Użytkownicy Apple Vision Pro twierdzą, że ciekawscy gapie noszą na ulicy urządzenie rzeczywistości rozszerzonej o wartości 3500 dolarów, a pojawiają się dziwaczne filmy, na których z niego korzystają

  • Apple Vision Pro został wydany w USA 2 lutego
  • Użytkownicy twierdzą, że przechodnie się na nich gapią lub bombardują pytaniami na temat urządzenia
  • Pojawiły się filmy pokazujące technologię stosowaną w metrze, a nawet za kierownicąUżytkownicy Apple Vision Pro twierdzą, że ciekawscy widzowie przyglądają się im, gdy noszą w miejscach publicznych gadżet za 3500 dolarów.

Pierwsi użytkownicy urządzenia rzeczywistości rozszerzonej udostępniali dziwaczne filmy, na których piszą na niewidzialnej klawiaturze, a nawet ćwiczą podczas jazdy.

Apple Vision Pro to „komputer przestrzenny”. Według producenta łączy treści cyfrowe i aplikacje z Twoją przestrzenią fizyczną, umożliwiając nawigację za pomocą oczu, rąk i głosu.

Krótko mówiąc, pozwala cieszyć się funkcjami wirtualnej rzeczywistości, jednocześnie umożliwiając oglądanie otaczającego Cię świata.

Technologia została wprowadzona na rynek w USA 2 lutego, a Apple wyprzedał zamówienia w przedsprzedaży 19 stycznia, sprzedając 200 000 urządzeń. Sprawa już wywołała falę, ale nie wszyscy skupili się na niej pozytywnie.

Użytkownicy zgłaszali, że byli krytykowani za zakrywanie twarzy i gapienie się na nie przez osoby postronne, które nie zdają sobie sprawy, że mogą zostać zauważone, a inni twierdzili, że często proszono ich o wypróbowanie drogiego urządzenia – ku ich pogardzie.

Użytkownicy Apple Vision Pro twierdzą, że zaciekawieni gapie przyglądają się im, gdy publicznie noszą gadżet za 3500 dolarów
Nikias Molina zwrócił na siebie uwagę, gdy zdecydował się używać urządzenia rozszerzonej rzeczywistości do pisania w metrze. Pokazał widok tego, co widział podczas noszenia urządzenia
Dante Lentini zadziwił użytkowników mediów społecznościowych, gdy wrzucił film, na którym korzysta z urządzenia, siedząc za kierownicą Tesli Model Y w trybie autopilota.

Nikias Molina pojechał z Barcelony do Nowego Jorku, aby kupić urządzenie i sfilmował, jak pisze na niewidzialnej klawiaturze, ku wielkiemu zdziwieniu innych użytkowników metra.

W drodze powrotnej do Hiszpanii był bombardowany pytaniami osoby siedzącej obok, która prosiła, aby spróbować.

„Nie chcę się w to angażować” – powiedział 25-letni YouTuber. dziennik „Wall StreetDodam, że stewardesa cały czas go obserwowała.

„Myślałem, że jej nie widzę” – powiedział Molina. „Ludzie są po prostu ciekawi.”

Dante Lentini zadziwił także użytkowników mediów społecznościowych, gdy zapiął pasy Vision Pro i wskoczył do Tesli Model Y na autopilocie.

READ  65-calowy telewizor LG C1 4K OLED kosztuje w Amazon do 1197 USD dzięki tej ofercie w Czarny piątek

Na nagraniu wideo widać, jak uderza i stuka w powietrzu, podczas gdy jego samochód sam jedzie.

Opisał eksperyment jako „futurystyczny”, ale komentatorzy w Internecie wyrazili obawy dotyczące bezpieczeństwa jednoczesnego stosowania obu.

Notatka społeczności w poście na X zawierała również linki do wytycznych dotyczących niekorzystania z urządzenia podczas jazdy.

Ben Barr, przedsiębiorca i inwestor technologiczny, twierdzi, że zwróciły się do niego dziesiątki osób i poprosiły o założenie urządzenia.

Użytkownicy Apple Pro twierdzą, że często są bombardowani pytaniami od osób, które chcą samodzielnie wypróbować urządzenia

TikTok został zalany filmami przedstawiającymi użytkowników Vision Pro nagrywających zabawne demonstracje korzystania z urządzenia w środowisku naturalnym lub wyśmiewanych za ich nietypowe zachowanie.
Apple Vision Pro został wydany w USA 2 lutego i jest opisywany jako „komputer przestrzenny, który łączy treści cyfrowe i aplikacje z przestrzenią fizyczną, umożliwiając nawigację za pomocą oczu, rąk i głosu”.

„Z pewnością dobrze się bawią, gdy patrzą na ekran i widzą wszystkich wokół siebie” – powiedział dziennikowi Wall Street Journal. „Ogólnie rzecz biorąc, po prostu pozwolę to moim przyjaciołom robić to dalej”.

Tymczasem TikTok jest pełen filmów przedstawiających użytkowników Vision Pro nagrywających śmieszne spojrzenia podczas korzystania z urządzenia w środowisku naturalnym lub wyśmiewanych z powodu ich nietypowego wyglądu.

Amit Gupta, pasażer linii Southwest Airlines, otrzymał tysiące polubień za recenzję technologii podczas pięciogodzinnego lotu.

Jednak niektórzy użytkownicy sfilmowali siebie, jak spacerują po kawiarniach z urządzeniem, nie otrzymując żadnej reakcji.

Vision Pro ma pojedynczą, grubą opaskę z tyłu głowy, łączącą duży, elegancki ekran umieszczony nad oczami.

W swojej recenzji Matthew Phelan, główny korespondent naukowy DailyMail.com, stwierdził, że używanie tego urządzenia wydawało mu się „głupie”, dopóki „nie przypomniał sobie, że wokół kręcą się dziesiątki innych osób”.

Jeśli technologia się rozpowszechni, świat niewątpliwie wypracuje własne poglądy na temat akceptowalnej etykiety.

VIsion Pro daje użytkownikom możliwość dostosowania poziomu wciągających wrażeń, pojawiania się lub znikania z rzeczywistości fizycznej oraz wrażeń cyfrowych na wzór przenikania w filmie.

Apple wyprzedał zamówienia w przedsprzedaży 19 stycznia, sprzedając 200 000 urządzeń przed oficjalną premierą
Użytkownicy mogą dostosować poziom immersji, włączając lub wyłączając wrażenia fizyczne i cyfrowe

Dla świeżo upieczonego ojca Anshila Saja (34 l.) urządzenie zapewnia miłą rozrywkę, podczas gdy jego miesięczna córka zasypia na jego piersi.

Jednak położył kres jego używaniu w obecności swojej partnerki, uznając to za zbyt „odizolowane”.

READ  W sieci pojawiło się niewydane demo Gex

Ale jego żona, 30-letnia Talia Sage, powiedziała „Wall Street Journal”, że nie ma nic przeciwko temu.

„Nie zawsze mamy ten sam gust, jeśli chodzi o programy” – powiedziała. „To byłby dobry sposób na spędzenie razem czasu, podczas gdy on będzie mógł oglądać, co chce”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *