Szkielet dinozaura o długości 82 stóp został znaleziony na podwórku pewnego mężczyzny w Portugalii. Może być największym w Europie.

Na podwórku mężczyzny w Pombal w Portugalii odkryto ogromny szkielet dinozaura, który może być największym, jaki kiedykolwiek znaleziono w Europie. Opublikowano komunikat prasowy Środa.

W komunikacie prasowym właściciel nieruchomości zauważył skamieniałe fragmenty kości na swoim podwórku podczas prac budowlanych w 2017 roku i skontaktował się z zespołem badawczym, który w tym samym roku rozpoczął pierwsze prace wykopaliskowe.

Na początku tego miesiąca paleontolodzy z Hiszpanii i Portugalii pracowali w tym miejscu przez ponad tydzień i wierzą, że odkryli szczątki największego dinozaura zauropoda, jaki kiedykolwiek znaleziono na kontynencie. Zauropody to czworonożne dinozaury roślinożerne z długimi szyjami i ogonami. Ten dinozaur miał 39 stóp długości i 82 stopy długości.

Niska rozdzielczość -1660725333181-jpg-1.png
Kości dinozaurów znaleziono na podwórku mężczyzny w Portugalii. To może być największy znaleziony w Europie.

Zdjęcie dostarczone przez Instituto Dom Luiz (Wydział Nauk Uniwersytetu w Lizbonie) (Portugalia).


„Nie jest niczym niezwykłym znalezienie wszystkich żeber takiego zwierzęcia, nie mówiąc już o tej pozycji, przy jednoczesnym zachowaniu ich oryginalnej anatomicznej lokalizacji. Ten sposób zachowania jest stosunkowo rzadki w zapisie kopalnym dinozaurów, zwłaszcza zauropodów, z górnego części” – powiedziała Elizabeth Malavia, badaczka z tytułem doktora habilitowanego na Uniwersytecie w Lizbonie, w oświadczeniu, że „Jurassic”.

W komunikacie prasowym stwierdzono, że najważniejsze elementy szkieletu zostały zebrane z tego miejsca, w tym kręgi i żebra, które mogły być zauropodami Brachiosaurus lub Brachiosaurus. Gatunki dinozaurów wędrowały po Ziemi od 160 do 100 milionów lat temu.

Ze względu na cechy zachowania dinozaura naukowcy są przekonani, że zostaną również znalezione inne części jego szkieletu.

Brachiozaur, dinozaur z późnej jury do wczesnej kredy, jeden z największych, najcięższych i najdłużej żyjących dinozaurów.
Szczątki możliwego Brachiozaura znaleziono na podwórku pewnego mężczyzny z Portugalii.

Encyklopedia Britannica


READ  Pięćdziesiąt dwa kolejne satelity Starlink gotowe do wystrzelenia dzisiaj — lot kosmiczny teraz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.