawem człowieka”.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wcześniej wezwał do zakazu rosyjskich turystów, mówiąc: Washington Post Wcześniej w tym miesiącu powiedział, że „najważniejsze sankcje to zamknięcie granic – bo Rosjanie zabierają cudzą ziemię”.

To było Ponad sześć miesięcy Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę.

w redakcyjny Na początku tego tygodnia ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba powiedział, że zakaz rosyjskich turystów, biznesmenów i studentów będzie „właściwą odpowiedzią na ludobójczą wojnę Rosji”.

„Ale po co karać zwykłych Rosjan?” Niektórzy pytają. Ponieważ zdecydowana większość popiera tę wojnę, skanduje o zabijaniu ukraińskich cywilów, chwali ataki rakietowe na ukraińskie miasta i neguje rosyjskie zbrodnie wojenne”.

Kraje takie jak Niemcy i Stany Zjednoczone wyraziły sprzeciw wobec zakazu wizowego dla zwykłych obywateli Rosji.

„To nie jest wojna ludowa, ale wojna Putina” – powiedział kanclerz Niemiec Olaf Schulz. Polityka.

Reuters Poinformowano, że rzecznik Departamentu Stanu powiedział, że Stany Zjednoczone „nie będą chciały zamykać korytarzy schronienia i bezpieczeństwa dla rosyjskich dysydentów lub innych osób zagrożonych łamaniem praw człowieka”.

READ  Liz Truss z Wielkiej Brytanii wyda miliardy funtów na pokrycie rachunków za energię

„Daliśmy również jasno do zrozumienia, że ​​ważne jest, aby wytyczyć granicę między działaniami i polityką rosyjskiego rządu na Ukrainie a narodem rosyjskim” – dodał rzecznik.

NBC News poinformowało, że Polska i Finlandia poparły zakaz dla rosyjskich turystów. Finlandia zapowiedziała też, że od przyszłego miesiąca zmniejszy liczbę wiz, które przyznaje Rosjanom, Reuters wspomniany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.