Urzędnicy amerykańscy zidentyfikowali trzy obszary, w których Stany Zjednoczone mogą podjąć natychmiastowe działania przeciwko Ukrainie

Wysiłki mające na celu ewakuację cywilów z ukraińskich miast zostały udaremnione przez rosyjski ostrzał, a między czołowymi doradcami prezydenta Joe Bidena a europejskimi sojusznikami Stanów Zjednoczonych trwają pilne rozmowy, ponieważ ukraiński prezydent wzywa Zachód do zrobienia więcej.

Czołowi urzędnicy ds. bezpieczeństwa narodowego USA powiedzieli, że pilnie szukają sposobów dalszego ukarania Putina, jednocześnie udzielając wsparcia ukraińskim wojskom, które oddały strzały.

Biały Dom i inni zachodni urzędnicy jasno powiedzieli w ostatnich dniach, że spodziewają się, że nadchodząca wojna będzie krwawa, ponieważ Putin jest sfrustrowany powolnym postępem Rosji i szuka sposobów na dalsze postępy.

„Myślę, że musimy być przygotowani na to, że będzie to trwało przez jakiś czas” – powiedział Blingen. „Ale wygranie wojny nie wygrywa wojny”.

W niedzielne popołudnie wiceprezydent Kamala Harris wygłosił krótkie uwagi na poparcie narodu ukraińskiego z Selmy w Alabamie. Krwawa Niedziela to 57. rocznica.

Harris powiedział publiczności: „Dziś oczy świata są zwrócone na odważnych ludzi, którzy walczą w obronie Ukrainy i swojego kraju oraz ich demokracji”.

Edmund Petes powiedział zebranym u podnóża mostu, że „odwaga” narodu ukraińskiego w sprzeciwianiu się rosyjskiej inwazji jest „przypomnieniem, że wolność i demokracja nigdy nie mogą być brane za pewnik”.

Rosja zakazuje importu ropy

Biden, który spędza weekend w swoim domu w Delaware, zwołał w sobotę telefon z najwyższymi członkami swojej administracji, aby omówić możliwy zakaz importu rosyjskiej ropy, który, jak powiedział Blingen, jest rozważany w Białym Domu od jakiegoś czasu. Zeszły tydzień.

„Współpracujemy teraz z naszymi europejskimi sojusznikami i sojusznikami, aby przyjrzeć się możliwości zakazu importu rosyjskiej ropy naftowej, zapewniając jednocześnie bardziej odpowiednią podaż ropy na rynkach światowych” – powiedział Blingen. „To bardzo ożywiona dyskusja, gdy mówimy”.

Biden znalazł się pod presją Demokratów i Republikanów, by narzucić surowszą kontrolę rosyjskiego sektora energetycznego, co może okazać się znacznie bardziej destrukcyjne niż dotychczasowe sankcje stosowane przez Zachód.

Import rosyjskiej ropy do Stanów Zjednoczonych stanowi stosunkowo niewielki procent całkowitej podaży tego kraju i gwałtownie spada w ostatnich tygodniach. Jeśli Stany Zjednoczone przestaną je kupować, nie ma wątpliwości, że Rosja będzie w stanie sprzedawać te towary innym krajom, w tym Chinom.

READ  W APEC Biden mówi o prawach pracowniczych i stabilnych stosunkach z Chinami

Posunięcie to jest jednak znaczące, zwłaszcza że wszelkie sankcje nałożone na rosyjską energetykę były kiedyś uważane za poza stołem w związku z możliwymi zawirowaniami na światowym rynku ropy. Do tej pory Stany Zjednoczone i Europa w dużej mierze unikały poważnych środków, które mogłyby wpłynąć na rosyjską energetykę, chociaż Stany Zjednoczone zakazały importu urządzeń do wydobycia ropy naftowej i gazu do Rosji.

„Nie ma sensu dalej kupować ropy z Rosji.

Numer Illinois. 2 Są też czołowi Demokraci, w tym Demokrata z Senatu Dick Turbin i Marszałek Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Wyrażono poparcie dla zakazu importu ropyS, a w Kongresie wprowadzono ponadpartyjną ustawę, która wymusza takie działanie.

Urzędnicy Białego Domu aktywnie zastanawiają się nad tym, co może być zakazem krajowych cen gazu, ponieważ wojna na Ukrainie osiągnęła nowy poziom z powodu rosnących cen ropy.

A Niedzielne tweety z serii Po południu rzecznik Białego Domu Zhen Zhacki przyznał, że pomimo prób pomiaru krajowej produkcji energii „działania Rosji wciąż szkodzą naszym konsumentom”.

Psaki przedstawił wysiłki administracji Bidena w celu zwiększenia produkcji gazu ziemnego i ropy naftowej, ale powiedział, że „produkcja krajowa nie chroni nas przed nierównowagą cen paliw kopalnych ani preferencjami tych, którzy je kontrolują, takich jak prezydent Putin. Amerykanie o tym wiedzą”.

„Jedynym sposobem ochrony Stanów Zjednoczonych na dłuższą metę jest uwolnienie się od energii” – powtórzył priorytet administracji. „Dlatego prezydent koncentruje się bardziej na wykorzystaniu czystych technologii energetycznych, które nie wymagają paliw kopalnych kupowanych i sprzedawanych na rynku światowym, które zawsze będą podatne na złą obsadę”.

