Urzędnicy twierdzą, że dwie kobiety zginęły po zaatakowaniu przez rekiny na Morzu Czerwonym w Egipcie

Kair i Londyn — Zginęły dwie kobiety Ataki rekinów W weekend na Morzu Czerwonym w Egipcie, co skłoniło władze do zamknięcia części wybrzeża.

Kobiety, poinformowało egipskie Ministerstwo Środowiska w niedzielnym oświadczeniu Zaatakowany przez rekina Podczas kąpieli w Morzu Czerwonym w pobliżu kurortu Hurghada. Ministerstwo podało, że gubernator Morza Czerwonego, generał dywizji Amr Hanabi, nakazał zawieszenie wszelkich działań wodnych w pobliżu śmiertelnych ataków.

Ministerstwo podało, że powołano zespół ekspertów, którzy mają zbadać okoliczności incydentów i wszelkie naukowe przyczyny ich powstania. „Zespół wciąż kończy prace nad dokładnym określeniem przyczyn zachowania rekina, który zaatakował dwie ofiary” – poinformowało ministerstwo.

Nie jest jasne, czy w obu atakach uczestniczył ten sam rekin.

„Ministerstwo Środowiska ubolewa nad wypadkiem i składa najgłębsze kondolencje rodzinom dwóch ofiar oraz szczerą wdzięczność i uznanie dla wszystkich zaangażowanych stron za ich wsparcie” – dodało ministerstwo.

Ministerstwo nie ujawniło tożsamości dwóch kobiet; jednakże, Powiązana prasa Jedna to 68-letnia Austriaczka, a druga to rumuńska turystka.

Rzecznik austriackiego MSZ potwierdził ABC News, że w Egipcie zmarł obywatel austriacki z zachodniego Tyrolu. Ambasada austriacka w Kairze kontaktuje się z krewnymi ofiary i władzami egipskimi, które według rzecznika nie udzielą dalszych informacji z „powodów ochrony danych i poufności”.

ABC News zwróciło się również o komentarz do rumuńskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ataki rekinów wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego w Egipcie były w ostatnich latach stosunkowo rzadkie. W 2020 roku 12-letni ukraiński chłopiec stracił rękę, a egipski przewodnik turystyczny stracił nogę w ataku rekina podczas nurkowania z rurką u wybrzeży Sharm el-Sheikh, innego kurortu nad Morzem Czerwonym.

READ  Igrzyska Wspólnoty Narodów 2022 rozpoczęły się w Birmingham wielką ceremonią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *