Uścisk, fala, wielka wygrana dla amerykańskich lokatorów mieszanych deblów

PEKIN – Amerykańscy mieszańcy w deblu Vicky Persinger i Chris Plys przeżyli dodatkowy koniec ze Szwecją, odnosząc tak bardzo potrzebne zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich w piątek, szybko się przytulili, a następnie znaleźli dwie przyjazne twarze, do których można pomachać w odległym zakątku niesamowicie cichego i przede wszystkim pusta kostka lodu.

Oczywiście zamaskowane twarze, ale zdecydowanie przyjazne. Persinger i Plys byli prawie pewni, że machają do psycholog zespołu Carly Anderson i dietetyka Kaeli Colvard, którzy byli jednymi z nielicznych widzów, którzy widzieli, jak Amerykanie wygrywali 8-7 w konkursie round-robin, aby wyrównać swój rekord 2-2.

„Trudno powiedzieć, gdy założone są maski. Myślę, że to nasz psycholog sportowy i dietetyk byli na trybunach” – powiedział Persinger. „Są w pewnym sensie naszym zespołem wokół naszego zespołu i kibicowali nam, zwłaszcza gdy wróciliśmy po dwóch przegranych dniach”.

Wszystko pomaga w tych grach, które są prowadzone w środowisku bańki z powodu COVID-19. To oznacza, że ​​rodzina nie może uczestniczyć. Gdy wpuszczono niewielu widzów, panuje zupełnie inna atmosfera niż na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008, kiedy wrzaskliwe tłumy oglądały, jak Michael Phelps zdobywa rekordową liczbę ośmiu złotych medali w pływaniu w tym samym miejscu, które wtedy nazywało się Water Cube.

„Nie możemy nawet powiedzieć wystarczająco dobrych rzeczy o Carly, naszej psycholog sportowy, Kaeli i całym naszym zespole” – powiedział Plys. „To było trudne dla wszystkich. To było dla nich trudne, ale zajęli miejsce z tyłu w stosunku do tego, jak się czują i naprawdę upewnili się, że zadbaliśmy o to, abyśmy byli w dobrym miejscu do dalszej gry”.

Zwycięstwo sprawiło, że Amerykanie zajęli piąte miejsce w 10-osobowym polu z Chinami i Czechami. Po rundzie „każdy z każdym” cztery najlepsze drużyny przechodzą do półfinału.

Wprawiło to również Plysa i Persingera w świetny nastrój, gdy kilka godzin później wyruszyli na ceremonię otwarcia, kiedy podążyli za przeskokiem mężczyzn i bronili złotego medalisty Johna Shustera, Pierwsza lokówka zagłosowała za noszeniem amerykańskiej flagido Ptasiego Gniazda.

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełd w czwartek, 23 grudnia

„Do diabła, stary, to będzie niesamowite”, powiedział Plys, dwukrotny olimpijczyk, który jest również w męskiej drużynie. „Zanim wyruszyliśmy w tę podróż, możliwość chodzenia podczas ceremonii była już punktem kulminacyjnym. Robienie tego z moim kolegą z drużyny trzymającym flagę, to będzie niezapomniana noc. Prawdopodobnie będę miał telefon przypięty do mojej klatki piersiowej, abym mógł nadal to wszystko zanurzyć i być tam i cieszyć się tym doświadczeniem ze wszystkimi naszymi kolegami z drużyny ”.

Mecz Szwecja-USA był ostatnim z czterech spotkań, które zakończyły się w piątek. Drużyny zamieniły się prowadzeniem przez osiem końcówek, w tym Szwecja skoczyła do przodu po trzykrotnym, aby awansować 5-4 na szóstym, a Stany Zjednoczone wróciły z własnym trójką na siódmym miejscu, uzyskując przewagę 7-5 . Szwecja zremisowała na ósmym miejscu, a Amerykanie na dziewiątym. Plys oddał ogromny strzał, który wyrzucił z domu dwa szwedzkie kamienie.

„Jest to dla nas równie ekscytujące, jak dla ludzi w domu” – powiedział Plys. „Zmiażdżyłem Vicky, żeby dać im szansę na trzy, ale poszedłem na drugi koniec i pomyślałem: „Odbierzmy to z powrotem”. To jest curling w deblu mieszanym. Nie widać tego tak bardzo u mężczyzn czy kobiet, ale w deblu mieszanym, człowieku, jest niestabilny, a swingi są szalone i wiele razy to, która drużyna może lepiej zarządzać swoimi emocjami poprzez te swingi.

Amerykanie przegrali w czwartek dwukrotnie.

„Trochę się rozproszyliśmy” – powiedział Plys. „Rozmawialiśmy wcześniej w szatni, mieliśmy kilka dobrych jam i po prostu zdecydowaliśmy, że zapomnimy o całej presji i wszystkim, co wydarzyło się wczoraj, i zagramy dla siebie nawzajem, zagramy dla naszych rodzin i będziemy mieć tyle samo fajnie, ponieważ możemy się tam dostać ”.

Włosi przenieśli się do 4:0 po zwycięstwie 10-2 z Czechami. Australia, robi to pierwszy występ w curlingu olimpijskimpozostał bez wygranej po przegranej 9-8 z Wielką Brytanią w dogrywce.

READ  The Mandalorian Sezon 3 Odcinek 1 Data premiery, godzina, kanał i fabuła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *