Ukraińskie aktualizacje na żywo: Straty zbierają żniwo, gdy Rosja zdobywa terytorium

dług…Darla Black, przez Lois Drook

Departament Stanu poinformował w sobotę, że przejrzał zdjęcia i filmy dwóch Amerykanów schwytanych na Ukrainie, ale odmówił komentarza na temat autentyczności zdjęć ani stanu mężczyzn.

Rzecznik Departamentu Stanu powiedział, że amerykańscy urzędnicy kontaktowali się z rodzinami mężczyzn, urzędnikami ukraińskimi i Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża.

Czerwony Krzyż odmówił komentarza w sprawie.

Mężczyźni, 39-letni Alex Drueke i 27-letni Andy Tai Ngoc Huynh, zostali zgłoszoni przez ich rodziny zaginięcia w zeszłym tygodniu, a Departament Stanu w sobotę opisał ich jako „rzekomo schwytanych przez siły rosyjskie na Ukrainie”. Obaj byli żołnierzami amerykańskimi, którzy zgłosili się na ochotnika do walki na Ukrainie.

Rosyjski rząd nie komentował publicznie doniesień.

W piątek na YouTube pojawiły się krótkie filmy przedstawiające dwóch mężczyzn, w których powiedzieli po rosyjsku: „Jestem przeciw wojnie”. Nie jest jasne, kiedy i przez kogo zostały nagrane filmy.

Rosyjski państwowy nadawca RT powiedział później, że przeprowadził wywiady z mężczyznami, którzy poddali się rosyjskim wojskom i byli przetrzymywani w areszcie kontrolowanym przez siły wspierane przez Rosję. Filmy RT ze znakami wodnymi rozpowszechniały się w mediach społecznościowych, pokazując mężczyzn opowiadających o swoich doświadczeniach indywidualnie z kamery.

Pan. Matka Drooka, Lois Drooke, powiedziała w sobotę, że ona i jej rodzina świętowali po obejrzeniu pierwszego filmu, chociaż to tylko kwestia sekund.

„Wczoraj znowu to widziałem” — powiedział. „Wspaniale jest go widzieć i widzieć, że żyje”.

Ze względu na jego „język ciała, mimikę, gesty i, co najważniejsze, jego miękki głos” w filmach był to Mr. Rodzina mocno wierzyła, że ​​Drook to jego ciotka Diana Williams. Jednak Departament Stanu nie poinformował jeszcze rodziny, czy urzędnicy uważają, że filmy są autentyczne.

READ  Sąd Najwyższy stoi po stronie Republikanów z Wisconsin w sprawie o redefinicję

Były sierżant armii amerykańskiej, który służył podczas dwóch podróży po Iraku, Mr. Drook ostrzegł matkę, że może poprosić ją o przeczytanie scenariusza, jeśli kiedykolwiek zostanie uwięziony, powiedziała pani Williams. Powiedział, że rodzina zrozumiała, że ​​wszystko, co powiedział, należy przyjąć z kroplą soli.

„Po wielkiej uldze, jaką odczuliśmy podczas oglądania filmów, boimy się również, ponieważ teraz wiemy, że jest w niewoli” – powiedział.

Pan. Darla Black, matka narzeczonego Huina, Joy Black, powiedziała, że ​​z ulgą zobaczyła filmy.

– Dobrze jest słyszeć jego głos – powiedziała starsza pani Black. „Nie chcemy, żeby był w takiej sytuacji, ale dopóki mówi, oddycha”.

Intruzja i kurczenie się męskiego głosu w tym filmie były dobrze znane, chociaż był to pan. Nie mogli potwierdzić, że to Huin.

Pani Black powiedziała, że ​​filmy przypominały jej zapisy jeńców wojennych z Wietnamu. „Wszyscy wiedzą, że więźniowie nie mogą swobodnie wyrażać swoich poglądów” – powiedział.

Departament Stanu odmówił dalszego komentarza w sprawie, powołując się na obawy dotyczące prywatności. Ale prezydent Biden powtórzył piątkowe ostrzeżenie: „Chcę powtórzyć: Amerykanie nie powinni teraz jeździć na Ukrainę”.

Zarząd powiedział, że miejsce pobytu mężczyzn jest nieznane.

W zeszłym tygodniu sąd na okupowanej przez Rosję wschodniej Ukrainie Skazany na śmierć trzech zagranicznych bojowników, Oskarżono mężczyzn o bycie najemnikami z Wielkiej Brytanii i Maroka. Kraje zachodnie potępiły orzeczenie, a eksperci prawni twierdzą, że proces wydaje się być ostrzeżeniem dla zagranicznych ochotników, że jeśli zostaną złapani, można odmówić ochrony jeńcom wojennym na mocy Konwencji Genewskiej.

Konferencje, Zarządza prawem wojny I podpis Rosji, stwierdzający, że schwytanych ochotników można również uznać za jeńców wojennych. Podstawowa definicja najemnika w prawie międzynarodowym mówi, że ten, kto walczy przede wszystkim o korzyści finansowe, zarabia znacznie więcej niż lokalne siły zbrojne.

READ  2. oficer nowojorskiej policji, Wilbert Mora, umiera po strzelaninie w Harlemie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.