Za kolejny przejazd Uberem będzie dodatkowa opłata za paliwo – nawet jeśli jest to pojazd elektryczny

Uber ogłosił w piątek, że doda do taryfy „tymczasową dopłatę paliwową”, aby pomóc kierowcom z rekordowo wysokimi cenami gazu w całym kraju. „Klienci Rights płacą dodatkowe 0,45 USD lub 0,55 USD za podróż Uberem, a klienci Eats płacą 0,35 USD lub 0,45 USD za zamówienie Uber Eats, w zależności od ich lokalizacji” – powiedziała Liza Winship, szefowa operacji operacyjnych Ubera w USA i Kanadzie. Powiedział w poście na blogu.

Dopłata zostanie wysłana do kierowców w całości i będą obowiązywać przez następne 60 dni. Winship ostrzega jednak, że „będziemy nadal monitorować ceny gazu i wprowadzać dalsze zmiany”. Ta tymczasowa dopłata paliwowa będzie również dostępna dla przejazdów lub dostaw realizowanych pojazdem elektrycznym – powiedział rzecznik Uber Harry Hartfield. Na krawędzi.

W swoim poście na blogu Winship wymienia niektóre zalety pojazdów elektrycznych Ubera, w tym wyższe zwroty dla kierowców korzystających z pojazdów elektrycznych na baterie, zniżkę w wysokości 6 000 USD na Nissana Leaf oraz zniżki na ładowanie niektórych pojazdów. Jednak dopłaty paliwowe i korzyści związane z pojazdami elektrycznymi mogą nie wystarczyć do całkowitego ograniczenia wysokich cen gazu. Andy Hawkins jako mój współpracownik Napisał dzisiaj, pojazdy elektryczne są nadal poza zasięgiem ze względu na ograniczenia w łańcuchu dostaw, niskie zapasy i wysokie ceny. Powodów wzrostu cen gazu jest kilka, w tym rosyjska inwazja na Ukrainę, która przez jakiś czas może utrzymywać się na wysokim poziomie.

READ  Dane z Florydy budzą nowe pytania dotyczące lotów migracyjnych DeSantis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *