Upadek tabeli liderów 2022: Scotty Scheffler wycofuje się, aby zwiększyć swoją przewagę w pierwszej rundzie

W większości pierwszy dzień Tour Championship w East Lake przebiegł po całym sezonie PGA Tour. Scotty Scheffler wszedł z dużą marżą i wyszedł z jeszcze większą marżą, a teraz idzie przez następne trzy dni, próbując wygrać najbogatszą nagrodę – po raz pierwszy w historii PGA Tour – 18 milionów dolarów.

Schaeffler zdominował dzień, jakby przejął kontrolę nad sezonem i dodał 5 do 65 lat do swojej sumy 10 poniżej – którą zdobył, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu FedEx – na początku tygodnia. Łącznie 15 graczy poniżej pięciu lat jest lepszych od drugiego, a siedmiu jest lepszych od wszystkich poza graczami na tym 29-osobowym polu.

Mistrz Masters ma jednak wokół siebie trochę ciepła, głównie od Xandera Schauffele, jednego z najlepszych graczy w historii East Lake. To była główna rywalizacja Schaefflera w czwartek, który starał się stworzyć przestrzeń między sobą a resztą tabeli liderów.

Przyjrzyjmy się, co zrobił pierwszego dnia i co ma w zanadrzu na resztę tygodnia.

liderzy

1. Scotty Scheffler (-12 lat): Schaeffler był w czwartek spokojnie chłodny. Po wczesnym starcie do 3 do 3 przez sześć dołków, wyglądało na to, że uciekł z boiska nawet wcześniej, niż niektórzy (w tym ja) się spodziewali. Jednak walczył nietypowo z tee na green w środku swojego biegu, zanim zbliżył się z trzema prostymi ptakami, aby zniszczyć 65, w tym jeden fantom. Nawet nie czułem, że grał dobrze, ale kiedy dzień się skończył, był piąty na świecie, patrząc na pierwszą nagrodę w wysokości 18 milionów dolarów. To trochę tego, kim jest Schaeffler. Nie zawsze wygląda to idealnie, ale był jednym z najlepszych strzelców roku i spróbuje zostać pierwszym golfistą od czasu Justina Thomasa w 2017 roku, który poprowadzi PGA Tour z pięcioma zwycięstwami w jednym sezonie. Jego zwycięstwo w niedzielę podwoiłoby także jego sezonowe zarobki o nieco ponad 14 milionów dolarów.

READ  Matt Carpenter ma złamaną stopę

Pozostali konkurenci

2 – Xander Shaveli (-10)

3 – Mateusz Fitzpatrick (-9)

T4. Joaquin Niemann i Patrick Cantlay (-8)

T6. Rory McIlroy, Songjay M, Cameron Smith (-7)

Liczby Schauffele z East Lake są prawie śmieszne. W 20 rundach zdobył średnio 3,5 trafienia na jednych z najbardziej utalentowanych pól golfowych. Najbliższym graczem w tej dziedzinie jest McIlroy, który ma średnią 2,7 w 32 rundach, gdzie jest również Justin Thomas. Mówiąc dalej, Tiger Woods zdobył 3,29 trafienia na boiskach w 28 turniejach Tour Championships, a Schauffele dalej żyje. Weź pod uwagę fakt, że pod koniec lata grał świetnego golfa, a Schauffele jest najwyraźniej najstraszniejszym ze wszystkich pretendentów, których Scheffler spróbuje odeprzeć na następnych 54 dołkach.

Psychometryczna karta wyników Rory

Dziś w pierwszej dziewiątce dostaliśmy klejnot od McIlroya. Po otwarciu z trójką na początku, strzelił 1 na 36 po tej stronie pola, grając tylko jedną piłką. Nie było to dziwne z tyłu dziewiątki, ale każdego dnia, kiedy robisz tylko cztery pars i wciąż jakoś strzelasz do lat 60., jest to dzień wart uczczenia na swojej psychologicznej karcie wyników. Co ważniejsze dla McIlroya, jakoś tylko osiem osób straciło prowadzenie w dniu, w którym ukończył wyścig jako przedostatni w polu.

kanał golfowy

łańcuchy portfelowe

Aby spróbować skupić się na tym, co jest na stole w tym tygodniu, weź pod uwagę następujące kwestie: W tym tygodniu w Tour Championship łączna nagroda pieniężna wynosi 58 milionów dolarów. To o 8 milionów więcej niż Nagroda pieniężna za cały sezon PGA Tour Tym razem 30 lat temu.

Szansa Aarona Wise’a

Najlepsza runda na początku dnia wróciła z Aaronem Wise, który zagrał sam i zaprezentował się Fałszywy uścisk dłoni niewidzialnego partnera po jego trasie. O tak, spadł o 5 do 67, aby przejść z tego drugiego do pierwszej dziesiątki. Są inne konsekwencje dla Wise niż stawka tylko 58 milionów dolarów. Walczy o swoją pierwszą drużynę w Presidents Cup, a przy nieobecności Willa Zalatoresa drzwi są otwarte dla Wise’a do gry w tej drużynie. Wise ma obecnie 21 lat, co jest powrotem do miejsca, w którym myślisz, że gracz zostałby wybrany na kapitana. Jednak Wise jest młody i utalentowany i był jednym z najlepszych graczy wszechczasów w tym roku.

2022 Tour Championship Aktualizacja Szanse i wybory

  • Scotty Scheffler: -120
  • Xander Shaveli: +550
  • Matt Fitzpatrick: 12-1
  • Patryk Cantlay: 14-1
  • Rory McIlroy: 14-1
  • Cameron Smith: 25-1
  • Jan Ram: 25-1
  • Joaquin Niemann: 28-1

Trzech facetów, których naprawdę lubię, to Schaeffler, Schaeffel i Neiman. Dla mnie Schaeffler i Schaeffel są w tym tygodniu w wyścigu dwóch koni o zwycięstwo ze względu na jakość późnej gry i dobrze ugruntowaną historię na tym polu. Neiman mógł jeździć na grzejniku, aby je złapać, zwłaszcza jeśli Scheffler upadł. Jego start 63-63 na Riwierze na początku tego sezonu pozostaje w mojej pamięci, aw czwartek zajął drugie miejsce na boisku od tee do greenu. Chciałbym mieć to na 28-1, a potem zobaczyć kolejne 64 w piątek po południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.