Cecilia Roose, przewodnicząca Rady Doradców Ekonomicznych, powiedziała w piątek na konferencji prasowej, że „jeśli chcemy zmniejszyć zużycie rosyjskiej energii w USA, musimy spojrzeć na opcje, które możemy teraz podjąć – ale naprawdę ważne jest to, że utrzymamy zrównoważone dostawy energii na świecie.”

READ  CES 2023: Ram Electric Pickup dołącza do tłumu w przyszłym roku

Urzędnicy Białego Domu twierdzą, że Biden raczej nie podejmie działań wymierzonych w rosyjski sektor energetyczny bez wyraźnego wsparcia Europy, która jest bardziej uzależniona od rosyjskiej ropy i gazu niż Stany Zjednoczone. Wcześniej w niedzielę przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że ​​trwają prace nad zmniejszeniem tej zależności.

„Teraz jest dla nas bardzo jasne, że istnieje silna strategia dla Rosji, aby pozbyć się zależności od paliw kopalnych” – powiedział CNN. „Dlatego dyskutujemy w UE o strategicznym podejściu, planie, jak przyspieszyć inwestycje w odnawialne źródła energii i jak zdywersyfikować nasze dostawy energii”.

Potencjalne zbrodnie wojenne

Równolegle trwają próby oceny, czy atakowanie cywilów na Ukrainie jest zbrodnią wojenną, podczas gdy urzędnicy analizują ewentualne embargo na rosyjską ropę.

Ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield powiedziała w niedzielę rano: „Stany Zjednoczone współpracują z naszymi sojusznikami w celu gromadzenia i dostarczania informacji na temat zbrodni wojennych”.

„Każdy atak na ludność cywilną jest zbrodnią wojenną” – powiedział Powiedział w wiadomościach ABC. Wcześniej w tym tygodniu Biden Rosja przestała wzywać do działania Powiedział, że to zbrodnia wojenna na Ukrainie, chociaż uważał, że „jasne”, że Rosja bierze na cel cywilów.

Podziemia na Ukrainie, w tym reporterzy CNN, zidentyfikowali obszary cywilów, które zostały poddane ostrzałowi. Ukraina twierdzi, że tysiące cywilów zostało zabitych, podczas gdy inne szacunki – w tym te ONZ – są niewystarczające.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński określił to, co dzieje się w jego kraju, jako zbrodnię wojenną i wezwał międzynarodowy trybunał do zbadania sprawy. Premierem Wielkiej Brytanii jest Boris Johnson Postawił takie zarzuty. Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze Rozpoczęło się śledztwo Potencjalnych zbrodni wojennych.
W zeszłym tygodniu Ambasada USA w Kijowie Ćwierkać Atakowanie elektrowni jądrowej po tym, jak zrobiła to Rosja, jest zbrodnią wojenną. Ale potem w walce Departament Stanu Powiedział, żeby nie powiększać wiadomości do innych ambasadAdministracja nie zdecydowała jeszcze, czy nazwać to, co dzieje się teraz w Rosji, zbrodnią wojenną.

„Widzieliśmy bardzo wiarygodne doniesienia o umyślnych atakach na ludność cywilną, co jest zbrodnią wojenną. Widzieliśmy bardzo wiarygodne doniesienia o użyciu niektórych rodzajów broni” – powiedział Blinken w rozmowie z CNN w niedzielę. „To, co teraz robimy, to dokumentowanie tego wszystkiego, składanie tego wszystkiego w całość, przyglądanie się temu i upewnianie się, że kiedy ludzie i odpowiednie organizacje i organizacje badają, czy miały miejsce lub są popełniane zbrodnie wojenne, możemy wspierać ich działania. „

READ  Fiona omiata Turks i Caicos, Portoryko stoi przed poważnymi porządkami

polskie samoloty bojowe

Rozmawiając w sobotę z amerykańskimi prawodawcami, Zełenski Błagał z pasją Stany Zjednoczone muszą zwiększyć swoją pomoc, w tym surowe sankcje.
Po raz kolejny zwrócił się do USA i NATO o wprowadzenie strefy zakazu lotów nad Ukrainą. Całkowicie odrzucone Ze względu na jego zdolność do bezpośredniego pozycjonowania Stanów Zjednoczonych przeciwko Rosji.

Krótko mówiąc, Zełenski poprosił o wsparcie USA w celu ułatwienia transferu myśliwców z czasów sowieckich z krajów Europy Wschodniej na Ukrainę, gdzie piloci są szkoleni do latania i używania ich do kontrolowania nieba.

W sobotę wieczorem przybyli urzędnicy amerykańscy i polscy Dyskusje na temat ewentualnej umowy Polska musi dostarczać na Ukrainę amerykańskie myśliwce F-16 w zamian za wysłanie na Ukrainę swoich rosyjskich myśliwców.

„Współpracujemy z Polską, aby sprawdzić, czy Ukraińcy mogą uzupełnić wszystko, co oferują” – powiedział w niedzielę Blinken. „Ale cokolwiek oferują Ukraińcom, chcemy również sprawdzić, czy możemy pomóc w zapewnieniu, że coś pójdzie na wypełnienie potencjalnej luki w bezpieczeństwie Polski”.

Thomas-Greenfield wyjaśnił dalej, że Stany Zjednoczone „w żaden sposób nie sprzeciwiały się dostawom tych samolotów na Ukrainę przez polski rząd”.

Historia została zaktualizowana o komentarze wiceprezydenta Kamali Harris i sekretarz prasowej Białego Domu Jen Zaki.

Donald Judd z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *