USA nakładają sankcje na więcej rosyjskich polityków i oligarchów

Skarb Stanów Zjednoczonych zapowiedziany w piątek Sankcje zostały nałożone na dodatkowych Rosjan, w tym na kremlowskie elity i przywódców politycznych, którzy popierają rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Niesprowokowana inwazja na Ukrainę.

dlaczego to ma znaczenie: Nowa fala sankcji Część większej strategii Ma na celu okaleczenie rosyjskiej gospodarki i przywódców, którzy umożliwili Rosji przeprowadzenie niesprowokowanych ataków.

Detale: Wśród celów są rosyjscy parlamentarzyści, którzy lobbowali za Putinem Uznanie dwóch separatystycznych republikoraz urzędnik Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, członkowie rodziny rzecznika Putina, miliardera Wiktora Wekselberga, oraz rada dyrektorów objętego sankcjami Banku VTB.

  • Sankcje oznaczają, że ich własność i interesy w Stanach Zjednoczonych są teraz zablokowane i muszą zostać zgłoszone do Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC).
  • Transakcje w USA z udziałem osób fizycznych są również zabronione, chyba że zostały zatwierdzone przez OFAC.

Co oni mówią: „Skarbiec nadal pociąga rosyjskich urzędników do odpowiedzialności za umożliwienie Putinowi prowadzenia nieuzasadnionej i nieuzasadnionej wojny” – powiedziała w oświadczeniu sekretarz skarbu Janet Yellen.

  • „Dzisiejsze działania dodatkowo izolują mocno dotkniętą rosyjską gospodarkę poprzez zakaz handlu produktami, które są niezbędne dla ekonomicznych i finansowych interesów wszystkich rosyjskich elit”.
  • „Cieszymy się z silnego partnerstwa i jedności, które zbudowaliśmy z naszymi sojusznikami i partnerami na całym świecie w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę” – powiedział sekretarz stanu Anthony Blinken w oświadczeniu podsumowującym ostatnie działania przeciwko Rosji.
  • „Razem wspieramy naród Ukrainy i nakładamy wysokie koszty i konsekwencje na wybraną przez Kreml wojnę”.

Wielkie zdjęcie: Prezydent Joe Biden podjął również kroki w celu odcięcia Rosji dostępu do Szybki Międzynarodowy system bankowy, zakaz importu Rosyjska ropaponowne nałożenie sankcji na Nord Stream 2 I anuluj plik Rosji „najbardziej uprzywilejowany kraj” Status handlowy ze Stanami Zjednoczonymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *