Victor Wembanyama zdobywa hat-tricka po blokach i wygrywa Spurs

TORONTO — Victor Wimpanyama miał swojego drugiego hat-tricka i pierwszego z blokami.

Debiutant San Antonio Spurs zablokował strzał Grady’ego Dicka z Toronto Raptors na 6:32 przed końcem czwartej kwarty poniedziałkowego zwycięstwa 122-99, co zapewniło mu pierwsze w NBA triple-double z zablokowanymi strzałami zaliczanymi co najwyżej do jednej z kategorii . Od trzech lat.

Do tego momentu Wembanyama zdobył 27 punktów, zebrał 14 zbiórek i zaliczył pięć asyst w zaledwie 29 minut. Według badań ESPN Stats & Information jest pierwszym zawodnikiem, który zdobył 10 bloków i 5 asyst w czasie krótszym niż 30 minut gry.

Był to pierwszy triple-double z blokami, odkąd Clint Capela zdobył 13 punktów, 19 zbiórek i 10 bloków dla Atlanta Hawks przeciwko Minnesota Timberwolves 22 stycznia 2021 r. Był to także ostatni raz, kiedy ktokolwiek w NBA zablokował 10 strzałów. w grze.

Hakeem Olajuwon ma najwięcej triple-double – wraz z blokami – odkąd statystyki zaczęto oficjalnie rejestrować w NBA. Zrobił to 11 razy, o jeden więcej niż Dikembe Mutombo i o dwa więcej niż David Robinson, członek Spurs Hall of Fame.

Robinson miał dziewięć takich triple-double, z czego jedno było poczwórne. Jedynym innym zawodnikiem Spurs, który zaliczył triple-double z blokami, był Artis Gilmore, jego jedyny zawodnik występujący w sezonie 1984-85.

Wembanyama był numerem 1 w zeszłorocznym drafcie NBA. Pod koniec tego tygodnia pojedzie na swój pierwszy weekend All-Star w Indianapolis i ma wziąć udział w meczu Rising Stars w piątkowy wieczór oraz w zawodach Skills Challenge w sobotni wieczór.

Wimbanyama zanotował kolejne triple-double przeciwko Detroit Pistons 10 stycznia, kiedy miał 16 punktów, 12 zbiórek i 10 asyst, ale nie miał bloków.

Associated Press przyczyniła się do tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *