Vice Media ogłasza bankructwo, bo branża reklamowa cierpi

15 maja (Reuters) – Vice Media Group, znana ze stron internetowych takich jak Vice i Motherboard, złożyła w poniedziałek wniosek o ochronę przed upadłością, powołując się na sprzedaż grupie wierzycieli w związku z problemami finansowymi i odejściami najwyższego kierownictwa.

Ogłoszenie upadłości jest zwieńczeniem trudnego okresu dla wielu firm technologicznych i medialnych, które obniżyły koszty, aby przetrwać słaby rynek reklamowy w obliczu spowolnienia wzrostu gospodarczego.

Konsorcjum pożyczkodawców, w skład którego wchodzą Fortress Investment Group, Soros Fund Management i Monroe Capital, zaoferuje około 225 milionów dolarów długu za wszystkie swoje aktywa i przejmie znaczące zobowiązania w momencie zamknięcia, powiedział Weiss.

W ramach oferty kredytowej wierzyciele mogą zamienić swój zabezpieczony dług na aktywa firmy zamiast płacić gotówką. Wise wymienia zarówno aktywa, jak i pasywa w przedziale od 500 mln USD do 1 mld USD.

„Pożyczkodawcy biorą to (Vice) z dużą zniżką, a my zobaczymy, czy mogą stać się rentowni przy znacznie szczuplejszej strukturze kapitału wychodzącej z bankructwa” – powiedział Thomas Hayes, prezes firmy inwestycyjnej Great Hill Capital.

Vice należał do grupy szybko rozwijających się przedsięwzięć z zakresu mediów cyfrowych, które kiedyś miały bogate oceny, ponieważ przyciągały tysiące widzów. Zyskała na znaczeniu dzięki współzałożycielowi Shane’owi Smithowi, który zbudował swoje imperium medialne z kanadyjskiego magazynu.

Wise otrzymał zobowiązania i zgody pożyczkodawców na wykorzystanie ponad 20 milionów dolarów w gotówce, co, jak powiedział, będzie „więcej niż wystarczające”, aby sfinansować swoją działalność w procesie sprzedaży.

Firma poinformowała 27 kwietnia, że ​​odwołuje popularny program telewizyjny „Vice News Tonight” w ramach szerszej restrukturyzacji działu wiadomości. Tydzień wcześniej BuzzFeed Inc (BZFD.O) powiedział, że zamyka swój dział informacyjny.

READ  Akcje odnotują lekkie ożywienie, ale negatywna perspektywa się utrzyma

„Ten klimat i trudne warunki pozyskiwania kapitału ze względu na wysokie stawki powodują, że niektórzy mniejsi gracze są na pastwisku” – powiedział Hayes.

Reportaż Rahata Sandhu z Bangalore; Montaż autorstwa Uttaresha Venkateshwarana

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *