Voyager 1 NASA wysyła tajemnicze informacje spoza naszego Układu Słonecznego

Voyager NASA1 Czterdzieści pięć lat po premierze kontynuuje swoją podróż poza nasz Układ Słoneczny. Ale teraz ten starszy statek kosmiczny wysyła dziwne dane, dezorientując inżynierów.

NASA Powiedział środa Podczas gdy sonda nadal działa prawidłowo, odczyty z jej systemu podejścia i kontroli – w skrócie AACS – nie pasują do ruchów i orientacji statku kosmicznego, co sugeruje zamieszanie związane z jego lokalizacją w przestrzeni.

AACS jest niezbędny dla Voyagera do wysyłania danych o otaczającym go środowisku galaktyk do NASA, ponieważ kieruje antenę statku bezpośrednio na naszą planetę.

„Taka tajemnica jest z pewnością równoważna na tym etapie misji Voyager” – powiedziała Susan Todd, kierownik projektu. Podróżnik 1 i 2 W Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA, a Raport.

„Oba statki kosmiczne mają prawie 45 lat, znacznie większe niż spodziewali się planiści misji”.

Inżynier postać Voyager pracuje na wysokiej antenie, 9 lipca 1976 r. (NASA / JPL-Caltech)

NASA twierdzi, że podwójna sonda Voyager 1, Voyager 2, działa normalnie.

Rozpoczęty w 1977 Aby zbadać planety pozasłoneczne w naszym Układzie Słonecznym, Voyager 1 działa zgodnie z przeszłymi oczekiwaniami i stale wysyła informacje o swoich podróżach na Ziemię. Statek pionierski opuścił nasz układ słoneczny Interstellar wszedł w kosmos w 2012 roku. Znajduje się teraz 14,5 miliarda mil od Ziemi, stając się najbardziej odległym obiektem stworzonym przez człowieka.

NASA powiedziała, że ​​jej inżynierowie mogą powiedzieć, że AACS Voyagera 1 wysyła z grubsza wygenerowane dane, które „w rzeczywistości nie odzwierciedlają tego, co dzieje się na pokładzie”.

Ale dane komputerowe mówią inaczej, antena statku kosmicznego wydaje się być właściwie ustawiona – odbiera i wykonuje polecenia z NASA i wysyła dane z powrotem na Ziemię. Jak dotąd problem z komputerem nie skłonił starzejącego się statku kosmicznego do przejścia w „tryb awaryjny”, podczas którego stwierdził, że wykonuje tylko podstawowe funkcje.

READ  Trzech zabitych, sześciu rannych w wybuchu jemeńskiego tankowca

„Dopóki natura problemu nie zostanie dobrze zrozumiana, zespół nie może oczekiwać, że wpłynie to na to, jak długo statek kosmiczny może zbierać i przesyłać dane naukowe” – powiedział NASA.

Todd i jego zespół mają nadzieję dowiedzieć się, co spowodowało, że posłaniec robota wysłał z Ziemi niepotrzebne dane.

„Zespół inżynierów stoi przed kilkoma dużymi wyzwaniami” – powiedział Todd.

Ważne: Dotarcie do aktualnej lokalizacji galaktyki Voyagera zajmuje 20 godzin i 33 minuty, więc przesłanie wiadomości w obie strony między agencją kosmiczną a Voyagerem zajmuje dwa dni.

„Ale jeśli istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu za pomocą AACS, myślę, że nasz zespół go znajdzie” – dodał Todd.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany Insider biznesowy.

Więcej od Business Insider:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.